راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

گزارش KPMG: اینشورتک در ایالات متحده کسب‌وکار بسیار بزرگی است / سال گذشته ۱۳ معامله با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار انجام شد

اینشورتک به‌عنوان یکی از بزرگترین زیرشاخه‌های فین‌تک، به یک پدیده جهانی بدل شده است و براساس گزارشی از کی‌پی‌ام‌جی این حوزه در ایالات متحده با استقبال فراوانی روبه‌رو شده است.

درگزارش جدیدی از این شرکت با عنوان «نبض فین‌تک» عنوان شد که اینشورتک در نیمه دوم سال ۲۰۱۸ به بلوغ چشمگیری دست پیدا کرد. طی سال گذشته ۱۳ معامله با ارزش بیش از ۱۰۰ میلیون دلار انجام شد. به نظر می‌رسد که اینشورتک بیشتر به دنبال روش‌ها و فرایندهای مبتنی بر پلتفرم است تا بتواند سرویس‌های برچسب سفید ارائه دهد و بیشتر پایش به شبکه‌های توزیع و سیستم‌های پرداخت باز شود.

با اینکه میزان معاملات حوزه اینشورتک از منظر دلاری کاهش یافته است و از ۱۰/۳ میلیارد دلار به ۵/۷ میلیارد دلار رسیده است، اما همچنان بیش از ۲۴۰ معامله اینشورتک طی سال ۲۰۱۸ وجود داشته که البته نسبت به سال ۲۰۱۷ کمی کاهش داشته است. این معاملات اینشورتکی از سال ۲۰۱۶ تا سال ۲۰۱۷ از میزان ۱۶۵ معامله به ۲۵۸ معامله رسید.

هرچند که در سال ۲۰۱۸ سرمایه‌گذاری در حوزه اینشورتک در ایالات متحده رشد بسیاری پیدا کرد. اینشورتک‌های فعال در حوزه سلامت مانند اسکار و دیووتد هلث در این مسیر پیشرو هستند و شرکت‌های بیمه‌ای مبتنی بر کاربرد مانند رون و هیپو به ارزش ۱۰۰ میلون دلاری رسیده‌اند.

کی‌پی‌ام‌جی در گزارش خود به بخش‌های خارج از ایالات متحده نیز اشاره کرده است. برای مثال سازمان پولی سنگاپور به دنبال توسعه راهکارهای بلاکچینی برای حوزه بیمه خود است. درواقع در این گزارش پیش‌بینی شده است که آسیا رشد چشمگیری در حوزه اینشورتک خواهد داشت.

در این گزارش به این موضوع هم اشاره شده است که بیمه‌گران سنتی در اروپا و ایالات متحده به دنبال این هستند تا پیشنهادات جایگزینشان را در آسیا ارائه دهند و دلیلش هم الزامات قانونی کمتری است که در این قاره و در این حوزه وجود دارد.

منبع: Dig-in

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.