بانک‌تک (BankTech)

رئیس‌کل بانک مرکزی: حذف چهار صفر از پول ملی بر مبنای برآوردها نزدیک دو سال طول می‌کشد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

رئیس‌کل بانک مرکزی، لایحه پیشنهادی حذف چهار صفر از پول ملی را با بیان نکاتی تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی جزییات لایحه پیشنهادی حذف چهار صفر از پول ملی را در پنج بند تشریح کرد. او در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

  1. لازمه اجرایی شدن این طرح تصویب دولت و تایید مجلس است که امیدوارم تحقق یابد.
  2. یک فرایند زمان‌بر به لحاظ حقوقی و فنی دارد و بر مبنای برآورد کارشناسان ما اجرای آن نزدیک دو سال طول می‌کشد.
  3. این اقدام در کنار سایر اقدامات اساسی بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی و به‌کارگیری ابزارهای نوین سیاست‌های پولی و شیوه‌های جدید و کارآمد نظارت بر بانک‌ها خواهد بود و عملیاتی شدن آن عملا متأخر بر اصلاحات بانکی خواهد بود.
  4. بعد از قانونی شدن، پول‌های جدید به تدریج و با جایگزینی آنها با اسکناس‌های فرسوده قبلی وارد چرخه می‌شوند و هزینه آن قابل‌مقایسه با هزینه چاپ حجم زیاد اسکناس‌های فعلی نخواهد بود.
  5. اصلاح نرخ برابری پول ملی از طریق حذف صفرها وجهه پول ملی را در صحنه بین‌المللی ارتقا می‌بخشد و اقدامی است که در بسیاری از کشورها در کنار سایر اقدامات، سرآغازی برای اصلاحات جدی اقتصادی است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */