راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

 بیست‌و‌ششمین جلسه شورای سیاست‌گذاری گواهی الکترونیکی کشور برگزار شد

بیست‌و‌ششمین جلسه شورای سیاست‌گذاری گواهی الکترونیکی کشور با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، روز شنبه ۱۵دی۹۷  برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز توسعه تجارت الکترونیکی، بیست‌و‌ششمین جلسه شورای سیاست‌گذاری گواهی الکترونیکی کشور، مطابق با آیین‌نامه اجرایی ماده ۳۲ قانون تجارت الکترونیکی، با حضور وزیر صنعت معدن تجارت به عنوان رئیس شورای سیاست‌گذاری گواهی الکترونیکی کشور و اکثریت اعضا در روز شنبه ۱۵دی۹۷ برگزار شد.

در دستور اول این جلسه، جناب آقای علی رهبری، سرپرست مرکز توسعه تجارت الکترونیکی و دبیر شورای سیاست‌گذاری گواهی الکترونیکی کشور، گزارشی اجمالی در خصوص وضعیت زیرساخت کلید عمومی کشور را به سمع‌و‌نظر اعضای محترم شورا رساندند.

در دستور دوم این جلسه، شورا به بررسی اقدامات انجام‌شده در راستای ابلاغ مصوبات جلسه بیست‌و‌پنجم خود پرداخت. در این راستا اعضای محترم شورا ابتدا به استماع ارائه اجمالی دبیرخانه شورا از اقدامات انجام شده در راستای ابلاغ مصوبه مذکور به بانک مرکزی، سازمان ثبت احوال و ستاد گذرنامه پرداختند و پیشنهاد‌های دبیرخانه در خصوص نحوه پیگیری این مصوبات به تفصیل موردبررسی قرار گرفت. پس از بررسی‌های صورت گرفته مقرر شد فرصت ارائه CPS برای مدت ۲ ماه دیگر برای سازمان ثبت احوال و ستاد گذرنامه تمدید شود.

در دستور سوم جلسه، شورا موضوع طرح ارتقا و جایگزینی مرکز دولتی صدور گواهی الکترونیکی ریشه را موردبررسی قرار داد. پس از بحث و بررسی تفصیلی، در نهایت کلیات طرح مذکور به تصویب شورا رسید و مقرر شد جزئیات طرح در جلسه‌ای با اعضای کمیته نظارتی موردبررسی قرار گرفته و به تصویب اعضای کمیته نظارتی برسد.

در دستور چهارم جلسه، شورا با عنایت به آیین‌نامه داخلی شورای سیاست‌گذاری گواهی الکترونیکی کشور انتخابات کمیته نظارتی را برگزار کرد. طی این انتخابات مصوب شد تعداد اعضای کمیته نظارتی از پنج نفر به هفت نفر افزایش یابند. اعضا به شرح زیر برای مدت یک سال به عنوان اعضای کمیته نظارتی انتخاب شدند:

  1. وزارت صنعت، معدن، تجارت
  2. شورای اجرایی فناوری اطلاعات
  3. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات
  4. وزارت کشور
  5. سازمان نظام صنفی رایانه‌ای
  6. مرکز مدیریت راهبردی افتای ریاست جمهوری
  7. اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.