فین‌تک (FinTech) ویدئو

تجربه پرداخت قسط و قرعه‎کشی صندوق وام با اپلیکیشن همیان/ گزارش ویدئویی

همیان، سامانه هوشمند صندوق‌های وام خانوادگی است. فرآیند یکی از انواع صندوق‌های وام خانوادگی به این شکل است که مدیر، با وارد کردن شماره موبایل اعضا، آن‎ها را به صندوق دعوت می‎کند. اعضا هر ماه یا هر هفته مبلغی که قبلا در مورد آن توافق کرده‌اند را به‌عنوان سهم پرداخت می‌کنند. سپس کل این مبلغ، با انجام قرعه‌کشی یا بر اساس توافق، به یکی از اعضا داده می‌شود. این روند تا زمانی که تمام اعضا وام را دریافت کنند، ادامه می‌یابد.در موسسه «عصر تراکنش» نیز تصمیم گرفتیم صندوق وامی را راه بندازیم. مدیر صندوق، فاطمه قوتی، اپلیکیشن همیان را ‎نصب کرد و همه اعضای عصر تراکنش را دعوت کرد. در این ویدئو فاطمه از چگونگی پرداخت قسط با همیان می‎گوید و سپس قرعه کشی اولین دوره صندوق را انجام می‎دهد تا برنده وام مشخص شود.

درباره نویسنده

بیتا ق قنبری

بیتا ق قنبری، کارشناسی ارشد ادبیات نمایشی از دانشگاه سوره است و از سال 92 تا به امروز در تیم تولید محتوای ویدئویی راه پرداخت فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

۱ دیدگاه

  • بنظر امکان خوبی برای افرادی است که در این صندوق ها عضو هستند. چند سوال از مشاهده این ویدئو برایم ایجاد شد:
    ۱- آیا برنامک همیان در storeهای معتبر گوگل و اپل انتشار می یابد؟
    ۲-چنانچه پیام ها از طریق برنامک همیان ارسال می شود، پسندیده است در خصوص نحوه برقراری این ارتباط که بر بستر نت است یا از طریق شبکه پیامک اپراتورهای داخلی، اطلاع رسانی شود و اینکه هزینه پیامک با چه کسی است؟
    ۳-برنامک همیان به ازای هر صندوق یا قرعه کشی، مبلغی را بطور جداگانه دریافت می نماید یا خیر؟

/* ]]> */