راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

پایان همایش سیاست‌های پولی و ارزی +گزارش تصویری

بیست و دومین همایش سالانه سیاست‌های پولی و ارزی در روزهای ششم و هفتم خردادماه با حضور کارشناسان، مدیران و اساتید برتر حوزه بانک‌ها، به همت پژوهشکده پولی و بانکی در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد. گزارش تصویری راه پرداخت از این همایش را از اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

ابراهیم درویشی، معاون نظارتی بانک مرکزی، در حاشیه این همایش، صنعت بانکداری را موتور محرک اقتصاد دانست و نظارت بانکی را به عنوان اهرمی برای هدایت این موتور به سمت تولید و پویایی نظام معرفی کرد. وی در ادامه به مهمترین ضعف و کاستی سیستم های نظارتی بانک ها اشاره نمود و عنوان کرد: مهم‌ترین ضعف و کاستی سیستم‌های نظارتی بانک‌ها، ضعف در سیستم‌های کنترل داخلی بانک‌ها می‌باشد. وی در ادامه گفت: علل عمده نارسائی‌ها، وقوع موارد تقلب و اشتباه در بانک‌ها به دلیل وجود ضعف و ناکافی بودن ساختار سیستم‌ کنترل داخلی آن‌ها است.

درویشی، رشد و توسعه اقتصاد را در گرو ایجاد زیر ساخت های مالی دانست و تاکید کرد: اصولاً دست‌یابی به رشد و توسعه اقتصادی در هر جامعه، نیازمند وجود حداقلی از زیرساخت‌های مالی است. وی در ادامه عنوان کرد: تقویت یک سیستم بانکی سالم به خودی خود، یک هدف سیاستی به شمار می‌رود و به طور همزمان، ضعف سیستم بانکی می‌تواند اثرات مثبت تدابیر اقتصاد کلان را به طور اعم و سیاست پولی را به طور اخص محدود سازد.

درویشی، در پایان گفت با توجه به فراگیر شدن بانکداری الکترونیک، مطمئناً شیوه‌های تقلب های رایانه‌ای در فسادهای بانکی بیشتر خواهد‌ شد و جرائم اقتصادی مرتبط با این موضوع نیز گسترش خواهد یافت. از این‌رو پیشنهاد می‌گردد کارگاه‌های بیشتری در این همایش‌ها در نظر گرفته شود و از صاحب‌نظران حوزه IT بانک ها نیز استفاده گردد، زیرا این مقوله بسیار مهم بوده و بعضاً افراد با کشف رمز کارت های بانکی، می‌توانند از موجودی مردم نزد بانک‌‌ها برداشت‌ نمایند که این امر بیش از پیش بر اهمیت موضوع می‌افزاید و ضرورت استفاده از شیوه‌های نوین حسابرسی رایانه‌ای در بانک ها مقوله‌ای دیگر می‌باشد که می بایست هنوز فضای مناسبی در اینگونه همایش‌ها به آن اختصاص داده شود.

گزارش تصویری اختصاصی راه پرداخت از این همایش را از اینجا می‌توانید مشاهده کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.