راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

به زودی یک بانک خصوصی دیگر هم لغو مجوز می‌شود

سالی که نکوست از بهارش پیداست. نه به آن زمان که کرور کرور مجوز تاسیس بانک داده می‌شد و نه اکنون که هر روز از هر طرف خبر تعطیلی بانکی به گوش می‌رسد. پیش از این بانک در حال تاسیس و مجازی آرین غیرقانونی اعلام شد و چند ده میلیارد خسارت به سرمایه‌گذاران آن تحمیل شد. این روزها هم زمزمه‌هایی مبنی بر تعطیلی بانک گردشگری به گوش می‌رسد.

آخرین خبر این که عضو ستاد مفاسد اقتصادی از لغو مجوز فعالیت یک بانک خصوصی به دلیل طی نشدن مسیر قانونی دریافت مجوز خبر داد.

عزت‌الله یوسفیان ملا با بیان اینکه براساس مصوبه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مجوز یکی از بانک‌های خصوصی لغو خواهد شد، به فارس گفته: هیئتی در این ستاد وجود دارد که به تخلفات رسیدگی می‌کند و مقرر شد تمام بانک‌هایی که مسیر قانونی تاسیس را طی نکرده‌اند مجوز فعالیت آن لغو شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بانک مورد نظر متخلف بوده گفت: این بانک قطعاً مسیر قانونی برای دریافت مجوز فعالیت را طی نکرده است. وی تاکید کرد: نام بانک و جزئیات موضوع توسط بانک مرکزی عنوان می‌شود.

با توجه به شایعاتی که اخیرا در بازار پیچییده به نظر می‌رسد بانک مورد نظر بانک گردشگری باشد که شایعاتی هم مبنی بر ارتباط این بانک با جریان انحرافی در رسانه‌ها منتشر شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.