راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بانک ملی ایران به فعالان اقتصادی برای تأمین سرمایه تسهیلات مضاربه پرداخت می‌کند

0

بانک ملی ایران آمادگی دارد با پرداخت تسهیلات در قالب مضاربه، نقدینگی موردنیاز بنگاه‌ها و فعالان اقتصادی را تأمین کند.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، اشخاص حقیقی یا حقوقی فعال در بخش‌های بازرگانی می‌توانند برای تأمین نقدینگی و سرمایه موردنیاز فعالیت تجاری خود به این بانک مراجعه و از تسهیلات مضاربه بهره‌مند شوند.

در چارچوب تسهیلات مضاربه، سرمایه موردنیاز اشخاص حقیقی و حقوقی برای انجام فعالیت‌های تجاری از سوی بانک تأمین و بدین ترتیب بانک نیز از سود حاصله فعالیت‌های مزبور مطابق سهم پیش‌بینی‌شده در قرارداد منتفع می‌شود.

پرداخت تسهیلات در قالب عقد مضاربه، فرصت مناسبی را برای توسعه فعالیت‌های بخش بازرگانی فراهم می‌کند تا از تسهیلات موصوف به‌منظور خریدوفروش کالا در داخل کشور (بازرگانی داخلی) و خرید و صدور کالا به خارج از کشور (صادرات) بهره‌مند شوند.

مدت قرارداد مضاربه متناسب با دوره گردش عملیات (فعالیت تجاری) بنگاه و حداکثر شش ماه بوده که منوط به رعایت ضوابط و مقررات قابل‌تجدید است. بانک ملی ایران در راستای تعاون، همکاری و حمایت از تجار و بازرگانان جهت خریدوفروش کالا و رونق تجارت داخلی در سه ماه ابتدای سال جاری، تعداد ۱۹ هزار و ۵۶۳ بنگاه را تأمین مالی کرده است که ارزش ریالی آن به ۱۲ هزار و ۲۲۰ میلیارد ریال می‌رسد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.