راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

دولت کره‌ جنوبی بیش از ۲۰۰ میلیون دلار روی بلاکچین سرمایه‌گذاری می‌کند

وزارت فناوری اطلاعات کره جنوبی قصد دارد تا با مبلغ بیش از ۲۰۰ میلیون دلار درزمینهٔ توسعه فناوری بلاکچین و پیشرفت چشمگیر در این زمینه، سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش ارز دیجیتال، بر اساس اعلام دولت کره این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۲ یک پروژه بزرگ درزمینهٔ بلاکچین را کلید بزند. در تلاش برای توسعه و پیشرفت فناوری‌های مبتنی بر بلاکچین، دولت کره در نظر دارد تا بیش از ۱۰ هزار متخصص و ۱۰۰ شرکت در این صنعت فراگیر را پرورش دهد. هدف اصلی دولت کره جنوبی این است که در بحث بلاکچین یک فضای رقابتی تنگاتنگ ایجاد کند.

دولت کرهٔ جنوبی در تلاش است که در سال آینده وسعت و دامنهٔ کار تحقیقاتی خود را گسترش داده و از شش برنامه آزمایشی بلاکچینی، حمایت بیشتری به عمل آورد. این پروژه‌ها در زمینه‌های مختلفی بوده که باعث تعامل بین صنایع گوناگون شده و مزایای بسیاری را برای کشور در بر خواهد داشت.

این شش پروژه بر روی موارد زیر تمرکز دارند:

  • توزیع اسناد الکترونیکی در بین کشورها
  • لجستیک دریایی
  • تسهیل کنترل دارایی‌ها و املاک
  • رأی‌گیری آنلاین
  • ایجاد شفافیت در مسائل گمرکی
  • مدیریت اطلاعات زیست‌محیطی

دولت کره جنوبی همچنین از برنامه خود برای حمایت از توسعه Blockchain as a Service) BaaS) خبرداد. هدف دولت از این کار، کمک به شرکت‌ها در راستای استفادهٔ بهتر و آسان‌تر از تکنولوژی بلاکچین است. در این طرح شرکت‌ها می‌توانند خدمات خود را با تضمین دولتی برای پرداخت‌های صورت گرفته در اختیار افراد حقوقی یا حقیقی قرار دهند. علاوه بر این دولت برای شناسایی موانع قضایی و قانونی که مانع از پیشرفت و توسعهٔ بلاکچین می‌شوند، برنامه‌ریزی کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.