راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

پذیرش چک‌های طرح قدیم تا پایان مردادماه ۹۷ در بانک صادرات ایران

0

بانک صادرات ایران چک‌های طرح قدیم (غیر صیادی) سایر بانک‌ها را تنها تا پایان مردادماه ۹۷ پذیرش خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات، با تمدید مهلت پذیرش چک‌های طرح قدیم تا ۳۰ مردادماه ۹۷، چک‌های طرح قدیم (غیر صیادی) تاریخ آینده سایر بانک‌ها، به‌شرط آنکه تاریخ روی چک تا همین زمان در سامانه واگذاری چک الکترونیک ثبت‌شده باشد، در شعب بانک صادرات ایران پذیرش خواهند شد و بر این چک‌های تاریخ آینده طرح قدیم که بعدازاین تاریخ در سیستم ثبت شوند از سوی سامانه چکاوک عودت خواهند شد.

بانک صادرات ایران از ابتدای شهریورماه سال جاری چک‌های قدیمی را نمی‌پذیرد و مشتریان برای دریافت وجه این چک‌ها به نزدیک‌ترین شعبه بانک صادرکننده راهنمایی خواهند شد.

بانک صادرات ایران در راستای اجرای سیاست‌های پولی بانک مرکزی و بهبود استانداردهای رتبه سنجی مشتریان و افزایش اعتبار چک، به سامانه صدور یکپارچه دسته‌چک (صیاد) پیوست و دسته‌چک‌هایی با مشخصه‌های امنیتی نوین را در ۳۱ استان کشور در اختیار مشتریان خود قرار داده که به شناسه ۱۶ رقمی استعلام و بارکد ویژه مجهز شده که با توجه به گستردگی شعب و تعداد مشتریان این بانک، نقش مهمی در مبادلات مالی و پولی کشور ایفا می‌کند.

طی سال ۹۶ بالغ‌بر ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار فقره چک‌بانک صادرات ایران و بیش از ۲۰ میلیون فقره چک واگذاری سایر بانک‌ها توسط این بانک در سامانه چکاوک مبادله شده که با توجه به اهمیت جایگاه بانک صادرات ایران، همواره موردتوجه سیاست‌گذاران پولی و مالی و مشتریان این بانک در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور بوده است.

استاندارد نمودن طرح چک در کلیه بانک‌ها و قابلیت شناسایی اصالت چک و اعتبار صادرکننده آن از طریق درج شناسه استعلام، مهم‌ترین اهداف راه‌اندازی این سامانه، توسط بانک مرکزی است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.