بانک‌ها

پیش‌بینی بانک جهانی از رشد ۴.۱ درصدی اقتصاد ایران

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

بانک جهانی باوجود خروج آمریکا از برجام پیش‌بینی خود از رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ را افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بانک جهانی در جدیدترین گزارش خود موسوم به دورنماهای اقتصادی جهان پیش‌بینی کرد رشد اقتصادی ایران در سال جاری میلادی به ۴.۱ درصد برسد. این نهاد بین‌المللی در گزارشی که شش ماه پیش منتشر کرده بود رشد ۴ درصدی را برای اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۸ پیش‌بینی کرده بود و اکنون باوجود خروج آمریکا از برجام پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد ایران در سال ۲۰۱۸ را ۰.۱ درصد افزایش داده و به ۴.۱ درصد رسانده است.

بااین‌حال بانک جهانی در بخشی از گزارش خود نوشته است؛ اگرچه عدم اطمینان زیادی نسبت به تأثیر نهایی بازگشت تحریم‌ها علیه ایران وجود دارد اما ممکن است این تحریم‌ها صادرات نفت ایران را چند صد هزار بشکه در روز کاهش دهد.

متوسط رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۷ به ۴.۳ درصد رسیده است اما در سه‌ماهه چهارم این سال که برابر با پاییز گذشته است اقتصاد ایران به رکود نزدیک شده و رشد فقط ۰.۵ درصدی داشته است. رشد اقتصاد ایران در سه‌ماهه نخست ۲۰۱۷ بالغ‌بر ۱۶ درصد، در سه‌ماهه دوم ۴.۲ درصد، در سه‌ماهه سوم ۴.۶ درصد و در سه‌ماهه چهارم ۰.۵ درصد محاسبه‌شده است.

بانک جهانی همچنین پیش‌بینی کرده است رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۹ به ۴.۲ درصد برسد.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */