انتخاب سردبیر شرکت‌ها

تقسیم سود ۵۹ تومانی آپ برای هر سهم

نوشته شده توسط فاطمه قوّتی

مجمع عمومی و فوق‌العاده سالیانه شرکت آسان پرداخت پرشین امروز ششم خرداد ماه در مرکز بین‌المللی همایش‌های رازی با حضور سهامداران، برگزار شد. تصمیم‌گیری در مورد تقسیم سود ۵۹۰ ریالی برای هر سهم در دستور کار مجمع عادی سالانه شرکت آسان پرداخت پرشین قرار گرفت و به تصویب مجمع رسید. روزنامه اطلاعات، به عنوان روزنامه این شرکت انتخاب شد و پاداش هیات مدیره با ۲۰ درصد افزایش، ماهی دو ملیون تومان در نظر گرفته شد.

در ابتدای این نشست، اپلیکیشن آپ و خدمات این شرکت معرفی شد. طبق این گزارش، اپلیکیشن آپ، با بیش از ۲۰ میلیون دانلود، تنوع خدمات پرداخت بر بستر پرداخت موبایلی ایجاد کرده است. دسترسی به خدمات متنوع و افزایش سرعت پرداخت، انجام پرداخت بدون کارت، امکان پرداخت آسان قبض‌های خدماتی، عضویت در باشگاه مشتریان، امکان مشاهده و پیگیری گزارش‌های تراکنش‌ها، کسب امتیاز با انجام هر تراکنش و امکان خرید شارژ از طریق امتیازهای جمع‌آوری شده در کیف پول، از جمله خدمات این اپلیکیشن است.

 

توسعه خدمات آپ

توسعه خدمات جدید اپلیکیشن آپ در سال ۱۳۹۶ عبارت است از راه‌اندازی سرویس موجودی، انتقال وجه کارت به کارت از مبدأ ۲۶ بانک، اضافه شدن امکان پرداخت قبض تلفن ثابت با وارد کردن شماره، راه‌اندازی سرویس ویژه سهامداران آپ، افزوده شدن سرویس امکان سرمایه‌گذاری در صندوق‌های با درآمد ثابت، ارائه سرویس خدمات خودرو با بیش از ۱۰۰ هزار ثبت پلاک خودرو، ارائه سرویس به قوه قضائیه و دفاتر ثبت اسناد و املاک بر روی اپلیکیشن.

در ادامه این نشست، به سهم بازار آپ در تعداد تراکنش‌های موبایلی اشاره شد. بر این اساس، تعداد تراکنش‌ها در فروردین ۹۶، معادل ۴۳ میلیون تومان بوده است که این رقم در فروردین ۹۷ به ۶۵ میلیون تومان رسیده است. مبلغ تراکنش‌ها در فروردین ۹۶ رقم ۲.۷۴۰ میلیارد تومان بوده است که این میزان در فروردین ماه ۹۷ به ۵.۲۵۰ ملیارد تومان رسیده است. سهم بازار از تعداد تراکنش‌ها نیز در فروردین ماه ۹۶؛ ۳۹.۶ درصد بوده است که این رقم در فروردین ۹۷ به ۳۹.۲ درصد رسیده است. فاصله با رتبه دوم بازار در این اپلیکیشن در فروردین ماه سال گذشته، هشت درصد بوده است که این رقم در فروردین ماه امسال به ۱۳.۵ درصد رسیده است. سهم بازار از مبلغ تراکنش‌ها ۴۲.۴ درصد در فروردین ماه سال گذشته بوده است که این میزان در فروردین ۱۳۹۷ به ۴۳.۸ درصد رسیده است. فاصله با رتبه دوم بازار در فروردین ماه ۱۳۹۶ معادل ۱۶ درصد بوده است که در فروردین ماه ۱۳۹۷ این رقم به ۲۱.۵ درصد رسیده است.

همچنین درباره تعداد دستگاه‌های کارتخوان این شرکت گزارشی ارائه شد که بر مبنای آن، سال گذشته دستگاه‌های کارتخوان افزایش ۱۳۱.۸۰۰ داشته‌اند. همچنین این شرکت، به ۶۳۱.۳۰۰ کارتخوان فروش در سال ۱۳۹۶ دست یافته است. تعداد تراکنش‌ها در فروردین ماه ۹۶ معادل ۱۲۴ میلیون تومان بوده است که این میزان در فروردین ماه ۹۷ به ۱۷۸ میلیون تومان رسیده است. مبلغ تراکنش‌ها ۷۴۰۰ میلیارد تومان بوده است که این میزان در فروردین ۹۷ به ۹۹۰۰ میلیارد تومان رسیده است. در فروردین ۹۶، سهم بازار از تعداد تراکنش‌ها ۱۲.۶۴ درصد بوده است که این میزان در سال ۹۷ به ۱۳.۸۸ درصد رسیده است. سهم بازار از مبلغ تراکنش‌ها در فروردین سال ۹۶؛ ۸.۰۹ درصد بوده است و در سال جاری این عدد به ۹.۳۵ درصد رسیده است.

همچنین درمورد درگاه پرداخت اینترنتی IPG این شرکت باید گفت؛ پرداخت اینترنتی با رشد دو پله‌ای و سهم بازار با افزایش ۵.۵ درصدی همراه بوده وبه این ترتیب این شرکت در رتبه سوم کشور قرار گرفته است. ۱۸.۲۹ درصد سهم آپ از تراکنش‌های IPG کشور است، ذخیره سازی شماره کارت و تاریخ انقضا نیز جهت تسهیل و تسریع پرداخت‌های بعدی صورت گرفته است.

برگزاری جشنواره‌ها از سوی آپ نیز دیگر موضوع مورد بررسی بود. برگزاری اولین جشنواره میلیاردی آپ، برگزاری جشنواره پذیرندگان ۹۶، جشنواره‌های متنوع متناسبتی و فصلی ویژه کاربران اپلیکیشن، USSD و شبکه‌های اجتماعی از جمله این موارد است.

در بخش ارتباطات و روابط عمومی نیز به حضور در نمایشگاه‌های الکامپ، کتاب تهران، همایش نظام‌های پرداخت، نمایشگاه تراکنش ایران، نمایشگاه کار، تجلیل از قهرمانان دو و میدانی، حمایت از رویدادهای استانی، گسترش ارتباطات رسانه‌ای و انتشار بیش از ۷۵ خبر در سال ۹۶ اشاره شد.

 

مسئولیت‌های اجتماعی آپ

در زمینه مسئولیت اجتماعی نیز جمع‌آوری کمک ۲.۵ میلیارد تومانی کاربران آپ به حساب جمعیت هلال احمر ایران جهت حمایت از زلزله‌زدگان غرب کشور و راه‌اندازی کمپین همخانه و ۲۰۰ ستاره جهت کمک به زلزله‌زدگان، کاشت و نگهداری بیش از ۱۵۰۰ اصله نهال درخت در کشور و راه‌اندازی کمپین ما به درختان نیازمندیم، حمایت از مسابقات دوی قهرمانی داخل سالن آسیا، حمایت انحصاری از لیگ ستارگان بورس، حمایت از مسابقات بین‌المللی برنامه‌نویسی دانشجویی در دانشگاه امیرکبیر، همراهی با برخی از مؤسسات خیریه از جمله انجمن ام‌اس ایران، سازمان زندان‌ها، محک، دهش‌پور و مهرآفرین و … از جمله فعالیت‌های انجام گرفته بوده است.

همچنین با هدف معرفی خدمات و افزایش تعامل با بینندگان، آپ در برنامه‌های تلویزیونی ماه عسل، نود، آقای گزارشگر، جادوی صدا، والیبال لیگ جهانی، کودک شو، یه چیزایی هست باید بدونی، فوتبال ۱۲۰، فوتبال داخلی و خارجی و … حضور تبلیغاتی داشته است. همچنین می‌توان به آثار فرهنگی و هنری مانند شهرزادف اولیورتوئیست، بدون تاریخ بدون امضا، عرق سرد، مصادره و … اشاره کرد.

 

تقسیم سود ۵۹۰ ریالی برای هر سهم

حامد منصوری، مدیرعامل شرکت آسان پرداخت پرشین در مجمع عادی سالانه آپ به بررسی و تشریح عملکرد شرکت، در سال مالی ۹۶ و مهمترین برنامه‌های آسان پرداخت پرشین برای سال جاری پرداخت. همچنین در مجمع عادی سالانه شرکت آسان پرداخت پرشین، حسابرس، بازرس قانونی و حسابرس مستقل در خصوص صورت‌های مالی منتهی به تاریخ ۲۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۶ گزارش خود را ارائه کردند. علاوه بر این تصمیم‌گیری در مورد تقسیم سود ۵۹۰ ریالی برای هر سهم در دستور کار مجمع عادی سالانه شرکت آسان پرداخت پرشین قرار گرفت و به تصویب مجمع رسید. روزنامه اطلاعات، به عنوان روزنامه این شرکت انتخاب شد و پاداش هیات مدیره با ۲۰ درصد افزایش، ماهی دو ملیون تومان در نظر گرفته شد.

درباره نویسنده

فاطمه قوّتی

فاطمه قوّتی کارشناس ارشد روزنامه نگاری است. او در حال حاضر به عنوان خبرنگار با راه پرداخت همکاری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

۲ دیدگاه

  • سلام نمیدانم اینجا میتوانم در خواست یاریکمک کنم بهر میگویم شاید یکی کمر همت بست کمکم کند خلاصه مطلب این است،که،من چهار ماه اسنپ کار میکردم آژانس. راه کردم ۲۰ روز قبل سال ۹۷ بعلت ناآگاه بیخبر از قوانین اسنپ. من غیر فعال کردند لطفا گاری کنید بعالم کنند ممنونم

/* ]]> */