خدمات بانکداری الکترونیک، سرویس انتقال وجه

115

سرویس‌های بانکی، انتقال وجه

در این قسمت از یادداشت‌ها، به معرفی سرویس انتقال وجه پرداخته و کانال‌های موجود در شبکه بانکی کشور برای ارائه آن، معرفی و توصیف می‌شود. انتقال وجه عبارت است از منتقل کردن مقدار مشخصی وجه با ارز مشخص (مانند ریال، دلار، یورو و…) از یک حساب بانکی به حسابی دیگر که ممکن است حساب‌ها از انواع مختلف و در بانک‌های مختلف باشند. در حالحاضر در شبکه بانکی کشور، مشتری می‌تواند با مراجعه به کانال‌های مختلف که توسط بانک‌های مختلف ارائه می‌شود، عملیات انتقال وجه را انجام دهد. در حال حاضر با توجه به گسترده شدن شبکه بانکی و پیشرفت و تسعه بانکداری الکترونیک در کشور، سرویس انتقال وجه از کانال‌های متعددی در شبکه بانکی انجام می‌شود. البته اغلب بانک‌ها، به دلیل استفاده از سامانه‌های متمرکز در بانکداری، انتقال وجه را به صورت داخلی و مابین شبکه شعب خود پشتیبانی می‌نمایند. هدف از این نوشته، معرفی سرویس انتقال وجه بین بانکی می‌باشد.

۱. انتقال وجه در شبکه پایانه‌های خود‌پرداز

در حال حاضر در شبکه خودپرداز‌های بانکی و متعلق به یک بانک خاص، دارنده کارت بانکی می‌تواند عملیات انتقال وجو مورد نیاز خود را از کارت خود به هر حساب یا کارت در‌‌ همان بانک، انجام دهد. اغلب بانک‌ها انتقال از کارت به حساب را پشتیبانی می‌نمایند ولی برخی به دلیل عدم ارتباط سیستم بانکداری متمرکز با سامانه کارت، چنین عملیاتی را پشتیبانی نمی‌کنند. با توسعه شبکه شتاب عملیات انتقال وجه بین کارت‌های النکی نیز قابل انجام است. دارنده هر کارت بانکی می‌تواند با مراجعه به یک دستگاه خود‌پرداز که به شبکه شتاب متصل است، عملیات انتقال وجه خود را انجام دهد. برای جلوگیری از استفاده‌های غیر مجاز و همچنین ارائه امنیت بیشتر به مشتریان، سقف روزانه این سرویس تا مبلغ سی میلیون ریال می‌باشد. برای مبلغ‌های بیشتر از این (تا سقف صد و پنجاه میلیون ریال در روز) دارنده کرت باید به بانک صادر کننده کارت مراجعه نموده و عملیات انتقال وجه را انجام دهد.

در این سرویس در صورتی که در شبکه شتاب انجام می‌شود، ۳ موجودیت مهم وجود دارد. بانک مبدا، بانک مقصد و دستگاه خود‌پرداز. نکته مهم در این سرویس این است که دستگاه خود‌پرداز باید با یکی از کارت‌های مبدا یا مقصد، متعلق به یک بانک باشد. در غیر این صورت، کارت‌های مبدا و مقصد باید باهم متعلق به یک بانک مشترک باشند.

به مقال زیر توجه توجه کنید:

– مشتری می‌تواند با کارت بانکی خود که متعلق به بانک سامان است، با استفاده از دستگاه خود‌پرداز بانک صادرات به هر کارتی در بانک صادرات انتقال وجه را انجام دهد.

– مشتری می‌تواند با کارت بانکی خود که متعلق به بانک ملی است، با استفاده از دستگاه خود‌پرداز بانک صادرات به هر کارتی در بانک ملی انتقال وجه را انجام دهد.

– مشتری می‌تواند با کارت بانکی خود که متعلق به بانک اقتصاد نوین است، با استفاده از دستگاه خود‌پرداز بانک اقتصاد نوین به هر کارتی در هر بانکی، انتقال وجه را انجام دهد.

۲. انتقال وجه در شبکه پایانه‌های داخل شعب بانک ها

در شبکه بانکی، با استفاده از شبکه پایانه‌های POS نصب شده در داخل شعب، مشتری می‌تواند عملیات انتقال وجه را انجام دهد. تفاوت این عملیات انتقال وجه با انتقال وجه انجام شده بر روی شبکه خود‌پرداز، در سقف روزانه آن می‌باشد. علاوه بر آن مشتری باید فرمی را مبنی بر درخواست انتقال وجه تکمیل کرده و به تحویلدار باجه ارائه نماید و بعد از اینکه کارت خود را در اختیار تحویلدار قرار داد، اقدام به عملیات انتقال وجه می‌شود. لازم به ذکر است که بقیه شرایط سرویس انتقال وجه در داخل شعب، به مانند شبکه خود‌پرداز می‌باشد. لازم به ذکر است که سقف انتقال وجه با استفاده از پایانه‌های نصب شده در داخل شعب، صد و پنجاه میلیون ریال در روز می‌باشد.

۳. انتقال وجه در شبکه اینترنت

با گسترده شدن خدمات بانکی در بانکداری الکترونیک، بانک‌ها در کنار سایر سرویس‌ها، اقدام به ارائه سرویس انتقال وجه در سایت‌های اینترنتی خود نیز کرده‌اند. در شبکه بانکی کشور در حال حاضر، انتقل وجه فقط از یک کارت به کارتی دیگر امکان پذیر است و برای انتقال وجه از یک حساب به حسابی دیگر، باید از داخل شعب و از سیستم‌هایی مانند ساتنا و… استفاده کرد. شرایطی که برای انتقال وجه در شبکه اینترنت وجود دارد،‌‌ همان شرایط عمومی انتقال وجه را دارد با این تفاوت که بر اساس دستور بانک مرکز، مشتری بانک برای انتقال وجه اینترنی از یک کارت بانکی به کارت دیگر، حتما باید از درگاه اینترنتی بانک مبدا اقدام نماید.

طبق دستوالعمل بانک مرکزی دارندگان کارت برای انتقال وجوه خود و به لحاظ مسائل امنیتی باید از دروازه پرداخت اینترنتی بانک عامل خود اقدام مبادرت به انتقال وجه با سایر کارتهای شتاب نمایند. به عبارت دیگر فقط دارندکان کارتهای بانک مبدا می‌توانند از طریق سایت اینترنت بانک عامل، وجوه خود را به سایر کارتهای معتبر در شبکه شتاب منتقل نمایند.

نکته مهم در انتقال وجه اینترنتی این است که دارنده کارت بانکی باید اطلاعات CVV (شماره سه رقمی پشت کارت)، رمز دوم و تاریخ انقضای کارت را به همراه شماره کارت خود، به هنگام ورود به سامانه پرداخت اینترنتی، وارد سیستم نماید. کنترل پارامتر‌های بیشتر در این سرویس بر روی شبکه اینترنت، به دلیل اعمال امنیت بیشتر می‌باشد. در لیست زیر لینک‌های سامانه‌های انتقال وجه کارت به کارت در شبکه شتاب متعلق به بانک‌های کشور آورده شده است. برای ورود به سامانه انتقال وجه هر بانک می‌توانید بر روی نام بانک مذکور کلیک نمایید.

آدرس سامانه‌های بانکی برای انتقال وجه اینترنتی

۱. بانک ملی

۲. بانک سامان

۳. بانک پاسارگاد

۴. بانک اقتصاد نوین

۵. بانک سرمایه

۶. بانک تجارت

۷. بانک پارسیان

۸. بانک سینا

۹. بانک ملت

۱۰. بانک کشاورزی

۱۱. بانک شهر

۱۲. بانک صادرات

اشتراک گذاری

درباره نویسنده

۱۱۵ دیدگاه

 1. مردشور خودتونو سیستم بانکداریه درپیتتون رو ببرن

  آخه کودنها من الان کارتم دست خودم نیست میخوام انتقال بین بانکی از حساب شتاب بدم نمیشه !!!

  ای مردشور این بانکتونو ببرن

 2. ننگ بر این سیستم بانکی .
  کدوم انتقال ؟
  تاکی باید از دنیا عقب بمونیم .
  همه ی این مشکلات فقط با نیروی جوان و مدرن و فهمیده روز حل خواهد شد .

 3. واقا دیگه شورشو در آوردید نمیشه یه انتقال ساده بین بانکی انجام داد ما داریم توی قرن یک زندگی میکنیم.همش تبلیغات یه زره هم کار کنید درست کار کنید………

 4. جون مادرتون یه زره به فکر باشید چقدر میخوایم از جامه جهانی که میگن دهکده جهانی عقب باشیم این سیستم بانک داری اینترنتی یه درد عمتون میخوره به خدا دیگه به هیچ دردی نمیخوره.

 5. من میخوام یه انتقال ساده کارت به کارت از ملی به ملت انجام بدم ولی همیشه مایوس میشم اگه راه حل خاصی داره راهنماییم کنید شاید من دارم اشتباه میرم.

 6. دوست عزیز، در حال حاضر ملی فقط امکان پرداخت اینترنتی کارت به کارت ملی را دارد. یعنی به هیچ کارتی جز ملی نمی شود اینترنتی وجه واریز کرد. این مشکلی است که بانک ملی باید آن را حل کند.

 7. واقعا که خجالت داره فقط بلدند زرررر زر کنن که همه چی داریم و پیشرفته هستیم ای خاک بر سرشون که ی انتقال ساده اینترنتی و نمیتونن اجرا کنن.

 8. آقای “محمد”
  من از مسئولین هستم. یکبار جواب شما را در کامنت شماره ۶ دادم.
  این که از ملی فقط به ملی میشود اینترنتی وجه جابجا کرد. فعلا این امکان برای بانک ملی وجود ندارد که از ملی به حساب بانک دیگری وجه واریز کرد. این مشکل باید توسط بانک ملی حل شود.
  راه دیگر در حال حاضر برای انتقال وجه ملی به حساب های دیگر به صورت اینترنتی وجود ندارد.

  • خیلی زحمت کشیدین یه خرید شارژ همراه دارین که بگیر نگیر داره
   یه پرداخت قبوض هست که اغلب عمل نمیکنه منجر به قطعی میشه
   اگر در اینترنت بانک رو گل بگیرید مردم کم دنبال خدمات ویلان و سرگردان میشن

 9. آقای محمد،
  همانطور که در کامنت ها هم آورده شده است، بعضی از بانک ها هر سرویسی را در فضای مجازی ارائه نمی کنند. بانک ملی هم سرویس انتقل وجه خود را فقط در شبکه داخلی خود ارائه می نماید.
  یعنی دارند گان ملی کارت فقط می توانند به کارت های ملی انتقال انجام دهند. برای انتقال به سایر کارت ها از بانک های دیگر، باید به دستگاه خودپرداز مراجعه نمایید.
  امید وارم مفید باشد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، لطفا اعلام نمایید تا شما را راهنمایی نماییم.
  متشکرم

 10. اقای عظیمی بانک انصار هم ایا مثل بعضی از بانکهای دیگه خدمات کارت به کارت رو از طریق نت انجام نمیدهد؟؟؟؟؟
  والله خیلی زور داره یه کالای اینترنتی میخری ولی برای پرداختش مجبور میشی پاشی لباس بپوشی از خونه بزنی بیرون ماشین و ترافیک واستهلاک و مصرف سوخت واتلاف وقت…………………(به قول مرحو م رضا شاه) زکی به این خدمات الکترنیکتون

 11. آیا بانک رفاه سرویس انتقال وجه از طریق اینترنت به کارتهای دیگر بانکها یا خود رفاه کارت را دارد اگر دارد چرا در هیچ جا ثبت نشده و اسمی از بانک رفاه بعنوان بانکداری اینترنتی نیامده است

 12. مرده شور این بانکداری تون رو ببرن میخوام از ملی به ملت کارت به کارت کنم اما مجبورم حتما برم خود پرداز چون اینترنتی امکانش نیست تمام سایتهای بانکها رو گشتم یک ساعته وقتم تلف شد خبر مرگشون اسمشون هم دولت الکترونیک هست خوب شما که نمی تونید چرا توهم می زنید بگید عرضه نداریم اینو همه میدونم کسی تعجب نمی کنه در عوض خودتون و وجدانتون هم راحت تره

  • درود
   شما مجبور نیستید پای خودپرداز بروید. می‌توانید از روش‌های متعدد بانکداری همراه استفاده کنید. همین طور اینترنت بانک. می‌توانید از سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت هم استفاده کنید.

 13. من میخوام از اینترنت بانک از حساب پارسیان خودم پول به حساب بانک ملی بریزم اما نمی شه چرا؟یعنی بانک پارسیان نمی تونه کاری بکنه ؟شاید شماره حساب طرف مقابل را نداشته باشه تکلیف چیه؟حتما باید کارت به کارت باشه؟چه معنی داره اینقدر عقب باشیم؟چرا نباید پیشرفته باشیم؟

  • درود
   شما می‌توانید از طریق شماره شبا این کار را انجام دهید. باید شماره شبای کسی که می‌خواهید پول به حسابش منتقل کنید را بگیرید و این کار را به آسانی انجام دهید.

 14. پس من باید برم تو چه لینکی تا بخوام پول به حساب یکی واریز کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کجاست په؟؟؟؟؟؟
  لطفا جوابو به ایمیلم ارسال کنید

 15. خاک برسر مسوولین هرچی بازنشسته احمق و کودن قرن جهالت وقتی شغل جوووونارو بگیرن همین میشه* خداروشکر ایران نمی میمونم که مومیایی بشم

 16. متأسفم که با تبلیغات دروغین، وقت هموطنان عزیزمان را به هرز می دهید. از اخلاق اسلامی به دور است که باغ برین نشان بدهید و بندگان خدا را دچار عذاب کنید. خالصانه بگویید که کارت به کارت اینترنتی انجام پذیر نیست و خلاص.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  همه ی این مسائل حق الناس است . اما کسی اهمیت می دهد؟

 17. سرکار خانم سپیده
  راه پرداخت در فضای مجازی، سرویس‌های بانکداری را معرفی می‌نماید.
  سرویس انتقال وجه از کارت به کارت بانکی در دستگاه‌های خودپرداز، پایانه‌های داخل شعب و همچنین اینترنت بانک ارائه می‌شود.
  برای استفاده از سرویس انتقال وجه کارت به کارت در اینترنت باید به سیستم اینترنت بانک بانک مبدا ورود کرده و با استفاده از گزینه انتقال وجه سحاب برای انتقال وجه اقدام نمایید.
  در صورت نیاز به راهنمایی اعلام فرمایید تا کارشناسان راه پرداخت با شما مکاتبه کنند.

 18. سلام خدمت همه دوستان عزیز. یک پیشنهاد خوب و عالی براتون دارم که واقعا ذوق میکنید.
  دوستان من برید از وبسایت بانک پاسارگاد,برنامه همراه بانک پاسارگاد رو دانلود کنید.
  این برنامه حرف نداره.
  امتیازات:
  ۱:اصلا احتیاج مراجعه به بانک رو ندارید.
  ۲:هر ورژنی را داره,مثل جاوا یا آندروید
  ۳:ثبت کارت های شتابی به آسانی
  ۴:خرید شارژ
  ۵:پرداخت قبوض
  ۶:از همه مهمتر اینکه,لازم نیست که حتما حساب یا کارت از بانک پاسارگاد داشته باشید.
  امیدوارم خوشتون اومده باشه.اون برنامه چنان ساده و آسونه که اصلا به مشکلی بر نمی‌خورید.
  چنانچه عزیزانی سوالی در مورد نرم افزار دارند.از قبیل دانلود-نصب-کد فعال سازی -ثبت کارت و…..
  به ایمیل من سوال خودشون رو بفرستید تا در اولین فرصت شما را راهنمایی کنم

 19. باسلام:
  آیا بانک انصار سرویس انتقال وجه از طریق اینترنت به کارتهای دیگر بانکها را ندارد؟چون من می خواهم انتقال وجه از بانک انصار به کارت دیگری بدم . اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

  باتشکر از شما

 20. اینهمه توی بانک الافم کردن ۱۰تا امضا ازم گرفتن بیشتر از ۳ساعت هم توی صف بودم تا یک رمز اینترنتی بهم بدن حالا حتی سایتشون باز نمیشه مرده شور پیشرفت تکنولوِژیتون که مثل خودتون دروغه

 21. این چجور انتقال وجه ای هست که باید برای هر بانک بری به خود شعبه اش مراجعه کنیم.. واقعا تاسف داره .. اخه چقد بیشعوووورین ؟؟؟! ..یعنی میخاین بگین فکر مردمین ؟!

 22. ما ها عادت داریم به کم راضی باشیم .. وگرنه این بانکداری اینترنتیه .. واقعااا تاسف داره … اقای مسئول به اون عقلت ملت شک کردن .. ببین چقد بیشعوری .. محترمانه..

 23. در صف بانک نشسته در

  کم کم دارم به این حرف بابام ایمان میارم که همیشه با یه حس بی اعتمادی خاصی منو نصیحت میکنه که کارای بانکیتو با اینترنت انجام نده که نتیجش سر اخر اینه که پاشی لباساتو بپوشی و به اولین شعبه مراجعه کنی جهت پیگیری یا اصلاح یا اعتراض نسبت به اون عملیات بانکی به طوری که اگر از اول حضوری انجامش میدادی کارت سریع تر و بهتر انجام میشد

  • درود
   من هم قبول دارم که بانکداری الکترونیک در کشور ما مشکل دارد. اما با نظر شما موافق نیستم. خدمات بانکداری الکترونیک بسیار زندگی را راحت‌تر کرده است. بسیاری از مشکلات معمولا به خود ما برمی‌گردد.

 24. جعفر عظیمی در

  سلام دوست گرامی
  ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی در کنار وابستگی به زیرساختهایی مانند مابرات، شبکه و …، نیاز به فرهنگ سازی هم دارد. یکی از موانعی که در توسعه شبکه و خدمات آن تاثیر دارد، توسعه ناکافی آن در بین جامعه و به فبع آن، افراد آن است. اگر افراد از سرویس های موجود استفاده نمایند لزوما آن سرویس بهبود می یابد.

 25. من جهت کارای اینترنتی فقط پاسارگادو توصیه میکنم..
  من کارت پاسارگاد و پارسیان دارم. با جفتشم درصورتی که از بانک رمز خاص بگیرید میشه کارت به کارت به هر بانکی انجام داد… البته از نظر اینترنتی راحت ترین بانک پاسارگاده-فوق العاده س. پارسیان هم خوبه اما یکم دنگ و فنگ داره….
  بانک ملی که واقعا فقط اسم بلند و شهر ویرونه…

 26. با سلام – به جوانانی که استعدادهای درخشان دارند برسید باید جمله فرار مغزها حذف فیزیکی بشه افراد نخبه را به کار گمارید ببینید آنوقت شکوفایی بانکداری اینترنتی صدرصدر رخ خواهد داد تاریخ کهن این مرزبوم را مطالعه کنید ، اصل و نصب دانشمندان بزرگ جهان غالب ۸۰ درصد آنها ایرانی تبار بوده اند و به دلیل مشکلاتی که برایشان ایجاد کرده اید و نبودن امکاناتی که در اختیارشان نگذاشته اید استعداد خدادای خویش را در خدمت بیگانگان گذاشته اند فرموده رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور محبوب که درود بر آنها باد را سرلوحه کارهایتان قرار دهید بخدا آنوقت ایران همیشه سربلند و سرافراز خواهد بود من در این برهه زمانی حساس کشور دست اندیشمندان بزرگ ایران زمین را می بوسم و به ایرانی بودن خویش افتخار می کنم چرا چونکه به فرموده امام راحل جمله ما می توانیم روی پای خود به ایستیم را ثابت کردند درود خدا بر این دانشمندان که قفل و سد تحریم های بین المللی استکباری را شکستند و مایه عزت و افتخار ایران شدند اگر جمله ای شما را آزرده خاطر نمود ببخشید شرمنده ام من به اعتلای نام ایران می اندیشم و شما هم باید در این جهت گام بردارید برادران عزیز – خدانگهدارتان باد

 27. با سلام خدمت دوستان .
  سیستم بانکی ما اگر ما آگاهی داشته باشیم بجز این شاپرک اشکالی نداره بنده روزی شاید ۱۰ تا ۱۵ انتقال وجه می دهم از هر بانکی که بگی! فقط باید بری بانکی که حساب داری رمز ورود به اینترنت را بگیری مثلاً بانک ملی دستگاه رمزیاب داره واز طریق اینترنت هم به چند تا بانک انتقال وجه میده بانک ملت هم رمز ورود ونام کاربری میده و به تمام بانکها انتقال وجه شتابی انجام میده و بانک صادرات هم دستگاه رمزیاب میده مثل بانک ملی کشاورزی هم دستگاه میده بانکهای خصوصی هم رمز ورود و نام کاربری میدهند ما خودمان اگه از راهش وارد بشویم و مشتاق به یاد گیری باشیم همه چی درسته بنده اگه به مشکلی هم روبه رو بشوم نسبت به بانک خاصی میروم و می پرسم امید وارم که این پیام به درد شما خورده باشه . و اینقدر هم به اینو آن بدو بیرا نگوییم ما فرهنگمان بالا تر ازاین طور صحبت کردنه که به فلان کس بگیم زر زر نکن دروغ و از این چیزا . امیدوارم که به دل نگیرید و با محبت تر باهم صحبت کنیم. خدا نگدارتان باشه

 28. امیداورم طرح سپاس زودتر اجرایی بشه
  و انتقال وچه از طریق مویایل (کدussd ومویایل یانک) راه بیفته

  در ضمن انتقال وجه سه جانبه بین ۱۰ یانک اجرایی شده ازطریق خود پرداز

 29. انتقال وجه سه جانبه در ۲۲ بانک کشور فعال شد
  از این پس با کارت هر بانکی از دستگاه خودپرداز هر بانک دیگری میتوانید به هر کارتی در هر بانک دیگری انتقال وجه دهید.
  اطلاعات بیشتر http://bit.ly/14dznN5

 30. اخه اینم شد سیستم بانک داری. میخوام از بانک کشاورزی بریزم تو پارسیان نمیشه. تورو خدا برین تو سایت بانک کشاورزی ببینین. اخه این سایته رو لینکهای درباره لینک و … که میری به جای اینکه منو زیرش باز بشه کنار صفحه میاد تازه اونم ۱ ثانیه میمونه باز میره.

 31. این که اینترنتی از بانک ملی فقط به بانک ملی میشه انتقالی پیدا کنه خیلی بده من و خواهرم یه ساعته علاف شدیم اینترنتی خواهرم میخواست از کارت ملی به کارت صادرات واریز کنه نشد به عابر بانک هم دسترسی نداشت باز اینترتی به کارت من ریخته و این همه من از کارم افتادم رفتم عابربانک توی صف منتظر شدم تا انتقال دادم به کارت صادرات.معنی سرعت الکترونیکی رو هم فهمیدیم !!!!!!!!!!

 32. با سلام من خودم ۲تا حساب بانک ملی دارم از امکاناتشم خیلی راضیم بانک ملی هم با مشتری خوب رفتار میکنه هم یک بانک کامله

 33. سلام.با خود پرداز از حساب خودم ک ملته برای یه فروشنده ک اینترنتی ازش خرید کردم و حسابش ملی بود کارت ب کارت پول ریختم حالا بعد از یه روز زنگ زده ک اصن پولی ب حساب من نیومده با اینکه شماره پیگیری قبضی ک پولو واریز کردم بهش دادم میگه اشتباهه همچین پولی ب حسابم نیومده حالا تکلیف من چیه مشکل از کدوم بانکه تکلیف ۵۰۰۰۰ تومنی ک از حسابم کم شده و طرف میگه دریافت نکرده چیه لطفا راهنمایی کنید

  • رسول قربانی در

   سلام
   الزاما این که یه شخصی اون طرف میگه پول به حسابش نیومده دلیل بر این نمیشه که پول نرفته باشه
   مخصوصا این که خرید اینترنتی هست اون هم به این شکل!
   این رو باید بری بانک و پیگیری کنی و اونها تایید میکنن که پول رفته یا نه! در صورتی که نرفته باشه هم باز راهنماییت میکنن!
   در صورتی که رفته باشه و اون شخص انکار کنه باید بری پلیس فتا به جرم کلاهبرداری اینترنتی شکایت کنی!

 34. سلام.
  الان می خواستم از کارت انصار به کارت بانک ملی، انتقال وجه انجام بدم. اما نشد!!!!
  از ساعت۲۳ تا همین الان که ۲:۰۴ نیمه شبه هنوز موفق نشدم.
  از دستگاه خودپرداز بانک انصار هم نشد!!!!
  یعنی تا این حد عقب موندیم؟
  این همه دختر خاله و پسرعمه های بی سوادتونو استخدام می کنید و به فکر مردم نیستین!!!!
  برای خودم متاسفم

 35. خاک برسرتون بااین اینترنت بانکتون که به دردهیچی نمیخوره حتی یه کارت به کارت ساده.
  روی موبایل بانکم ارسال ازطریق شماره شبادارم ولی وقتی میزنم جواب میده غیرفعاله

 36. با سلامو خسته نباشید.سوالی داشتم خدمتتون.یکی از اشنایان مورد اخاذی یه شیاد اینترنتی گرفتار شده.و مبلغی به حساب یه شخص ریخته که صاحب حساب نیز خود شیاد نیس بلکه یکی مث همون طعمه بوده.الان اون شیاد راضی شده پول را برگرداند ولی اشنای ما میترسد باز از حساب طعمه ایی دیگر باشد و بعدا اون طعمه شکایت کند علیه اش.و از ترس خانواده اش نمیتواند به پلیس مراجعه کند.آیا بعد شکایت طعمه پای ای اشنا گیر است؟

 37. سلام/میخواهم از کارت بانک ملت به کارت مسکن پول بریزم ۱- سوالم اینه که باید ازسیستم “شبا” استفاده کرد؟یا چگونه لطفا راهنمایی کنید.
  و ۲- وقتی ازلیست بانکهای بالای صفحه برای ورود به درگاه ملت را میزنم اشکال ۴۰۴ نمایش داده میشود ؟؟

 38. واقعأ ک متأسفم برا سیستم بانک داری کشورمون ک اینقدر عقب افتادس آخه مگه یه انتقال وجه کارش چقدره ک نمیشه بعدشم فقط تبلیغ الکی از سیستم بانک داریتون میکنید.

 39. با سلام من یک سوال داشتم از شما
  من یک حساب بانکی پارسیان دارم که فقط می توانم به شماره حساب بابام که برا بانک تجارت هست انتقال وجه انجام بدهم و امروز هرچی شماره حساب بانک انصار صادرات و کشاورزی و اقتصاد نوین بهم دادن نتونستم مبلغ مورد نظر را انتقال بدهم و به محض فشار دادن دگمه انجام می نوشت این شماره حساب موجود نیست و علامت ضربدر می آمد می تونم خواهش کنم در صورت امکان من را راهنمایی کنید که چرا نمیشه به حسابهای دیگه انتقال وجه انجام داد در ضمن مدتی هم هست که امکان مشاهده صورتحساب برام مقدور نیست و هرچی روی مشاهده صورتحساب کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمی افته خواهش می کنم در این دو مورد من را راهنمایی کنین متشکرم

  • سلام
   محمد جان ممکنه که حسابت به هر دلیلی بلوکه شده باشه؛ مثلا رمز رو چندبار اشتباه زده باشی. یا اینکه بانک پارسیان به هر دلیلی انتقال وجه اینترنتی به این بانک ها رو خودش بسته باشه. بهت پیشنهاد میکنم با مرکز ارتباط با مشتری بانک پارسیان تماس بگیری و مشکلت رو به اونها بازگو کنی. اونا همونجا آنلاین مشکلت رو پیگیری میکنن.
   مرکز ارتباط با مشتریان بانک پارسیان:۸۱۱۵۱۰۰۰

 40. متاسفم واسه ملتی که یه لحظه تحمل ندارن . بابا خب حق بدید به بعضی بانکا . چه بسا که اگه جای مسئولین بودید بدترش می کردید . بانکداری الکترونیکی مشکل داره اما باید برای حل مشکلات باید صبر داشت . مگه نه مسئولین محترم ؟

 41. پیمان خوشدل در

  باسلام .به همه عزیزان پیشنهاد میکنم حتما یه سری به سایت اولین بانک اینترنتی کشور بزنید تا ببینید که بانکداری الکترونیکی وانتقال وجه نا محدود که فقط مختص بانک سامان چیکار میکنه.بیخود نیست که اکثرشرکتهای مهم وبزرگ ازنت بانک سامان استفاده میکننwww.sb24.com.بانک سامان=بانک هوشمند

 42. دوستان چرا همتون فوش میدین عاقلانه قضاوت کنین اگه قراره باشه که توهین کنن پس کی از مسولین بانکها تعریف کنه واقعا خسته نباشن من خودم که ازشون راضیم من خودم کارت بانک صادراتو دارم فقط میتونم باهاش توی اینترنت مانده حسابمو ببینم مسعولین خسته نباشین همینطور ادامه بدین خخخخخخخخخ

 43. سلام در خصوص انتقال وجه غیر قانونی
  یکی از دوستان من رمز دوم و شماره کارت من را دارد جهت خرید شارژ
  البته اطمینان دارم فقط یه سوال میتونه به حساب خودش کارت به کارت کنه اگه کرد میتونم پیگیری کنم و شکایت کنم و اینکه مبلغی از اون قرضی گرفتم اگه بهانه بگیرد پول قرضو برداشته ایا میشه شکایت کرد

 44. رضاقربانی الکی نمیخوادجواب بدی خودتم میدونی چه خبر.اخه شماکه میدونیدچرابه این چیزای مسخرتون مینازین.بخداخیلیی عقبیم ازدنیا.

 45. با سلام به عزیزان بنده در حال حاضر می توان از طریق بانک ملی به کلیه بانکها پول وازیر کرد به این صورت که اول می بایست به بانک ملی مراجعه نموده پس از دریافت رمز سامانه بانک ملی در اینترنت به داخل سامانه مراجعه واز آن طریق به هر بانکی که اراده نمائید مبلغ خود را واریز نمائید پس اول می بایست به یکی از بانکهای ملی مراجعه وپس از پر کردن فرم مخصوص سامانه و دریافت رمز سامانه انترنتی می توانید این مشکل را مرتفع نمائید

 46. این همه بانک تاسیس شده همه انتقال وجه اینترنتی دارن جز این بانک مسکن.
  آخه چرا همه بانکا گیرن فقط بانک ملی درون شبکه ای داره؟
  همش جامعه ما لنگ باید باشه؟
  تا کی؟

  • سلام
   بستگی داره کارت شما مال په بانکی باشه
   اگه مال بانک هایی مثل سامان یا سینا یا اقتصاد نوین باشه خب به راحتی میتونید انتقال وجه بدید ولی بانک هایی مثل ملی کمی کارتون سخت میشه.

 47. بابا اینقدر شکایت نکنید من تو ألمان هستم اینجا هم هر کارتی فقط تو خودبرداز همان کارت عمل میکنه البته با کارت میشه از هر خودبرداز دیکه مبلغ مشخصی فقط برداشت کرد که عوارضش اینقدر بالاست کسی این کارو نمی کنه
  ولی اینترنتی میشه. خیلی راحت به هر بأنک و حسابی وجه واریز کرد

  به امید ایرانی مترقی و سر بلند

 48. سلام. بانک انصار قابلیت انتقال وجه رو بستر ussd رو هم فراهم کرده.
  یعنی با داشتن حساب تو بانک انصار و انصار کارت و با شماره گیری #۷۶۳* از انصار کارت خودتون به هر کارت متصل به شبکه شتاب که لزومی هم نداره حتما انصار باشه انتقال وجه انجام بدید. قراره انتقال وجه پایا رو هم رو همین ستر راه اندازی کنند ولی فعلا خبری نیست.
  خلاصه سرویس خیلی عالیه. یه بار تو یه جایی بودم باید ۱۰ دقیقه میرفتم تا خودپرداز ولی خیلی راحت با موبایل پرداخت کردم بدون نیاز به هیچ نرم افزاری. خدا خیرشون بده.

 49. یعنی چی آخه یه انتقال وجه ساده رو نمیتونیم انجام بدیم فقط ادعای بیخودی دارین یه تکون به خودتون بدین یخورده پیشرفت کنین تا کی میخوایین عقب مونده بمونین

 50. با تشکر از مطلب مفیدتون
  دوستانی که هیچ از پروتکل های امنیتی آگاهی ندارن و نمی خوان راه های انتقال وجه رو یاد بگیرن و فقط دوست دارن با زدن یک دکمه کارشون انجام بشه
  همون هایی هستند که وقتی مشکلی یا کلاهبرداری از حسابشون صورت میگیره به زمین و زمان بد وبیراه میگن
  و آخر هم دستشون به جایی نمیرسه
  این پروتکل های امنیتی فقط و فقط برای جلوگیری از کلاهبرداری هستش
  و در همه جای دنیا وجود داره
  شما هم دو راه دارید ۱- یادگیری شیوه های کاری ۲- انتقال وجه نقد

  من خودم بیش از ۶ سال هستش انتقال وجه اینترنتی انجام دادم (بورس و انتقال وجه و خرید و …) هیچ وقت نه کارم لنگ مونده نه مشکلی برای حسابم ایجاد شده
  اونوقت الانه و امروزه که اینهمه امکانات از طریق اینترنت بانک اضافه شده شماها هنوز شاکی هستید؟
  واقعا عجیبه
  شاید من توی سوییس زندگی میکنم خودم خبر ندارم
  امکانات انتقال اینترنتی در یکی دو سال اخیر استثنایی شده و بسیار امن تر.
  مشکل اینکه توقع دارید همه ی اطلاع رسانی ها از طریق تلویزیون صورت بگیره اگر به جای معطلی در بانک در مورد اینترنت بانک در وب مطالعه کنید
  کارتون خیلی سریع تر پیش میره.

  • تنها راه برگشتش اینه که از طریق بانک شماره تماس شخص رو بگیری و تلفنی درخواست کنی برات برزتش. غیر از این راهی نیست و اگرم شخص نخواد میتونه نریزه!

 51. سلام به خدمت همه.
  اولین خواهش اینکه بخونید.
  ۱.برای انتقال وجه مبتنی بر کارت یعنی رمز دوم باید شخص تایید هویت بشه و فرم پر کنه تو بانک عامل خودش.معنیش اینه که اقا من راضیم اگه کارت به کارت کردم ولی خودم نبودم ٬ پسرم .خانومم و یا غیره کارت به کارت کردن .این مفهوم کل امنیت رو داره تو ایران البته .حالا چرا این قانون رو تصویب و اجرایی کردن به چند دلیل که میگم
  در نظر گرفتن سطح دانش مشتریان بانک ها در کل کشور .که این سطح در ایران از متوسط به پایین هست ٬ البته به نظر من .حالا سطح دانش چیه تو یه جمله استراتژیک واستون میگم
  حسن آقا : یک کیلو خیار شور بده .
  مغازه دار : چشم
  حسن آقا : بیا این کارت .بکش داداش ٬ دستت درد نکنه.
  مغازه دار : راستی حسن آقا چرا شارژ موبایل رو از ما نمی خری دیگه ؟
  حسن آقا : پسرم رفته واسه کارت رمز دوم گرفته ٬ کارم راحت شده دیگه از هرجا میتونم غیر حضوری شارژ بخرم .
  مغازه دار : رمز دوم چیه ؟
  حسن آقا : از خود پرداز میگیری .
  مغازه دار من بلد نیستم چه جوریه ٬ میشه به پسرت بگی واسه من هم رمز دوم درست کنه ؟
  حسن آقا : به روی چشم .اون کارتت رو بده میدم واست درست کنه.
  پایان داستاند
  نتیجه رمز دوم و اطلاعات کارت شخصی رو همه راحت در اختیار دیگران میزارن .فردا چند میلیون جابجا میشه تو اینترنت.! پس باید نردم عوض شن.که نمیشه .پس باید فرم پر کنن مبنی بر درخواست خدمات انتقالدغیر حضوری .
  دوستان در خاتمه لین که به خدا من الان چند ساله تو نت نیومدم واسه کامنت .ولی باید بگم همه چیز دلیلی داره .هیچکس دوست نداره تو سطوح دانش پایین باشه .ولی اقتضای محیط و فرهنگ باعث مصوب شدن این قوانین هست .
  تک تک شما رو دوست دارم .اگر گستخای کردم به بزرگی خودتان عفو بفرمایید.

 52. کارت بانک ملت هم برای انتقال پول به بقیه کارت ها و حساب ها عالیه البته فقط توی این مورد چون حتی نمیشه باهاش با گوشی شارژ گرفت.تقریبا هیچوقت سرور بانک جواب نمیده.

یک نظر دهید

WP-SpamFree by Pole Position Marketing