خدمات بانکداری الکترونیک، سرویس انتقال وجه

راه پرداخت 9:12 ق.ظ | 6 آذر 1390 100

سرویس‌های بانکی، انتقال وجه

در این قسمت از یادداشت‌ها، به معرفی سرویس انتقال وجه پرداخته و کانال‌های موجود در شبکه بانکی کشور برای ارائه آن، معرفی و توصیف می‌شود. انتقال وجه عبارت است از منتقل کردن مقدار مشخصی وجه با ارز مشخص (مانند ریال، دلار، یورو و…) از یک حساب بانکی به حسابی دیگر که ممکن است حساب‌ها از انواع مختلف و در بانک‌های مختلف باشند. در حالحاضر در شبکه بانکی کشور، مشتری می‌تواند با مراجعه به کانال‌های مختلف که توسط بانک‌های مختلف ارائه می‌شود، عملیات انتقال وجه را انجام دهد. در حال حاضر با توجه به گسترده شدن شبکه بانکی و پیشرفت و تسعه بانکداری الکترونیک در کشور، سرویس انتقال وجه از کانال‌های متعددی در شبکه بانکی انجام می‌شود. البته اغلب بانک‌ها، به دلیل استفاده از سامانه‌های متمرکز در بانکداری، انتقال وجه را به صورت داخلی و مابین شبکه شعب خود پشتیبانی می‌نمایند. هدف از این نوشته، معرفی سرویس انتقال وجه بین بانکی می‌باشد.

۱. انتقال وجه در شبکه پایانه‌های خود‌پرداز

در حال حاضر در شبکه خودپرداز‌های بانکی و متعلق به یک بانک خاص، دارنده کارت بانکی می‌تواند عملیات انتقال وجو مورد نیاز خود را از کارت خود به هر حساب یا کارت در‌‌ همان بانک، انجام دهد. اغلب بانک‌ها انتقال از کارت به حساب را پشتیبانی می‌نمایند ولی برخی به دلیل عدم ارتباط سیستم بانکداری متمرکز با سامانه کارت، چنین عملیاتی را پشتیبانی نمی‌کنند. با توسعه شبکه شتاب عملیات انتقال وجه بین کارت‌های النکی نیز قابل انجام است. دارنده هر کارت بانکی می‌تواند با مراجعه به یک دستگاه خود‌پرداز که به شبکه شتاب متصل است، عملیات انتقال وجه خود را انجام دهد. برای جلوگیری از استفاده‌های غیر مجاز و همچنین ارائه امنیت بیشتر به مشتریان، سقف روزانه این سرویس تا مبلغ سی میلیون ریال می‌باشد. برای مبلغ‌های بیشتر از این (تا سقف صد و پنجاه میلیون ریال در روز) دارنده کرت باید به بانک صادر کننده کارت مراجعه نموده و عملیات انتقال وجه را انجام دهد.

در این سرویس در صورتی که در شبکه شتاب انجام می‌شود، ۳ موجودیت مهم وجود دارد. بانک مبدا، بانک مقصد و دستگاه خود‌پرداز. نکته مهم در این سرویس این است که دستگاه خود‌پرداز باید با یکی از کارت‌های مبدا یا مقصد، متعلق به یک بانک باشد. در غیر این صورت، کارت‌های مبدا و مقصد باید باهم متعلق به یک بانک مشترک باشند.

به مقال زیر توجه توجه کنید:

- مشتری می‌تواند با کارت بانکی خود که متعلق به بانک سامان است، با استفاده از دستگاه خود‌پرداز بانک صادرات به هر کارتی در بانک صادرات انتقال وجه را انجام دهد.

- مشتری می‌تواند با کارت بانکی خود که متعلق به بانک ملی است، با استفاده از دستگاه خود‌پرداز بانک صادرات به هر کارتی در بانک ملی انتقال وجه را انجام دهد.

- مشتری می‌تواند با کارت بانکی خود که متعلق به بانک اقتصاد نوین است، با استفاده از دستگاه خود‌پرداز بانک اقتصاد نوین به هر کارتی در هر بانکی، انتقال وجه را انجام دهد.

۲. انتقال وجه در شبکه پایانه‌های داخل شعب بانک ها

در شبکه بانکی، با استفاده از شبکه پایانه‌های POS نصب شده در داخل شعب، مشتری می‌تواند عملیات انتقال وجه را انجام دهد. تفاوت این عملیات انتقال وجه با انتقال وجه انجام شده بر روی شبکه خود‌پرداز، در سقف روزانه آن می‌باشد. علاوه بر آن مشتری باید فرمی را مبنی بر درخواست انتقال وجه تکمیل کرده و به تحویلدار باجه ارائه نماید و بعد از اینکه کارت خود را در اختیار تحویلدار قرار داد، اقدام به عملیات انتقال وجه می‌شود. لازم به ذکر است که بقیه شرایط سرویس انتقال وجه در داخل شعب، به مانند شبکه خود‌پرداز می‌باشد. لازم به ذکر است که سقف انتقال وجه با استفاده از پایانه‌های نصب شده در داخل شعب، صد و پنجاه میلیون ریال در روز می‌باشد.

۳. انتقال وجه در شبکه اینترنت

با گسترده شدن خدمات بانکی در بانکداری الکترونیک، بانک‌ها در کنار سایر سرویس‌ها، اقدام به ارائه سرویس انتقال وجه در سایت‌های اینترنتی خود نیز کرده‌اند. در شبکه بانکی کشور در حال حاضر، انتقل وجه فقط از یک کارت به کارتی دیگر امکان پذیر است و برای انتقال وجه از یک حساب به حسابی دیگر، باید از داخل شعب و از سیستم‌هایی مانند ساتنا و… استفاده کرد. شرایطی که برای انتقال وجه در شبکه اینترنت وجود دارد،‌‌ همان شرایط عمومی انتقال وجه را دارد با این تفاوت که بر اساس دستور بانک مرکز، مشتری بانک برای انتقال وجه اینترنی از یک کارت بانکی به کارت دیگر، حتما باید از درگاه اینترنتی بانک مبدا اقدام نماید.

طبق دستوالعمل بانک مرکزی دارندگان کارت برای انتقال وجوه خود و به لحاظ مسائل امنیتی باید از دروازه پرداخت اینترنتی بانک عامل خود اقدام مبادرت به انتقال وجه با سایر کارتهای شتاب نمایند. به عبارت دیگر فقط دارندکان کارتهای بانک مبدا می‌توانند از طریق سایت اینترنت بانک عامل، وجوه خود را به سایر کارتهای معتبر در شبکه شتاب منتقل نمایند.

نکته مهم در انتقال وجه اینترنتی این است که دارنده کارت بانکی باید اطلاعات CVV (شماره سه رقمی پشت کارت)، رمز دوم و تاریخ انقضای کارت را به همراه شماره کارت خود، به هنگام ورود به سامانه پرداخت اینترنتی، وارد سیستم نماید. کنترل پارامتر‌های بیشتر در این سرویس بر روی شبکه اینترنت، به دلیل اعمال امنیت بیشتر می‌باشد. در لیست زیر لینک‌های سامانه‌های انتقال وجه کارت به کارت در شبکه شتاب متعلق به بانک‌های کشور آورده شده است. برای ورود به سامانه انتقال وجه هر بانک می‌توانید بر روی نام بانک مذکور کلیک نمایید.

آدرس سامانه‌های بانکی برای انتقال وجه اینترنتی

۱. بانک ملی

۲. بانک سامان

۳. بانک پاسارگاد

۴. بانک اقتصاد نوین

۵. بانک سرمایه

۶. بانک تجارت

۷. بانک پارسیان

۸. بانک سینا

۹. بانک ملت

۱۰. بانک کشاورزی

۱۱. بانک شهر

۱۲. بانک صادرات

100 دیدگاه »

 1. سعید 25 خرداد ,1391 at 8:07 ب.ظ - پاسخ

  مردشور خودتونو سیستم بانکداریه درپیتتون رو ببرن

  آخه کودنها من الان کارتم دست خودم نیست میخوام انتقال بین بانکی از حساب شتاب بدم نمیشه !!!

  ای مردشور این بانکتونو ببرن

 2. امین ------ 1 مرداد ,1391 at 11:58 ق.ظ - پاسخ

  ننگ بر این سیستم بانکی .
  کدوم انتقال ؟
  تاکی باید از دنیا عقب بمونیم .
  همه ی این مشکلات فقط با نیروی جوان و مدرن و فهمیده روز حل خواهد شد .

 3. محمد رضا 4 مرداد ,1391 at 12:52 ب.ظ - پاسخ

  واقا دیگه شورشو در آوردید نمیشه یه انتقال ساده بین بانکی انجام داد ما داریم توی قرن یک زندگی میکنیم.همش تبلیغات یه زره هم کار کنید درست کار کنید………

 4. محمد رضا 4 مرداد ,1391 at 12:59 ب.ظ - پاسخ

  جون مادرتون یه زره به فکر باشید چقدر میخوایم از جامه جهانی که میگن دهکده جهانی عقب باشیم این سیستم بانک داری اینترنتی یه درد عمتون میخوره به خدا دیگه به هیچ دردی نمیخوره.

 5. محمد رضا 4 مرداد ,1391 at 1:01 ب.ظ - پاسخ

  من میخوام یه انتقال ساده کارت به کارت از ملی به ملت انجام بدم ولی همیشه مایوس میشم اگه راه حل خاصی داره راهنماییم کنید شاید من دارم اشتباه میرم.

 6. رسول قربانی 5 مرداد ,1391 at 10:37 ق.ظ - پاسخ

  دوست عزیز، در حال حاضر ملی فقط امکان پرداخت اینترنتی کارت به کارت ملی را دارد. یعنی به هیچ کارتی جز ملی نمی شود اینترنتی وجه واریز کرد. این مشکلی است که بانک ملی باید آن را حل کند.

 7. alireza 6 مرداد ,1391 at 5:42 ب.ظ - پاسخ

  واقعا که خجالت داره فقط بلدند زرررر زر کنن که همه چی داریم و پیشرفته هستیم ای خاک بر سرشون که ی انتقال ساده اینترنتی و نمیتونن اجرا کنن.

 8. محمد 12 مرداد ,1391 at 12:20 ب.ظ - پاسخ

  کسی از مسولین پیامها رو میخونه

 9. رسول قربانی 12 مرداد ,1391 at 1:16 ب.ظ - پاسخ

  آقای “محمد”
  من از مسئولین هستم. یکبار جواب شما را در کامنت شماره 6 دادم.
  این که از ملی فقط به ملی میشود اینترنتی وجه جابجا کرد. فعلا این امکان برای بانک ملی وجود ندارد که از ملی به حساب بانک دیگری وجه واریز کرد. این مشکل باید توسط بانک ملی حل شود.
  راه دیگر در حال حاضر برای انتقال وجه ملی به حساب های دیگر به صورت اینترنتی وجود ندارد.

  • منصور 29 بهمن ,1392 at 6:17 ق.ظ - پاسخ

   خیلی زحمت کشیدین یه خرید شارژ همراه دارین که بگیر نگیر داره
   یه پرداخت قبوض هست که اغلب عمل نمیکنه منجر به قطعی میشه
   اگر در اینترنت بانک رو گل بگیرید مردم کم دنبال خدمات ویلان و سرگردان میشن

 10. جعفر عظیمی 13 مرداد ,1391 at 7:18 ب.ظ - پاسخ

  آقای محمد،
  همانطور که در کامنت ها هم آورده شده است، بعضی از بانک ها هر سرویسی را در فضای مجازی ارائه نمی کنند. بانک ملی هم سرویس انتقل وجه خود را فقط در شبکه داخلی خود ارائه می نماید.
  یعنی دارند گان ملی کارت فقط می توانند به کارت های ملی انتقال انجام دهند. برای انتقال به سایر کارت ها از بانک های دیگر، باید به دستگاه خودپرداز مراجعه نمایید.
  امید وارم مفید باشد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتر دارید، لطفا اعلام نمایید تا شما را راهنمایی نماییم.
  متشکرم

 11. مجید 15 مرداد ,1391 at 2:15 ب.ظ - پاسخ

  خیلی مسخر هست. اره ما دریم پیشرفت میکنیم! در دروغ گفتن
  گند زدید تو هرچی واجدان کاری. دیگه بی عرضگی تونو تبلیغ نگنید

 12. اردلان 2 شهریور ,1391 at 10:12 ق.ظ - پاسخ

  خیلی مزخرفه

 13. عباس 8 شهریور ,1391 at 1:39 ب.ظ - پاسخ

  اقای عظیمی بانک انصار هم ایا مثل بعضی از بانکهای دیگه خدمات کارت به کارت رو از طریق نت انجام نمیدهد؟؟؟؟؟
  والله خیلی زور داره یه کالای اینترنتی میخری ولی برای پرداختش مجبور میشی پاشی لباس بپوشی از خونه بزنی بیرون ماشین و ترافیک واستهلاک و مصرف سوخت واتلاف وقت…………………(به قول مرحو م رضا شاه) زکی به این خدمات الکترنیکتون

 14. انتقاد دهنده 20 شهریور ,1391 at 11:15 ق.ظ - پاسخ

  این چجور انتقال وجه ای هست که باید برای هر بانک بری به خود شعبه اش مراجعه کنیم

 15. saffariy 20 شهریور ,1391 at 11:16 ق.ظ - پاسخ

  کارت به کارت ملت چرا باز نمیشه؟

 16. ali 23 مهر ,1391 at 5:09 ب.ظ - پاسخ

  آیا بانک رفاه سرویس انتقال وجه از طریق اینترنت به کارتهای دیگر بانکها یا خود رفاه کارت را دارد اگر دارد چرا در هیچ جا ثبت نشده و اسمی از بانک رفاه بعنوان بانکداری اینترنتی نیامده است

 17. li@ 25 مهر ,1391 at 12:52 ب.ظ - پاسخ

  yeah, I really agree with my comrades ,coz e-bank has driven us crazy, i can’t take it any more .
  Hey chairmen let do sth helpful for our citizens, what in Earth are u doing ?

 18. مریم 17 آبان ,1391 at 9:48 ق.ظ - پاسخ

  مرده شور این بانکداری تون رو ببرن میخوام از ملی به ملت کارت به کارت کنم اما مجبورم حتما برم خود پرداز چون اینترنتی امکانش نیست تمام سایتهای بانکها رو گشتم یک ساعته وقتم تلف شد خبر مرگشون اسمشون هم دولت الکترونیک هست خوب شما که نمی تونید چرا توهم می زنید بگید عرضه نداریم اینو همه میدونم کسی تعجب نمی کنه در عوض خودتون و وجدانتون هم راحت تره

  • رضا قربانی 17 آبان ,1391 at 11:04 ق.ظ - پاسخ

   درود
   شما مجبور نیستید پای خودپرداز بروید. می‌توانید از روش‌های متعدد بانکداری همراه استفاده کنید. همین طور اینترنت بانک. می‌توانید از سایت بانکداری اینترنتی بانک ملت هم استفاده کنید.

 19. یاور 26 آبان ,1391 at 6:23 ب.ظ - پاسخ

  اولین بانک ایرانی چرا هنوز سیستم پرداخت اینترنتی نداره؟واقعا که.سپه

 20. رضایی 6 آذر ,1391 at 4:38 ب.ظ - پاسخ

  من میخوام از اینترنت بانک از حساب پارسیان خودم پول به حساب بانک ملی بریزم اما نمی شه چرا؟یعنی بانک پارسیان نمی تونه کاری بکنه ؟شاید شماره حساب طرف مقابل را نداشته باشه تکلیف چیه؟حتما باید کارت به کارت باشه؟چه معنی داره اینقدر عقب باشیم؟چرا نباید پیشرفته باشیم؟

  • رضا قربانی 6 آذر ,1391 at 4:44 ب.ظ - پاسخ

   درود
   شما می‌توانید از طریق شماره شبا این کار را انجام دهید. باید شماره شبای کسی که می‌خواهید پول به حسابش منتقل کنید را بگیرید و این کار را به آسانی انجام دهید.

 21. معصومه 17 آذر ,1391 at 5:39 ب.ظ - پاسخ

  پس من باید برم تو چه لینکی تا بخوام پول به حساب یکی واریز کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟کجاست په؟؟؟؟؟؟
  لطفا جوابو به ایمیلم ارسال کنید

 22. خانم هیوا 17 آذر ,1391 at 6:47 ب.ظ - پاسخ

  خاک برسر مسوولین هرچی بازنشسته احمق و کودن قرن جهالت وقتی شغل جوووونارو بگیرن همین میشه* خداروشکر ایران نمی میمونم که مومیایی بشم

 23. sepideh 21 آذر ,1391 at 3:36 ب.ظ - پاسخ

  متأسفم که با تبلیغات دروغین، وقت هموطنان عزیزمان را به هرز می دهید. از اخلاق اسلامی به دور است که باغ برین نشان بدهید و بندگان خدا را دچار عذاب کنید. خالصانه بگویید که کارت به کارت اینترنتی انجام پذیر نیست و خلاص.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  همه ی این مسائل حق الناس است . اما کسی اهمیت می دهد؟

 24. راه پرداخت 22 آذر ,1391 at 8:32 ق.ظ - پاسخ

  سرکار خانم سپیده
  راه پرداخت در فضای مجازی، سرویس‌های بانکداری را معرفی می‌نماید.
  سرویس انتقال وجه از کارت به کارت بانکی در دستگاه‌های خودپرداز، پایانه‌های داخل شعب و همچنین اینترنت بانک ارائه می‌شود.
  برای استفاده از سرویس انتقال وجه کارت به کارت در اینترنت باید به سیستم اینترنت بانک بانک مبدا ورود کرده و با استفاده از گزینه انتقال وجه سحاب برای انتقال وجه اقدام نمایید.
  در صورت نیاز به راهنمایی اعلام فرمایید تا کارشناسان راه پرداخت با شما مکاتبه کنند.

 25. احمد ریگی. 24 آذر ,1391 at 2:09 ق.ظ - پاسخ

  سلام خدمت همه دوستان عزیز. یک پیشنهاد خوب و عالی براتون دارم که واقعا ذوق میکنید.
  دوستان من برید از وبسایت بانک پاسارگاد,برنامه همراه بانک پاسارگاد رو دانلود کنید.
  این برنامه حرف نداره.
  امتیازات:
  1:اصلا احتیاج مراجعه به بانک رو ندارید.
  2:هر ورژنی را داره,مثل جاوا یا آندروید
  3:ثبت کارت های شتابی به آسانی
  4:خرید شارژ
  5:پرداخت قبوض
  6:از همه مهمتر اینکه,لازم نیست که حتما حساب یا کارت از بانک پاسارگاد داشته باشید.
  امیدوارم خوشتون اومده باشه.اون برنامه چنان ساده و آسونه که اصلا به مشکلی بر نمی‌خورید.
  چنانچه عزیزانی سوالی در مورد نرم افزار دارند.از قبیل دانلود-نصب-کد فعال سازی -ثبت کارت و…..
  به ایمیل من سوال خودشون رو بفرستید تا در اولین فرصت شما را راهنمایی کنم

  • پیمان خوشدل 13 مهر ,1392 at 5:28 ب.ظ - پاسخ

   ریگی جون … . پس اگه ازهمراه24 سامان یا نت بانک سامان یا سامانک (موبایل بانک )سامان استفاده کنی اون وقت چی میگی؟فکر کنم خرکیف بشی.حتما امتحان کن

 26. مصطفی شیری 24 آذر ,1391 at 2:07 ب.ظ - پاسخ

  باسلام:
  آیا بانک انصار سرویس انتقال وجه از طریق اینترنت به کارتهای دیگر بانکها را ندارد؟چون من می خواهم انتقال وجه از بانک انصار به کارت دیگری بدم . اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

  باتشکر از شما

 27. افسون 28 آذر ,1391 at 6:15 ق.ظ - پاسخ

  اینهمه توی بانک الافم کردن 10تا امضا ازم گرفتن بیشتر از 3ساعت هم توی صف بودم تا یک رمز اینترنتی بهم بدن حالا حتی سایتشون باز نمیشه مرده شور پیشرفت تکنولوِژیتون که مثل خودتون دروغه

  • رضا قربانی 28 آذر ,1391 at 11:05 ق.ظ - پاسخ

   درود
   من نماینده سیستم بانکی کشور نیستم. من قبول دارم که بانکداری الکترونیک در کشور ما مشکل دارد اما به این شوری که شما وصف کردید نیست. بانکداری الکترونیک نسبت به بسیاری از دستاوردهای ایران پیش‌روتر و جلوتر است.

 28. فرزاد 5 دی ,1391 at 2:06 ب.ظ - پاسخ

  این چجور انتقال وجه ای هست که باید برای هر بانک بری به خود شعبه اش مراجعه کنیم.. واقعا تاسف داره .. اخه چقد بیشعوووورین ؟؟؟! ..یعنی میخاین بگین فکر مردمین ؟!

 29. فرزاد 5 دی ,1391 at 2:19 ب.ظ - پاسخ

  ما ها عادت داریم به کم راضی باشیم .. وگرنه این بانکداری اینترنتیه .. واقعااا تاسف داره … اقای مسئول به اون عقلت ملت شک کردن .. ببین چقد بیشعوری .. محترمانه..

 30. در صف بانک نشسته 10 دی ,1391 at 1:52 ب.ظ - پاسخ

  کم کم دارم به این حرف بابام ایمان میارم که همیشه با یه حس بی اعتمادی خاصی منو نصیحت میکنه که کارای بانکیتو با اینترنت انجام نده که نتیجش سر اخر اینه که پاشی لباساتو بپوشی و به اولین شعبه مراجعه کنی جهت پیگیری یا اصلاح یا اعتراض نسبت به اون عملیات بانکی به طوری که اگر از اول حضوری انجامش میدادی کارت سریع تر و بهتر انجام میشد

  • رضا قربانی 10 دی ,1391 at 2:05 ب.ظ - پاسخ

   درود
   من هم قبول دارم که بانکداری الکترونیک در کشور ما مشکل دارد. اما با نظر شما موافق نیستم. خدمات بانکداری الکترونیک بسیار زندگی را راحت‌تر کرده است. بسیاری از مشکلات معمولا به خود ما برمی‌گردد.

 31. جعفر عظیمی 10 دی ,1391 at 5:49 ب.ظ - پاسخ

  سلام دوست گرامی
  ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی در کنار وابستگی به زیرساختهایی مانند مابرات، شبکه و …، نیاز به فرهنگ سازی هم دارد. یکی از موانعی که در توسعه شبکه و خدمات آن تاثیر دارد، توسعه ناکافی آن در بین جامعه و به فبع آن، افراد آن است. اگر افراد از سرویس های موجود استفاده نمایند لزوما آن سرویس بهبود می یابد.

 32. ستاره 13 دی ,1391 at 2:08 ب.ظ - پاسخ

  من جهت کارای اینترنتی فقط پاسارگادو توصیه میکنم..
  من کارت پاسارگاد و پارسیان دارم. با جفتشم درصورتی که از بانک رمز خاص بگیرید میشه کارت به کارت به هر بانکی انجام داد… البته از نظر اینترنتی راحت ترین بانک پاسارگاده-فوق العاده س. پارسیان هم خوبه اما یکم دنگ و فنگ داره….
  بانک ملی که واقعا فقط اسم بلند و شهر ویرونه…

 33. دانش 1 اسفند ,1391 at 4:37 ب.ظ - پاسخ

  با سلام – به جوانانی که استعدادهای درخشان دارند برسید باید جمله فرار مغزها حذف فیزیکی بشه افراد نخبه را به کار گمارید ببینید آنوقت شکوفایی بانکداری اینترنتی صدرصدر رخ خواهد داد تاریخ کهن این مرزبوم را مطالعه کنید ، اصل و نصب دانشمندان بزرگ جهان غالب 80 درصد آنها ایرانی تبار بوده اند و به دلیل مشکلاتی که برایشان ایجاد کرده اید و نبودن امکاناتی که در اختیارشان نگذاشته اید استعداد خدادای خویش را در خدمت بیگانگان گذاشته اند فرموده رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور محبوب که درود بر آنها باد را سرلوحه کارهایتان قرار دهید بخدا آنوقت ایران همیشه سربلند و سرافراز خواهد بود من در این برهه زمانی حساس کشور دست اندیشمندان بزرگ ایران زمین را می بوسم و به ایرانی بودن خویش افتخار می کنم چرا چونکه به فرموده امام راحل جمله ما می توانیم روی پای خود به ایستیم را ثابت کردند درود خدا بر این دانشمندان که قفل و سد تحریم های بین المللی استکباری را شکستند و مایه عزت و افتخار ایران شدند اگر جمله ای شما را آزرده خاطر نمود ببخشید شرمنده ام من به اعتلای نام ایران می اندیشم و شما هم باید در این جهت گام بردارید برادران عزیز – خدانگهدارتان باد

 34. رامین 23 اسفند ,1391 at 6:37 ب.ظ - پاسخ

  بابا انتقا انتقال نوشتید پس این صادرات چرا نمیتنونه انتقال بده.
  یعنی چی؟؟
  میشه لطفا پاسخگوی این باشید؟؟

 35. خزایی 26 اسفند ,1391 at 1:28 ق.ظ - پاسخ

  با سلام خدمت دوستان .
  سیستم بانکی ما اگر ما آگاهی داشته باشیم بجز این شاپرک اشکالی نداره بنده روزی شاید 10 تا 15 انتقال وجه می دهم از هر بانکی که بگی! فقط باید بری بانکی که حساب داری رمز ورود به اینترنت را بگیری مثلاً بانک ملی دستگاه رمزیاب داره واز طریق اینترنت هم به چند تا بانک انتقال وجه میده بانک ملت هم رمز ورود ونام کاربری میده و به تمام بانکها انتقال وجه شتابی انجام میده و بانک صادرات هم دستگاه رمزیاب میده مثل بانک ملی کشاورزی هم دستگاه میده بانکهای خصوصی هم رمز ورود و نام کاربری میدهند ما خودمان اگه از راهش وارد بشویم و مشتاق به یاد گیری باشیم همه چی درسته بنده اگه به مشکلی هم روبه رو بشوم نسبت به بانک خاصی میروم و می پرسم امید وارم که این پیام به درد شما خورده باشه . و اینقدر هم به اینو آن بدو بیرا نگوییم ما فرهنگمان بالا تر ازاین طور صحبت کردنه که به فلان کس بگیم زر زر نکن دروغ و از این چیزا . امیدوارم که به دل نگیرید و با محبت تر باهم صحبت کنیم. خدا نگدارتان باشه

  • رسول قربانی 26 اسفند ,1391 at 2:24 ق.ظ - پاسخ

   امیدوارم که همه دوستان مانند شما اینقدر فعال و جویای اطلاعات جددی باشند

 36. irani 26 اسفند ,1391 at 1:32 ب.ظ - پاسخ

  امیداورم طرح سپاس زودتر اجرایی بشه
  و انتقال وچه از طریق مویایل (کدussd ومویایل یانک) راه بیفته

  در ضمن انتقال وجه سه جانبه بین 10 یانک اجرایی شده ازطریق خود پرداز

 37. رسول قربانی 22 فروردین ,1392 at 3:53 ب.ظ - پاسخ

  انتقال وجه سه جانبه در 22 بانک کشور فعال شد
  از این پس با کارت هر بانکی از دستگاه خودپرداز هر بانک دیگری میتوانید به هر کارتی در هر بانک دیگری انتقال وجه دهید.
  اطلاعات بیشتر http://bit.ly/14dznN5

 38. محمد رضا از نورین 26 فروردین ,1392 at 2:42 ق.ظ - پاسخ

  خیلی چرت هستید اسم بانک رفا کارگران را نگزاشتید اسلنکه هر موقعه شد به ایمیل من خبر بدهید

 39. داود قاسم زاده اول 26 فروردین ,1392 at 1:42 ب.ظ - پاسخ

  بسیار عالی بود

 40. سعید 5 اردیبهشت ,1392 at 2:33 ب.ظ - پاسخ

  پس بانک انصار چی؟
  واقعا متاسفام

 41. tehrani 1 خرداد ,1392 at 11:49 ب.ظ - پاسخ

  عاخه گلابی اینکه اعلام موجودی نه انتقال!!!!!!!!!!
  (بانک صادرات)

 42. علیرضا 5 تیر ,1392 at 12:18 ق.ظ - پاسخ

  اخه اینم شد سیستم بانک داری. میخوام از بانک کشاورزی بریزم تو پارسیان نمیشه. تورو خدا برین تو سایت بانک کشاورزی ببینین. اخه این سایته رو لینکهای درباره لینک و … که میری به جای اینکه منو زیرش باز بشه کنار صفحه میاد تازه اونم 1 ثانیه میمونه باز میره.

 43. زهرا 10 تیر ,1392 at 2:13 ب.ظ - پاسخ

  این که اینترنتی از بانک ملی فقط به بانک ملی میشه انتقالی پیدا کنه خیلی بده من و خواهرم یه ساعته علاف شدیم اینترنتی خواهرم میخواست از کارت ملی به کارت صادرات واریز کنه نشد به عابر بانک هم دسترسی نداشت باز اینترتی به کارت من ریخته و این همه من از کارم افتادم رفتم عابربانک توی صف منتظر شدم تا انتقال دادم به کارت صادرات.معنی سرعت الکترونیکی رو هم فهمیدیم !!!!!!!!!!

 44. زاهدی 10 تیر ,1392 at 6:28 ب.ظ - پاسخ

  با سلام من خودم 2تا حساب بانک ملی دارم از امکاناتشم خیلی راضیم بانک ملی هم با مشتری خوب رفتار میکنه هم یک بانک کامله

  • زهرا 11 تیر ,1392 at 2:30 ب.ظ - پاسخ

   بانک ملی خوب هست ولی اگر یکم امکاناتش رو بیشتر کنه بهتر میشه…

 45. عزیز 13 تیر ,1392 at 11:00 ق.ظ - پاسخ

  این چه همراه بانکیه که برای اندروید۴ هم بالا نمیاد دیگه شورڜ رو در اوردین

 46. خدیجه 17 تیر ,1392 at 3:48 ق.ظ - پاسخ

  سلام.با خود پرداز از حساب خودم ک ملته برای یه فروشنده ک اینترنتی ازش خرید کردم و حسابش ملی بود کارت ب کارت پول ریختم حالا بعد از یه روز زنگ زده ک اصن پولی ب حساب من نیومده با اینکه شماره پیگیری قبضی ک پولو واریز کردم بهش دادم میگه اشتباهه همچین پولی ب حسابم نیومده حالا تکلیف من چیه مشکل از کدوم بانکه تکلیف 50000 تومنی ک از حسابم کم شده و طرف میگه دریافت نکرده چیه لطفا راهنمایی کنید

  • رسول قربانی 17 تیر ,1392 at 12:25 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   الزاما این که یه شخصی اون طرف میگه پول به حسابش نیومده دلیل بر این نمیشه که پول نرفته باشه
   مخصوصا این که خرید اینترنتی هست اون هم به این شکل!
   این رو باید بری بانک و پیگیری کنی و اونها تایید میکنن که پول رفته یا نه! در صورتی که نرفته باشه هم باز راهنماییت میکنن!
   در صورتی که رفته باشه و اون شخص انکار کنه باید بری پلیس فتا به جرم کلاهبرداری اینترنتی شکایت کنی!

 47. سحر 17 تیر ,1392 at 5:16 ق.ظ - پاسخ

  خاک بر سرتون با این بانکداریتون.مسکن که عقب موندست تو همه جا.پس لطفاتبلیغ بانکداری الکترونیکی رو نکنید.

 48. فرشته 18 تیر ,1392 at 5:34 ق.ظ - پاسخ

  سلام.
  الان می خواستم از کارت انصار به کارت بانک ملی، انتقال وجه انجام بدم. اما نشد!!!!
  از ساعت23 تا همین الان که 2:04 نیمه شبه هنوز موفق نشدم.
  از دستگاه خودپرداز بانک انصار هم نشد!!!!
  یعنی تا این حد عقب موندیم؟
  این همه دختر خاله و پسرعمه های بی سوادتونو استخدام می کنید و به فکر مردم نیستین!!!!
  برای خودم متاسفم

 49. امید 18 تیر ,1392 at 4:15 ب.ظ - پاسخ

  خاک تو سرتون
  وسلام

 50. حدیث 22 تیر ,1392 at 4:36 ق.ظ - پاسخ

  واقعا ک اونوقت میگن کشورمو اوله تو چی تو خنگ بازی

 51. پوریا 25 تیر ,1392 at 11:58 ب.ظ - پاسخ

  خاک برسرتون بااین اینترنت بانکتون که به دردهیچی نمیخوره حتی یه کارت به کارت ساده.
  روی موبایل بانکم ارسال ازطریق شماره شبادارم ولی وقتی میزنم جواب میده غیرفعاله

 52. اسماعیل 28 تیر ,1392 at 4:31 ب.ظ - پاسخ

  خاک برسرتون بااین بانکتون وسیستمتون که هیچ کاری باهش نمیشه کرد خاک برسررییس بانکتون

 53. amirali 29 تیر ,1392 at 4:21 ب.ظ - پاسخ

  دوستان با ادب تر خاک بر سر سیستم بانکداری ایران

 54. ساجده 9 مرداد ,1392 at 6:03 ب.ظ - پاسخ

  با سلامو خسته نباشید.سوالی داشتم خدمتتون.یکی از اشنایان مورد اخاذی یه شیاد اینترنتی گرفتار شده.و مبلغی به حساب یه شخص ریخته که صاحب حساب نیز خود شیاد نیس بلکه یکی مث همون طعمه بوده.الان اون شیاد راضی شده پول را برگرداند ولی اشنای ما میترسد باز از حساب طعمه ایی دیگر باشد و بعدا اون طعمه شکایت کند علیه اش.و از ترس خانواده اش نمیتواند به پلیس مراجعه کند.آیا بعد شکایت طعمه پای ای اشنا گیر است؟

  • رسول قربانی 9 مرداد ,1392 at 7:10 ب.ظ - پاسخ

   با پلیس فتا در میان بگذارید

 55. اصغر 10 مرداد ,1392 at 2:30 ق.ظ - پاسخ

  خاک بر سرتون با این بانکداریتون فقط تبلیغاته مرده شورتونو ببرم

 56. بهزاد 17 مرداد ,1392 at 7:30 ب.ظ - پاسخ

  سلام/میخواهم از کارت بانک ملت به کارت مسکن پول بریزم 1- سوالم اینه که باید ازسیستم “شبا” استفاده کرد؟یا چگونه لطفا راهنمایی کنید.
  و 2- وقتی ازلیست بانکهای بالای صفحه برای ورود به درگاه ملت را میزنم اشکال 404 نمایش داده میشود ؟؟

 57. sama 23 مرداد ,1392 at 10:19 ب.ظ - پاسخ

  واقعأ ک متأسفم برا سیستم بانک داری کشورمون ک اینقدر عقب افتادس آخه مگه یه انتقال وجه کارش چقدره ک نمیشه بعدشم فقط تبلیغ الکی از سیستم بانک داریتون میکنید.

 58. memol 27 مرداد ,1392 at 12:06 ق.ظ - پاسخ

  با سلام من یک سوال داشتم از شما
  من یک حساب بانکی پارسیان دارم که فقط می توانم به شماره حساب بابام که برا بانک تجارت هست انتقال وجه انجام بدهم و امروز هرچی شماره حساب بانک انصار صادرات و کشاورزی و اقتصاد نوین بهم دادن نتونستم مبلغ مورد نظر را انتقال بدهم و به محض فشار دادن دگمه انجام می نوشت این شماره حساب موجود نیست و علامت ضربدر می آمد می تونم خواهش کنم در صورت امکان من را راهنمایی کنید که چرا نمیشه به حسابهای دیگه انتقال وجه انجام داد در ضمن مدتی هم هست که امکان مشاهده صورتحساب برام مقدور نیست و هرچی روی مشاهده صورتحساب کلیک می کنم هیچ اتفاقی نمی افته خواهش می کنم در این دو مورد من را راهنمایی کنین متشکرم

  • رسول قربانی 27 مرداد ,1392 at 12:40 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   محمد جان ممکنه که حسابت به هر دلیلی بلوکه شده باشه؛ مثلا رمز رو چندبار اشتباه زده باشی. یا اینکه بانک پارسیان به هر دلیلی انتقال وجه اینترنتی به این بانک ها رو خودش بسته باشه. بهت پیشنهاد میکنم با مرکز ارتباط با مشتری بانک پارسیان تماس بگیری و مشکلت رو به اونها بازگو کنی. اونا همونجا آنلاین مشکلت رو پیگیری میکنن.
   مرکز ارتباط با مشتریان بانک پارسیان:81151000

 59. amir 25 شهریور ,1392 at 4:43 ب.ظ - پاسخ

  اقا جان من میخام بانک ملی به بانک پاسارگاد انتقال وجه کنم چه غلتی بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 60. mohammad 27 شهریور ,1392 at 3:20 ب.ظ - پاسخ

  مسخرتر از پست بانک خودش رمز عبور میخواد چقدر مسخره

 61. میلی جون 28 شهریور ,1392 at 12:13 ق.ظ - پاسخ

  واقعا این انتقال وجه صادرات ترکونده/ بانک فقط ملی/برید در بانکتونو گل بگیرید صادراتیا

 62. sara 4 مهر ,1392 at 9:02 ب.ظ - پاسخ

  سلام.فقط جای تاسف داره. خاااااااااااااااااااااک مردشورتون ببرن.کوفت شه حقوقتون

 63. مصطفی 5 مهر ,1392 at 9:55 ب.ظ - پاسخ

  متاسفم واسه ملتی که یه لحظه تحمل ندارن . بابا خب حق بدید به بعضی بانکا . چه بسا که اگه جای مسئولین بودید بدترش می کردید . بانکداری الکترونیکی مشکل داره اما باید برای حل مشکلات باید صبر داشت . مگه نه مسئولین محترم ؟

 64. پیمان خوشدل 6 مهر ,1392 at 5:02 ب.ظ - پاسخ

  باسلام .به همه عزیزان پیشنهاد میکنم حتما یه سری به سایت اولین بانک اینترنتی کشور بزنید تا ببینید که بانکداری الکترونیکی وانتقال وجه نا محدود که فقط مختص بانک سامان چیکار میکنه.بیخود نیست که اکثرشرکتهای مهم وبزرگ ازنت بانک سامان استفاده میکننwww.sb24.com.بانک سامان=بانک هوشمند

 65. شهروند 9 آبان ,1392 at 5:53 ب.ظ - پاسخ

  واقهآ خاک بر سر تون دردوبلا هر چه چینی تو سرتون حیفه خاک چون پاکه

 66. محمد 25 آبان ,1392 at 1:22 ب.ظ - پاسخ

  ابروی هر چه پیشرفت و بردید بهتر همان دفتر دستکتان را وسط بیاورید شما را چه به اینترنت و کامپیوتر

 67. رسول سیاهی شادباد 3 آذر ,1392 at 2:45 ب.ظ - پاسخ

  فقط بلدین ماهانتونو بگیرین ن سه روزه انتقال وجه از پست بانک به بانک ملت کردم از حسابم هم کسر شده یابه حسابم برگشت خورده سا به اون حساب رفته این وسط تقصیر کوم خریه پس؟

 68. رسول سیاهی شادباد 3 آذر ,1392 at 2:46 ب.ظ - پاسخ

  ازچی بگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 69. mehdi 25 آذر ,1392 at 2:36 ب.ظ - پاسخ

  دوستان چرا همتون فوش میدین عاقلانه قضاوت کنین اگه قراره باشه که توهین کنن پس کی از مسولین بانکها تعریف کنه واقعا خسته نباشن من خودم که ازشون راضیم من خودم کارت بانک صادراتو دارم فقط میتونم باهاش توی اینترنت مانده حسابمو ببینم مسعولین خسته نباشین همینطور ادامه بدین خخخخخخخخخ

 70. رضا 27 آذر ,1392 at 12:58 ب.ظ - پاسخ

  سلام در خصوص انتقال وجه غیر قانونی
  یکی از دوستان من رمز دوم و شماره کارت من را دارد جهت خرید شارژ
  البته اطمینان دارم فقط یه سوال میتونه به حساب خودش کارت به کارت کنه اگه کرد میتونم پیگیری کنم و شکایت کنم و اینکه مبلغی از اون قرضی گرفتم اگه بهانه بگیرد پول قرضو برداشته ایا میشه شکایت کرد

 71. سایرا 29 آذر ,1392 at 11:11 ق.ظ - پاسخ

  رضاقربانی الکی نمیخوادجواب بدی خودتم میدونی چه خبر.اخه شماکه میدونیدچرابه این چیزای مسخرتون مینازین.بخداخیلیی عقبیم ازدنیا.

 72. باران 4 دی ,1392 at 4:36 ب.ظ - پاسخ

  شما دیگه بانک بیتارو کم مونده بنویسید اونوقت بانک انصار کوووووووووووووووووووووو؟

 73. بهنام 9 دی ,1392 at 1:07 ب.ظ - پاسخ

  ای داد بی داد………..

 74. عرفان 9 دی ,1392 at 7:25 ب.ظ - پاسخ

  هههههههههههههه

 75. ندا 7 بهمن ,1392 at 4:02 ق.ظ - پاسخ

  سلام . به من بگید این pin 1 از کجا بیارم بنویسم ؟ مرسی

  • رسول قربانی 7 بهمن ,1392 at 1:47 ب.ظ - پاسخ

   پین یک همون رمز اول کارت شماست.

 76. محمد 31 فروردین ,1393 at 6:22 ب.ظ - پاسخ

  با سلام به عزیزان بنده در حال حاضر می توان از طریق بانک ملی به کلیه بانکها پول وازیر کرد به این صورت که اول می بایست به بانک ملی مراجعه نموده پس از دریافت رمز سامانه بانک ملی در اینترنت به داخل سامانه مراجعه واز آن طریق به هر بانکی که اراده نمائید مبلغ خود را واریز نمائید پس اول می بایست به یکی از بانکهای ملی مراجعه وپس از پر کردن فرم مخصوص سامانه و دریافت رمز سامانه انترنتی می توانید این مشکل را مرتفع نمائید

 77. حنانه 31 فروردین ,1393 at 6:52 ب.ظ - پاسخ

  این همه بانک تاسیس شده همه انتقال وجه اینترنتی دارن جز این بانک مسکن.
  آخه چرا همه بانکا گیرن فقط بانک ملی درون شبکه ای داره؟
  همش جامعه ما لنگ باید باشه؟
  تا کی؟

 78. میلاد 1 اردیبهشت ,1393 at 7:20 ب.ظ - پاسخ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  آیا من میتونم از طریقه اینترنت از کارتم پول به شماره حسابی در بانک ملت واریز کنم؟

  • رسول قربانی 1 اردیبهشت ,1393 at 10:40 ب.ظ - پاسخ

   سلام
   بستگی داره کارت شما مال په بانکی باشه
   اگه مال بانک هایی مثل سامان یا سینا یا اقتصاد نوین باشه خب به راحتی میتونید انتقال وجه بدید ولی بانک هایی مثل ملی کمی کارتون سخت میشه.

 79. سامان 2 اردیبهشت ,1393 at 3:41 ب.ظ - پاسخ

  تو رو خداکمک کنید ازبانک رفاه چجوری باید به بانک ملی واریزکرد؟

  • جواد امیدی 23 اردیبهشت ,1393 at 2:40 ب.ظ - پاسخ

   اقا سامان فقط باید خدا کمکمون کنه .اینجا هیچکس به داد کسی نمی رسه .

 80. بهار 11 اردیبهشت ,1393 at 1:09 ب.ظ - پاسخ

  بابا اینقدر شکایت نکنید من تو ألمان هستم اینجا هم هر کارتی فقط تو خودبرداز همان کارت عمل میکنه البته با کارت میشه از هر خودبرداز دیکه مبلغ مشخصی فقط برداشت کرد که عوارضش اینقدر بالاست کسی این کارو نمی کنه
  ولی اینترنتی میشه. خیلی راحت به هر بأنک و حسابی وجه واریز کرد

  به امید ایرانی مترقی و سر بلند

 81. جواد امیدی 23 اردیبهشت ,1393 at 2:36 ب.ظ - پاسخ

  این است نخستین بانک ایرانی … خودتون و بانکتون رو ببره .فقط تبلیغات. این خدمات مال عهد بوقه .

 82. محمدامین 4 تیر ,1393 at 10:31 ق.ظ - پاسخ

  سلام. بانک انصار قابلیت انتقال وجه رو بستر ussd رو هم فراهم کرده.
  یعنی با داشتن حساب تو بانک انصار و انصار کارت و با شماره گیری #763* از انصار کارت خودتون به هر کارت متصل به شبکه شتاب که لزومی هم نداره حتما انصار باشه انتقال وجه انجام بدید. قراره انتقال وجه پایا رو هم رو همین ستر راه اندازی کنند ولی فعلا خبری نیست.
  خلاصه سرویس خیلی عالیه. یه بار تو یه جایی بودم باید 10 دقیقه میرفتم تا خودپرداز ولی خیلی راحت با موبایل پرداخت کردم بدون نیاز به هیچ نرم افزاری. خدا خیرشون بده.

 83. saber 25 تیر ,1393 at 2:34 ب.ظ - پاسخ

  با این وضعیت بانکی …!!!!!!!!!!!!!!

  چی بگم دیگه ……. همینه که هست !@

  بساز و بسوز !!!!!!!!

 84. سامره 27 تیر ,1393 at 11:19 ب.ظ - پاسخ

  یعنی چی آخه یه انتقال وجه ساده رو نمیتونیم انجام بدیم فقط ادعای بیخودی دارین یه تکون به خودتون بدین یخورده پیشرفت کنین تا کی میخوایین عقب مونده بمونین

فرستادن دیدگاه »

WP-SpamFree by Pole Position Marketing