بانک‌ها

عاقبت شبکه پرداخت الکترونیک کشور

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

مرکز فابا اعلام کرده است که در راستای تاسیس شرکت شاپرک برای متمرکز کردن شرکت های ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک، نوزدهمین نشست مرکز همکاری شرکت‌های ارائه کننده خدمات پرداخت الکترونیک در ۳۰ فروردین‌ماه برگزار می‌شود. یعنی آخر هفته ای که اول آن با جنجال خبری یکی از این بزرگترین شرکت ها در زمینه پرداخت الکترونیک شروع شد. شرکتی که متهم است افشای اطلاعات کارت ها و حساب های مشتریان بانک ها را انجام داده است. این نشست به میزبانی شرکت شاپرک خواهد بود و راه‌های تعامل و قرار است در این نشست نحوه همکاری و تعامل شرکت های پی اس پی و با شرکت شاپرک مورد بررسی قرار گیرد. با وضعیتی که در حال حاضر در فضای پر از التهاب در شبکه پرداخت الکترونیک کشور وجود دارد، ایا این نشست برگزار خواهد شد؟ در صضورت برگزاری این نشست، فضای موجود به چه صورت مدیریت خواهد شد؟ سوالی که مطرح است و باید متولیان مر به آن پاسخ دهند این است که در صورتی که شرکت متهم، مقصر است که زیرساخت امنیتی را ایجاد نکرده است، ایا در شرکت در حال تاسیس شاپرک، نقاط ضعفی که در این شرکت ها وجود دارد مرتفع خواهد شد؟ آیا آن دسته از کاستی هایی که در زیرساخت ها موجود وجود دارد، در این سامانه و شبکه جدید مورد توجه قرار خواهند گرفت؟ نتیجه این نشست و وضعیت موجود در فضای پرداخت الکترونیک کشور، می تواند شاپرک را بیشتر و بیشتر معرفی نماید.

یعنی آیا بانک مرکزی خواهد توانست که با استفاده از این فرصت پیش آمده تمهیدات لازم برای مدیریت شبکه ملتهب و جلب اعتماد مردم به شبکه پرداخت الکترونیک را مدیریت نماید؟

امید است که دست اندر کاران امر بتوانند از تهدید های موجود را به فرصتی برای بهبود فضای موجود و تامین اعتماد مردم و دارندگان کارت های بانکی تبدیل نمایند.

یاشار علمدار، کارشناس سیستم های پرداخت الکترونیک

 

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */