راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

سنهاب چیست و چه اهدافی را دنبال می‌کند

سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه سنهاب تجمیع اطلاعات و فراهم آوردن امکان نظارت و هدایت شرکت‌های بیمه و صنعت بیمه را بر عهده دارد.

سنهاب چیست؟

به گزارش خبرگزاری میزان، سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه سنهاب، در ابتدا به‌منظور بهبود وضعیت آمار و اطلاعات شرکت‌های بیمه و سهولت دسترسی اطلاعات عملکردی صنعت برای ارائه به دستگاه‌های نظارتی و وزارت امور اقتصادی و دارایی تعریف شد. لیکن در هنگام طراحی و پیاده‌سازی سیستم، با رویکردی جامع نگرانِ به آن پرداخته شد و هدف وسیع‌تر تجمیع اطلاعات و فراهم آوردن امکان نظارت و هدایت شرکت‌های بیمه و صنعت بیمه مدنظر قرارگرفت.

طراحی و تولید سامانه از دی‌ماه سال ۱۳۹۰ در دستور کار واحد فاوای بیمه مرکزی قرار گرفت و هم‌اکنون بخش‌های مهم واصلی آن طراحی و به بهره‌برداری رسیده است.

 

اهداف سامانه سنهاب

از اهداف سامانه سنهاب می‌توان به انجام تکالیف قانونی ساز برای تهیه سامانه جامع نظارتی، سهولت دسترسی به آمار و اطلاعات عملکردی شرکت‌های بیمه به‌منظور اشراف اطلاعاتی به صنعت بیمه، امکان ارائه سرویس‌های ارزش‌افزوده به بیمه‌گذاران، ارائه سرویس‌های ارزش‌افزوده به شرکت‌های بیمه، تمرکز اطلاعات مهم و اساسی صنعت بیمه در بیمه مرکزی و ارائه گزارش‌ها و داده‌های موردنیاز به وزارت امور اقتصادی و دارایی و میسر نمودن تغذیه اطلاعاتی سامانه یکپارچه اطلاعات اقتصادی کشور با داده‌های صنعت بیمه اشاره کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.