خبر

سقوط والمارت بعد از خرید ۱۶ میلیارد دلاری

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

برخلاف تصور مدیران والمارت بزرگ‌ترین فروشگاه زنجیره‌ای آمریکا خریدن ۷۷ درصد از سهام فلیپ‌کارت (رقیب محلی آمازون در هند) باقیمت خیره‌کننده ۱۶ میلیارد دلار باعث نشده اهالی بازار سرمایه آمریکا متقاعد شوند. سهام والمارت روز گذشته ۴ درصد کاهش یافت.

به گزارش دنیای اقتصاد، والمارت احتمالاً تصور نمی‌کرد بازار سرمایه آمریکا به این سرمایه‌گذاری عظیمش در خارج از آمریکا تا این اندازه بی‌اعتنایی نشان دهد. بسیاری از تحلیلگران همین قیمت بالای پرداخت‌شده برای فلیپ‌کارت بزرگ‌ترین شرکت تجارت الکترونیکی هند و نشان ندادن دلایل رشد و برتری بر آمازون در سال‌های آینده را دلیل این بی‌اعتنایی بازار می‌دانند. والمارت تاکنون شرکت‌های زیادی را خریداری کرده؛ اما این شرکت برای فلیپ‌کارت پنج برابر بیشتر از آخرین خریدش در چین (خریدن شرکت تجارت الکترونیکی jet.com رقیب علی‌بابا) پرداخته است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */