راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

رشد ۵۰ درصدی مراجعه تلفنی به بانک مسکن در پی مصوبات تسهیلاتی جدید

در نیمه اول اردیبهشت‌ماه شمار تماس‌های شهروندان با سامانه تلفنی مرکز ارتباط با مشتریان این بانک، تحت تأثیر مصوبات جدید درباره تسهیلات مسکن، با رشد ۵۰ درصدی روبرو شد.

به گزارش پایگاه خبری بانک مسکن، کارشناسان مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن که همه‌روزه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۶ و پنج‌شنبه‌ها از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۳ آماده پاسخگویی و دریافت پیشنهادات و انتقادات مشتریان از سراسر مناطق شهری و روستایی کشور هستند، در هفته گذشته عمدتاً به پرسش‌های شهروندان درباره سقف تسهیلات بدون سپرده بانک مسکن پاسخ دادند. ازآنجاکه ابتدای اردیبهشت‌ماه موضوع تمدید مجوز پرداخت ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده به خریداران مسکن که از تسهیلات انفرادی از محل اوراق مسکن استفاده می‌کنند و نیز ۲۰ میلیون تومان به زوجینی که تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی اوراق دریافت می‌کنند تا پایان فصل بهار اعلام شد، عمده سؤالات شهروندان در تماس با call center بانک مسکن در دو هفته ابتدایی اردیبهشت به کسب اطلاعات در این رابطه، شرایط پرداخت، سود و اقساط این تسهیلات اختصاص داشته است.

در نیمه اول اردیبهشت‌ماه مجموعاً ۸ هزار و ۹۴۲ تماس با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن برقرار شد که این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال حدود ۵۰ درصد افزایش‌یافته است. سال گذشته در نیمه اول ماه میانی بهار ۵ هزار و ۹۷۴ تماس با این مرکز برقرارشده بود.

رتبه دوم پرتعدادترین پرسش مردم در تماس با call center در این مدت، به کسب اطلاعات درباره سیاست‌های اعتباری سال ۹۷ اختصاص داشته است. ازآنجاکه هرسال در اردیبهشت‌ماه سیاست‌های اعتباری از سوی بانک اعلام و تکلیف سقف و سود انواع تسهیلات و سپرده‌ها مشخص می‌شود، مشتریان بانک مسکن در دو هفته گذشته سؤالات بسیاری در این رابطه مطرح کردند. البته سیاست‌های اعتباری کلان شبکه بانکی از سوی بانک مرکزی برای سال جاری هنوز ابلاغ نشده اما بانک مسکن در ابتدای امسال، بسته اعتباری مربوط به سال ۹۷ در حوزه تأمین مالی بخش مسکن و ساختمان را به کلیه شعب بانک ابلاغ کرد.

رتبه سوم پرتعدادترین پرسش در نیمه اول اردیبهشت نیز به مسئله کاهش نرخ سود صندوق پس‌انداز مسکن یکم اختصاص دارد. در هفته دوم اردیبهشت تماس‌های بسیاری در این رابطه دریافت شد و اغلب مشتریان به دنبال کسب اطلاع از تأثیر کاهش نرخ سود تسهیلات صندوق یکم از ۸ به ۶ درصد در بافت فرسوده و از ۹.۵ به ۸ درصد در سایر مناطق شهری برای اطلاع از مبلغ اقساط ماهانه بودند. بخشی از پرسش‌ها نیز به زمان اجرای این مصوبه اختصاص داشت که به آن‌ها اعلام شد، فرایند ابلاغ مصوبه مذکور به بانک مسکن و سپس ابلاغ به تمام شعب بانک قدری به طول می‌انجامد.

طی ۱۴ روز نخست اردیبهشت‌ماه ۲۸۳ پیام الکترونیکی و ۳۳۳ پیام صوتی نیز دریافت و از سوی کارشناسان دایره ارتباطات مردمی بانک مسکن بررسی شد. لازم به ذکر است با توجه به توقف فعالیت کانال بانک مسکن در تلگرام و راه‌اندازی کانال جدید در شبکه اجتماعی سروش، قابلیت پاسخگویی به پیام‌های احتمالی ارسال‌شده به کانال تلگرام وجود نداشته است.

شهروندان تهرانی جهت برقراری ارتباط با این مرکز می‌توانند با شماره تلفن ۱۸۳۰ و هم‌وطنان ساکن در سایر شهرها نیز می‌توانند با شماره ۰۲۱۶۱۰۸۸ تماس بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.