راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

استقبال مشتریان فرا منطقه‌ای شرکت جی‌اس‌اس از ارائه تکنولوژی ارزهای دیجیتال بر بستر بلاک‌چین

پس از دستیابی و پیاده‌سازی و ارائه تکنولوژی ارزهای دیجیتال برای اولین بار در خاورمیانه بر بستر بلاک‌چین و در پی رونمایی از جدیدترین سلوشن کیف پول ارزهای رمزنگاری‌شده و تلفیق کیف پول ارزهای دیجیتال با محصولات مجموعه شرکت‌های جی اس اس در نمایشگاه سیملس ۲۰۱۸ دبی که امکان ارائه آنلاین ارزهای دیجیتال بر بستر بلاک‌چین را برای اولین بار فراهم نمود، کنجکاو شدیم تا آخرین وضعیت و اهداف این محصول استراتژیک را مورد بررسی و پیگیری قرار دهیم.

به گفته علیرضا نوبخت عضو هیات مدیره شرکت اسوه ایران و معاون فروش شرکت جی اس اس، فی‌الواقع شاید خود مدیران و کارشناسان مجموعه هم پیش‌بینی نمی‌کردند این محصول که ماحصل ۱۰ ماه تلاش گروه‌های حرفه‌ای در بخش‌های فنی و توسعه بازار شرکت گرایش تازه کیش بوده است با این شتاب و جدیت مورد استقبال بازارهای خارج از ایران قرار گیرد.

نوبخت اشاره کرد، در فاز اول این پروژه پس از تلاش ۱۱ ماهه و با سرمایه‌گذاری سنگین که در ۳ کشور حوزه خلیج فارس بر روی تولید و ارائه کیف پول ارزهای رمزنگاری‌شده cryptocurrency digital wallet راه‌اندازی و بهره‌برداری شد، خرید و فروش آنلاین ارزهای رمزنگاری‌شده Bitcoin و Ethereum به شدت مورد توجه متقاضیان و فعالان این حوزه قرار گرفت. از همین رو به پیشنهاد مهندسین کسب‌وکار شرکت جی اس اس و موافقت شرکای خارجی، توسعه و تغییرات مورد نظر، با افزودن ارز دیجیتال Ripple به کیف پول ارزهای دیجیتال جی اس اس، فاز دوم این پروژه به پایان رسید که هم‌زمان در ابتدای اردیبهشت‌ماه بر روی کلیه دستگاه‌های نصب شده، راه‌اندازی شده است.

عضو هیات مدیره شرکت اسوه ایران اشاره کرد، پروژه توسعه ارزهای رمزنگاری‌شده برای مشتریان خارجی این شرکت بسیار متنوع بوده و در ۶ فاز پیاده‌سازی و راه‌اندازی شده است.

به گفته نوبخت آگاهی، دانش به‌روز و همچنین اجرای به موقع تعهدات این پروژه استراتژیک، تحسین، قدردانی و اطمینان بیش از پیش شرکای خارجی را در برداشت و پیشنهادات جدیدی برای افزایش همکاری، از شرکت‌ها و بانک‌های خارجی واصل شده که ضمن بررسی لازم، اولویت‌بندی در دستور کار مجموعه قرار خواهد گرفت.

عضو هیات مدیره شرکت اسوه ایران ابراز امیدواری کرد چنانچه امکان ارائه و خرید و فروش ارزهای رمزنگاری‌شده تحت نظارت بانک مرکزی در داخل کشور نیز رسمیت پیدا کند، ارائه تکنولوژی ارزهای رمزنگاری‌شده بر بستر بلاک‌چین در زمانی بسیار کوتاه و تحت نظارت بانک مرکزی به فعالان و علاقمندان این حوزه با کیفیتی بین‌المللی قابل ارائه خواهد بود زیرا سرمایه‌گذاری سنگین و همچنین تجربه موفق فرا منطقه‌ای این شرکت در زمینه دانش فنی و ارائه تکنولوژی ارزهای رمزنگاری‌شده بر بستر بلاک‌چین ظرف ۲ سال گذشته توسط کادر تخصصی داخلی در بازارهای خاورمیانه اتفاقی بسیار ارزشمند، میمون و در خور حمایت است.

موضوع مهم و قابل تأمل دیگری که آقای نوبخت به آن اشاره نمود، عدم آگاهی کامل، به روز و آشنایی برخی از سخنرانان بانکداری الکترونیک با مفاهیم کیف پول ارزهای دیجیتال و Blockchain و تنوع ارزهای رمزنگاری‌شده است که بدون ارائه مفهوم واقعی و درک دقیق، و تنها با سبک و سطح نمایی اصطلاحات تخصصی ذهنیت افراد و مشتاقان این نوع فعالیت را به مسیر اشتباه می‌کشاند.

عضو هیات مدیره شرکت اسوه ایران اعلام کرد که در سال جاری به لحاظ رسالت گروه جی اس اس و وظیفه اخلاقی و ملی، مجموعه سمینارها و اتاق‌های همفکری به منظور انتقال دانش و تجربه بین‌المللی ارزهای دیجیتال پس از کسب تأییدیه از بانک مرکزی توسط گروه شرکت‌های جی اس اس برگزار خواهد شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.