راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آغاز به کار ششمین همایش تجاری بانکی ایران- اروپا

ششمین همایش دو روزه تجاری – بانکی ایران و اروپا صبح امروز (شنبه) با حضور مقامات ارشد بانکی و اقتصادی کشور در هتل اسپیناس پالاس آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی، ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، عبدالناصر همتی رئیس‌کل بیمه مرکزی، غلامرضا انصاری معاون اقتصادی وزیر امور خارجه و علی ماجدی سفیر ایران در آلمان سخنرانان کلیدی ششمین همایش تجاری – بانکی ایران و اروپا هستند.

«روابط تجاری و بانکی ایران دو سال پس از اجرایی شدن برجام» محور اصلی همایش خواهد بود. همچنین «اتحادیه اروپا شریکی برای ایران؛ چشم‌انداز همکاری‌های تجاری و بانکی ایران»، «اتحادیه اروپا و مدیریت تطبیق مدرن»، «اجزای چارچوب جامع مدیریت ریسک»، «مطالبات معوق بانکی (NPL) و استانداردهای حسابرسی (IFRS)»، «منابع تجدپذیر انرژی» و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ایران محورهای این همایش را تشکیل می‌دهند.

علی دیواندری دبیر این همایش و رئیس پژوهشکده پولی و بانکی با یادآوری اینکه سه سال از پایه‌گذاری همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا می‌گذرد، افزود: «حجم، اندازه و اثرگذاری اقتصاد ایران می‌طلبید که چنین همایشی برگزار شود؛ اروپا یکی از شرکای بزرگ تجاری ایران است و این همایش فضایی برای گفتگوها خواهد بود.»

رئیس پژوهشکده پولی و بانکی توضیح داد که این همایش با همکاری پژوهشکده پولی و بانکی و تعدادی از ایرانیان مقیم اروپا به ویژه گروه مالکی پایه‌گذاری شده و طبیعتاً تدارک و آمادگی‌های لازم برای برگزاری همایش در اروپا برعهده گروه مالکی و در ایران برعهده پژوهشکده پولی و بانکی است.

دیواندری با بیان اینکه، برگزاری ۵ دوره گذشته همایش تجاری و بانکی ایران و اروپا آثار مثبتی داشته است، گفت: «تاکنون بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات مالی و بانکی اروپا به شبکه بانکی کشور متصل شده‌اند و برگزاری این همایش هم در نقل‌وانتقال پول و هم در بحث تکنیکی مؤثر بوده است.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.