راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

ونزوئلا با ارز رمزنگاری‌شده پترو به دنبال تجارت با روسیه است

خوزه ویلما مورا، وزیر بازرگانی خارجی ونزوئلا از احتمال تجارت این کشور با روسیه با استفاده از ارز رمزنگاری‌شده ملی یعنی «پترو» خبر داد.

روز دوشنبه وزارت امور خارجه ونزوئلا گفت که استفاده از پترو برای معاملات بین‌المللی در دستور کار کمیسیون تجاری ونزوئلا- روسیه که چند روز پیش برگزار شد، قرار گرفته است. طبق گفته‌های مورا، طرف قرارداد ونزوئلا، شرکت روسی «کاماز» است که از آن به عنوان یکی از غول‌های کامیون سازی روسیه یاد می‌شود.

طبق اظهارات مورا این قرارداد شامل خرید قطعات اصلی و یدکی خودرو است که احتمالاً یکی از گزینه‌های پرداخت قرارداد با ارز پترو خواهد بود.

به گفته این سیاستمدار، طرف روسی نیز علاقه‌مند به خرید کالاهای مختلف از قبیل فولاد، آلومینیوم، گل، قهوه و کاکائو از ونزوئلا بوده است.

ونزوئلا اولین کشوری بود که به صورت رسمی از ارز رمزنگاری‌شده ملی خودش رونمایی کرد. طبق اعلام دولت این ارز رمزنگاری‌شده مبتنی بر نفت در پیش‌فروش اولیه بیش از ۵ میلیارد دلار سرمایه جذب کرده است.

یکی از دلایل ایجاد این ارز رمزنگاری‌شده، رهایی از بند تحریم‌های ایالات متحده عنوان شده است. این در حالی است که چندی پیش ترامپ معاملات این ارز رمزنگاری‌شده را برای شهروندان آمریکایی ممنوع اعلام کرد و آن را به منزله نقض قوانین تحریم‌ها دانست.

خبرها حاکی از آن است که ونزوئلا قصد ایجاد یک ارز رمزنگاری‌شده دیگر این بار مبتنی بر طلا و جواهرات گران‌قیمت را هم دارد.

منبع: ارزدیجیتال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.