راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

آیا حریم شخصی کاربران در سیستم‌عامل iOS نقض می‌شود؟

پژوهشگران به تازگی دریافته‌اند که یک باگ در محصولات اپل با سیستم‌عامل iOS ۱۱ وجود دارد که افراد ناشناس می‌توانند با استفاده از دستیار صوتی Siri به مشاهده پیام‌های دریافتی صاحب گوشی اقدام کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از وبسایت mashable، اپل در نسخه یازدهم از سیستم‌عامل iOS.۱۱ به منظور حفظ حریم شخصی کاربرانش، امکان خواندن مشاهده پیام‌ها بر روی صفحه قفل گوشی (lock screen) را قرار نداده بود اما حالا یک پژوهشگر فعال در زمینه امنیت سایبری یک باگ را دراین‌باره کشف کرده است که به افراد غربیه و ناشناس اجازه می‌دهد با درخواست از دستیار صوتی سیری اپل، پیام‌های متنی و دریافتی گوشی را برای آن پخش کند.

این مسئله نگرانی‌های فراوانی را مبنی بر نقض امنیت و حریم شخصی و خصوصی کاربران ایجاد کرده است چراکه هر فردی از این پس می‌تواند بدون اجازه صاحب گوشی، به پیام‌های شخصی دریافت شده او دسترسی پیدا کند.

این باگ توسط مجله Mac Magazine کشف و اعلام شده است و به کاربران محصولات اپل با سیستم‌عامل iOS۱۱ هشدار داده که مراقب افشای اطلاعات شخصی و حریم خصوصی خود باشند چراکه افراد ناشناسی که قصد نفوذ و دسترسی به اطلاعاتشان را دارند، در کمین آن‌ها نشسته و ممکن است خطر بزرگی را برای امنیت و حفاظت اطلاعاتشان به وجود آورد.

این پژوهشگر همچنین عنوان کرده که با چندین گوشی آیفون و آی‌پد این مسئله را امتحان کرده و بدین ترتیب، باگ مذکور تأیید شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.