راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی وعده‌ای فراموش‌شده

در اواخر سال ۹۵ بود که هنگام تعیین نرخ کرایه تاکسی برای سال ۹۶، موضوع پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی نیز مطرح شد اما گویا این موضوع به نفع رانندگان قانون گریز اجرایی نشده است.

به گزارش تیترشهر، موضوع پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی مدت‌هاست مطرح شده اما هر بار تاکسیرانی به بهانه‌های مختلف شانه از زیر بار این اقدام خالی می‌کند.

وعده پرداخت الکترونیک کرایه تاکسی با هدف کنترل پرداخت‌ها و دریافتی‌های تاکسی‌ها مطرح شد، موضوعی که می‌توانست مانع سودجویی برخی رانندگان متخلف شود اما متاسفانه سازمان تاکسیرانی شهر تهران از اجرای آن طفره می‌رود.

اکنون در ابتدای سال ۹۷ هستیم و نرخ کرایه تاکسی برای این سال هنوز مشخص نشده است اما طبیعتا به مانند هر سال، زمانی که افزایش درصدری رخ می‌دهد، کرایه‌هایی تعیین می‌شود که مسافران باید برای آن اقدام به تهیه پول خرد کنند.

معضل پول خرد سبب شده تا بحث پرداخت الکترونیک داغ شود تا همین موضوع مانع آن شود که رانندگان با توجیه نداشتن پول خرد، اقدام به اخذ کرایه بیشتر نکنند.

البته پرداخت الکترونیک یه مزیت مهمتر نیز دارد. با انجام پرداخت‌ها به صورت الکترونیک، اداره مالیات می‌تواند بر درآمد رانندگان تاکسی نظارت کند و از درآمد آنها مالیات اخذ کند.

سازمان تاکسیرانی تاکنون اقدامی در جهت پرداخت الکترونیک نداشته و حتی در بسیاری از موارد روی استفاده از تاکسیمتر نیز نظارت نمی‌کند تا تاکسی دارها بتوانند درآمد بیشتری داشته باشند.

اما نکته مهم این است که این درآمد بالا از جیب شهروندانی می‌رود که به موقع مالیاتشان را پرداخت و همینطور کرایه بیشتر از حد مصوب را می‌پردازند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.