راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

هوآوی ادعا کرده فناوری تشخیص چهره بالاتر از فیس آی‌دی اپل ارائه می‌کند

شرکت هوآوی قصد دارد با استفاده از حسگرهای جدید سیستم تازه‌ای برای شناسایی هویت کاربران تلفن همراه از طریق چهره آنها ابداع کند که مدعی شده از فناوری فیس آی‌دی شرکت اپل هم بهتر است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، اپل با رونمایی از فناوری شناسایی مالک گوشی از طریق چهره وی و باز کردن قفل گوشی از طریق نگاه کردن فرد به آن تا مدتی در مرکز توجه قرار گرفت؛ اما بعد از مدتی مشخص شد فناوری یادشده از مشکلات نرم‌افزاری خاصی برخوردار است و در مواردی نمی‌تواند مالک گوشی را به‌دقت شناسایی کند.

این فناوری همچنین در زمینه شناسایی آن دسته از مالکان آیفون که مؤنث یا غیرسفیدپوست باشند هم ضعیف عمل می‌کند و حالا هوآوی برای مقابله با این مشکل سیستم بهتر و ارزان‌قیمت‌تری را با استفاده از حسگرهای Time of Flight ابداع کرده که فضای کمتری را هم در مقایسه با سیستم مشابه اپل اشغال می‌کنند.

هوآوی می‌گوید استفاده از این سیستم شناسایی هویت را از اوایل سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد کرد. سیستم مذکور با دقت بیشتری پستی‌ها و بلندی‌های چهره هر فرد را تشخیص می‌دهد و با دوربین مادون‌قرمز خود می‌تواند محاسبات و بررسی‌های لازم را با سرعت انجام دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.