راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

امکان واریز پول در گوگل با فرمان صوتی

از این پس با بیان عبارت «سلام گوگل به حساب بانکی من دسترسی پیدا کن» می‌توانید وارد حساب خود شده و برای اعضای فهرست تماس تلفن همراه پول ارسال کنید.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پی سی ورلد، خدمات یادشده به برنامه دستیار صوتی گوگل یا گوگل اسیستنت اضافه شده تا رقیبی جدید برای خدمات دستیار صوتی آمازون به وجود آید.

این خدمات هم با گوشی‌های اندرویدی و هم با آیفون سازگار است و لذا کاربران به سادگی با بیان جملاتی می‌توانند برای فرد یا افرادی در فهرست تماس‌های خود پول ارسال کنند. البته کاربران برای بهره‌گیری از خدمات یادشده باید برنامه گوگل پی را بر روی گوشی‌های خود نصب کنند.

اگر به عنوان مثال بخواهید از این طریق صورت‌حساب شامی که خورده‌اید را بپردازید تنها باید بگویید: باشه گوگل، برای … (نام فرد یا موسسه) ۱۰۰ دلار برای شام بفرست. قرار است این خدمات در ماه‌های آینده به بلندگوی گوگل هوم و همین‌طور دیگر بلندگوهای سازگار با فناوری‌های صوتی هوشمند اضافه شود.

در صورتی که نگران سوءاستفاده دیگران از چنین فناوری هستید، بد نیست بدانید گوگل تضمین کرده که انجام هر تراکنش مستلزم دسترسی کامل به حساب کاربری گوگل از طریق وارد کردن کلمه عبور یا استفاده از حسگر اثر انگشت است. البته هنوز نحوه دسترسی به این خدمات از طریق گوگل هوم یا محصولات مشابه مشخص نشده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.