ارزهای رمزنگاری شده انتخاب سردبیر

خوشه بندی جامعه پول دیجیتال

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

مهدی قانع؛ معمار فناوری مراکز داده / اخیرا مطالعه‌ای بر ساختار جامعه پول دیجیتال و شناسایی ارکان و ارتباطات درون این جامعه توسط موسسه پژوهش‌های استراتژیک اقتصادی برلین انجام شده که در ۲۳۰ صفحه تدوین و از اول آوریل ۲۰۱۸ قابل تهیه است. در زیر خلاصه‌ای از گزارش فوق را می‌خوانید.

 

پدیدار پول دیجیتال (در این نگارش، عبارت پول دیجیتال و Crypto به واژه‌های دیگر از قبیل پول رمزینه، ارز مجاری، پول P2P، cryptocurrency و غیره ترجیح داده شده است.) هرچند امتداد سیر طبیعی مفهوم جاری پول است، اما آغازگر دگرگونی در ساختار و چینش ارکان جامعه شناختی پول شده است. از این دیدگاه، جامعه به ۹ خوشه اصلی نگاشت می‌شود. این خوشه‌ها در تعامل با یکدیگر، ساختار و رفتار کلان جامعه پول دیجیتال را رقم زده و تشکیل یک اکوسیستم داده‌اند. شاخه‌های اصلی هریک از این خوشه‌ها را می‌توان در قالب زیر قرارداد.

برای مشاهده فایل باکیفیت تصویر زیر، اینجا کلیک کنید.

خلاصه نتایج حاصل از این مطالعه در جدول زیر جمع‌آوری شده است. برای مشاهده فایل باکیفیت‌تر، اینجا کلیک کنید.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */