ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency) خبر

دزدیدن ارزهای رمزنگاری‌شده توسط یک شبکه تبلیغاتی آنلاین در پوشش فعالیت بازرگانی

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

محققان امنیتی می‌گویند موفق به شناسایی یک شبکه تبلیغاتی آنلاین شده‌اند که از آن برای جمع‌آوری ارزهای رمزنگاری‌شده در پوشش فعالیت‌های بازرگانی و تبلیغاتی استفاده می‌شد.

به گزاش خبرگزاری فارس به نقل از V3،در این شبکه از ابزار متنوعی برای از کار انداختن فناوری‌های بلوکه کننده تبلیغات استفاده می‌شد تا تضمین شود که کدهای تبلیغاتی و جمع‌آوری ارزهای رمزنگاری‌شده به طور مخفیانه بر روی رایانه‌های شخصی کاربران نا آگاه در حال اجرا باقی می‌مانند.

یافته‌های موسسه امنیتی Qihoo 360 Netlab نشان می‌دهد شبکه یادشده که نام آن افشا نشده کدهای جمع‌آوری ارزهای رمزنگاری‌شده خود را در درون تبلیغات دیجیتال مختلف مخفی می‌کرد و فعالیت آن از دسامبر سال گذشته آغاز شده بود.

تحقیقات برای شناسایی قربانیان این سوءاستفاده و ارزهای رمزنگاری‌شده به سرقت رفته ادامه دارد. در صورت نصب برنامه‌های بلوکه‌کننده تبلیغات، دامنه اصلی این شبکه پخش آگهی‌های دیجیتال بلوکه می‌شد، اما ارسال پیام‌های تبلیغاتی برای کاربران از طریق دامنه‌های جایگزین کماکان ادامه می‌یافت.

پیش از این اعلام شده بود که از برخی وب سایت‌های مشهور مانند Pirate Bay برای دسترسی به پول‌های دیجیتال و جمع‌آوری آنها استفاده می‌شود. تعدادی از دامنه‌های تحت کنترل این شبکه تبلیغاتی در میان ۲۰۰۰ سایت برتر الکسا قرار دارند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */