ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

ملکه بیت‌ها یک ایرانی است

شرمین وشمگیر
نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

شرمین وشمگیر متولد ایران است. والدینش زمانی که او ۴ سال داشت با مهاجرت به اتریش زندگی جدیدی را آغاز کردند. وشمگیر دکترای فناوری اطلاعات دارد و در حال حاضر یکی از زنان پرنفوذ در دنیای فناوری وب به شمار می‌رود. تخصص او «بِلاک‌چِین» است؛ یک فناوری جدید که به‌خصوص در بیت‌کوین، واحد پول مجازی و یک روش پرداخت دیجیتال، به‌طور گسترده بکار می‌رود.

شرمین وشمگیر اعتقاد دارد که مهاجرت خانواده‌اش از ایران به اتریش زمانی که او ۴ ساله بود، سهم بسزایی در نگرش امروزی او دارد؛ نگرشی برپایه جسارت و نترسیدن از شروع دوباره. وشمگیر دارای دکترای فناوری اطلاعات است. او قرار است یک مؤسسه تحقیقاتی در زمینه اقتصاد ارز دیجیتالی را مدیریت کند. این مؤسسه به‌تازگی توسط دانشگاه اقتصاد وین راه‌اندازی شده است. تخصص اصلی وشمگیر در «بلاک چین» است. این فناوری جدید که در فارسی به آن «زنجیره بلوکی» هم می‌گویند نخستین بار به‌طور گسترده در واحد پول دیجیتالی بیت کوین مورداستفاده قرار گرفت.

منبع:‌ دویچه‌وله

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

۱ دیدگاه

  • این خبر دو روز پیش از دویچه وله فارسی پخش شد بهتر است نام نویسنده را صحیح بنویسیم حتی متن نیز تغییر داده نشده است

/* ]]> */