خبر

اینترنت اشیا در آسیا و اقیانوسیه ۸۵۳ میلیارد دلار گردش مالی دارد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بر اهمیت سیستم‌های IOT در رشد اقتصادی کشورها تأکید و برنامه‌های این وزارت را در این حوزه اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در نشست تخصصی در حوزه IOT با اشاره به تأثیرگذاری اینترنت اشیا بر روی اقتصاد اظهار کرد: «گردش مالی که در حوزه IOT در آسیا و اقیانوسیه تا سال ۲۰۲۰ پیش بینی شده حدود ۸۵۳ میلیارد دلار است؛ ضمن اینکه تعداد دستگاه‌های متصل به IOT تا سال‌های آینده بسیار متنوع و زیاد خواهد بود.»

حسین فلاح جوشقانی با بیان اینکه ظهور و پذیرش اینترنت اشیا در سال‌های آینده رشد بیشتری خواهند داشت گفت: «در سال‌های آینده پذیرش این سیستم‌ها در اقتصاد بسیار بیشتر خواهد شد؛ همان‌طور که امروزه در اقتصاد کشوری مانند آمریکا تأثیر زیادی گذاشته است.»

او با بیان اینکه برای گذار از IOT باید به سمت IP ورژن ۶ برویم اظهار کرد: «بحث بیگ دیتاها از مباحثی است که در واقع پردازش و نگهداری مبتنی بر تکنیک‌هایی مانند پردازش ابری خواهد بود.»

رئیس سازمان تنظیم مقررات در ادامه به ضرورت تقویت ارتباط رگولاتوری در حوزه IOT اشاره کرد و گفت: «عدم مشارکت رگولاتوری در حوزه اینترنت اشیا باعث عقب افتادگی در این حوزه خواهد شد. استراتژی کلان رگولاتوری افزایش هماهنگی با کسب‌وکارهای نوپا به منظور تقویت آنها در شروع کار و حمایت آنها تا مرحله رشد کامل است.»

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */