ارزهای رمزنگاری شده

دانشمندان هسته‌ای روسیه بیت‌کوین استخراج می‌کردند

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

طبق گزارش‌های منتشر شده، شماری از دانشمندان هسته‌ای روسی با استفاده از رایانه‌های کارخانه‌های تسلیحاتی و هسته‌ای اقدام به استخراج ارزهای رمزنگاری شده می‌کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت هکرنیوز، این روزها که بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وبسایت‌ها، حساب‌های کاربری و پلتفرم‌های بسیاری برای استخراج بیت‌کوین یا بیت‌کوین ماینینگ ایجاد شده است تا بتوانند با استفاده از آنها به خریدوفروش و مبادلات تجاری کلان اقدام کنند.

اندکی پیش‌تر بود که اخبار و شایعاتی در مورد اینکه تعدادی از دانشمندان هسته‌ای در کارخانه‌های تسلیحاتی – هسته‌ای در روسیه از رایانه‌های این مراکز فوق سری و محرمانه سوءاستفاده کرده و ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین و مونرو را استخراج می‌کرده و از این طریق درامدهای کلانی را از آنِ خود می‌کردند، رسانه‌ای شده و در فضای مجازی منتشر شده بود.

اما پس از آنکه خبرگزاری اینترفاکس روسیه دیروز اعلام کرد که تعدادی از این کارمندان و دانشمندان هسته‌ای فعال در مراکز تسلیحاتی و هسته‌ای در روسیه به خاطر سوءاستفاده از تجهیزات رایانه‌ای فوق پیشرفته و پرسرعت برای استخراج ارزهای دیجیتالی و کسب درآمدهای شخصی توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی دستگیر شده‌اند، بر تمامی آن اخبار و شایعاتی صحه تمام گذاشته شد.

این مرکز و کارخانه تسلیحات هسته‌ای در شهر ساروف روسیه واقع شده است که این منطقه که زادگاه و مرکز استقرار نخستین بمب هسته‌ای شوروی سابق بوده، هم‌اکنون از حساسیت و امنیت بخصوصی برخوردار است.

مرکز تحقیقاتی تسلیحات هسته‌ای در سال ۲۰۱۱ تجهیزات خود را ارتقا داد و آن را به ابَر رایانه‌هایی مجهز ساخت که در زمان خود از بزرگ‌ترین و مجهزترین ابررایانه‌های جهان محسوب می‌شد.

طبق گزارش‌های منتشر شده از سوی رسانه‌های روسی، دانشمندان هسته‌ای در این کشور با استفاده از یکی از همین ابررایانه‌های موجود و فعال در مرکز هسته‌ای اقدام به استخراج و کسب ارزهای دیجتالی رمزنگاری شده نظیر بیت‌کوین کرده‌اند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */