ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency) خبر

پدرخوانده بانک‌های مرکزی جهان برای نابودی بیت‌کوین فراخوان داد

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی به بانک‌های مرکزی جهان اعلام کرد که با اعمال سیاست‌های سخت گیرانه نسبت به ارزهای رمزنگاری شده، آنها را از گردانه ارزها خارج کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، «آگوستین کارستنس» رییس بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی گفت: «بیت‌کوین، ترکیبی از حباب و یک فاجعه است.»

او از بانک‌های جهانی خواست تا بیت‌کوین و دیگر ارزهای رمزنگار را تحت فشار قرار دهند تا مانع از تبدیل شدن آنها به تهدیدی برای ثبات مالی شود.

رئیس بانک تسویه حساب‌های جهانی گفت: «بسیاری بر این باورند که حجم پایینی از ارزهای رمزنگار و اتصال محدود آنها، نگرانی را در سطح سیستماتیک ایجاد نمی‌کند؛ در حالی که اگر اقدامات به موقع در این راستا اتخاذ نشود، آنگاه ارزهای رمزنگار با سیستم مالی اصلی بیشتر متصل می‌شوند و تهدیدی برای ثبات مالی محسوب می‌شوند.»

«کارستنس» در ادامه تصریح کرد:‌ «بانک‌های جهانی احتمال تغییر عملیات‌های خود با استفاده از فناوری بلاک چین یا فناوری دفتر حساب توزیع شده (DLT) را که ارزهای رمزنگار را پشتیبانی می‌کند را با دقت بررسی کرده‌اند.»

او گفت: «در عمل تجارب بانک‌های مرکزی نشان می‌دهد که سیستم‌های متکی به (DLT) در مقایسه با سیستم‌های تسویه حساب و پرداخت متداول بسیار هزینه برتر هستند. این مقام بانکی در ادامه خاطرنشان کرد که در مورد تب ارزهای رمزنگار، استقبال آن به جنون انجام معاملات پُرریسک نسبت داده می‌شود تا اینکه به عنوان ابزاری برای پرداخت الکترونیکی به آن نگاه شود.»

«کارستنس» گفت: «رگولاتورهای مالی در حال نزدیک‌تر شدن به اعمال اقدامات سخت‌گیرانه‌تر نسبت به ارزهای رمزنگار هستند؛ ضمن اینکه برخی از بانک‌ها نباید خودپردازهای بیت‌کوین را برای خرید و فروش این ارز رمزنگار تبلیغ کنند.»

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی در سال ۱۹۳۰ میلادی تأسیس شد و قدیمی‌ترین نهاد مالی جهان است و به دلیل اینکه بانک‌های مرکزی جهان در آنجا حساب دارند به عنوان بانک، بانک‌های مرکزی هم شناخته می‌شود. بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی، طلا و تراکنش‌های ارز خارجی را برای بانک‌ها انجام می‌دهد و ذخایر آنها را نگهداری می‌کند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */