راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

رمز عبور و اطلاعات کارت بانکی خود را به کسی ندهید

0

سپردن کارت و رمز بانکی یکی از اشتباهات بزرگی است که افراد زیادی مرتکب آن می‌شوند. به گزارش ایسنا، کارشناسان با هشدار نسبت به مراقبت از کارت‌های بانکی تأکید دارند هیچ‌گاه کارت بانکی خود را همراه با رمز عبور در اختیار کسی قرار ندهید چرا که مجرمان سایبری می‌تواند با استفاده از اطلاعات بانکی کارت شما اقدام با واریز وجهی کنند که منشأ آن مشخص نیست.

در نتیجه در اختیار قرار دادن کارت بانکی به دوستان و آشنایان دردسرهای فراوانی در پی دارد. برداشت غیر مجاز ساده‌ترین دردسر در اختیار قرار دادن کارت بانکی به دوستان و آشنایان است.

مجرمان سایبری می‌توانند با اطلاعات کارت بانکی شما اقدام به پول‌شویی کنند، پول‌هایی که منشأ آنها قاچاق مواد مخدر، اسلحه و… است و این امر قطعاً تبعاتی برای شما دارد که شاید به این سادگی‌ها قابل حل نباشد.

طبق اطلاعات سایت پلیس فتا، در این باره سرهنگ حسنوند – رئیس پلیس فتا استان خوزستان – اظهار کرده است: «شخصی به هویت معلوم با جلب اعتماد یکی از آشنایان خود، اقدام به اخذ مشخصات کارت بانکی و اصل آن جهت انجام کارهای شخصی می‌کند که پس از اخذ کارت، بدون اطلاع او اقدام به تعریف رمز دوم کارت کرده و کارت را به ایشان تحویل داده و در ادامه مبلغ ۳۰ میلیون ریال به صورت اینترنتی سرقت می‌کند.»

بر این اساس موضوع پرونده در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت و طی تحقیقات فنی و پلیسی متهم شناسایی و با دستور مقام محترم قضایی دستگیر شد.

این فرد به برداشت وجه از حساب آشنای خود و واریز وجه به حساب فامیل خود اقدام می‌کند و جهت مطلع نشدن از سرقت اینترنتی به فامیل اعلام می‌کرده که پول‌ها توسط یکی از آشنایانش جهت وصول طلب از او به حسابشان واریز شده و با این توضیحات پول‌های واریز شده را دریافت می‌کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.