ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

اولین بانک بیت‌کوینی تأسیس می‌شود

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

قرار است یک تاجر بزرگ وال استریت با سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری از نخستین بانک بازرگانی ارائه‌دهنده خدمات به بیت‌کوین و سرمایه‌گذاری به بلاک چین رونمایی کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ انگلیسی، مایکل نوواگراتز میلیاردر سرشناس از برنامه خود برای تأسیس یک بانک کاملاً بازرگانی که به ارزهای رمزنگاری شده و سرمایه‌گذاری بر پایه بلاک چین اختصاص خواهد یافت، خبر داد و گفت: «هدف از ایجاد این بانک، قرار گرفتن آن در فهرست بورس کانادا است.»

این تاجر وال استریت، در حال افزایش عرضه اولیه سهام شرکت خود، گلکسی دیجیتال به ۲۰۰ میلیون دلار است که این موضوع کمک به تأسیس خدمات بانکداری بازرگانی به ارز رمزنگاری شده و بلاک چین می‌کند. در عین حال، شرکت دیجیتال گلکسی بر روی حوزه‌هایی مانند تجارت، سرمایه‌گذاری اصلی، مدیریت دارایی و مشاوره تمرکز خواهد کرد. منابع آگاه اعلام کردند که این اقدام «نوواگراتز» مانند فعالیت ارز رمزنگاری شده بانک «گلمن ساچ» خواهد بود.

قرار است این شرکت به‌طور عملی تمام تقریباً ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری‌های ارز رمزنگاری شده خود به بیت‌کوین را در قالب عرضه اولیه سهام یا سهام شرکت‌های استارت‌آپ دیجیتال خرج کند.

در حال حاضر تأسیس بانک بازرگانی بزرگ‌ترین پروژه در بحبوحه تب ارز رمزنگاری شده محسوب می‌شود. این سرمایه‌گذار میلیاردر پیش‌بینی کرده که قیمت بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ میلادی به ۴۰ هزار دلار در هر واحد خواهد رسید و از آنجایی که اعتماد سرمایه‌گذاران به مؤسسات مالی از بعد از بحران مالی جهان در سال ۲۰۰۸ میلادی کم شده است، در حال سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای رمزنگاری شده هستند.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */