انتخاب سردبیر پرداخت

حکیمی: مستند پرداخت‌بان و پرداخت‌یارها تا پایان دی منتشر می‌شود

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از نهایی شدن مستند پرداخت‌بان و پرداخت یارها قبل از برگزاری هفتمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشکده پولی و بانکی و به نقل از ستاد خبری هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت، ناصر حکیمی در خصوص وضعیت انتشار مستند پرداخت یارها، اظهار داشت: «قرار بود شاپرک این مستند را آماده کند اما مقداری فرصت از بانک مرکزی خواسته است البته مهم‌ترین علت در این مورد پیاده‌سازی است.»

او با بیان اینکه به محض اینکه مستند منتشر شود به زیرساخت تسویه برای پیاده‌سازی احتیاج است، گفت: «پیاده‌سازی کمی بیشتر از وعده‌ای که داده بودیم طول کشیده ولی امیدواریم تا دی‌ماه این اتفاق بیفتد.»

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در خصوص انتشار مستند پرداخت بان‌ها نیز این‌طور توضیح داد که با توجه به پیچیدگی‌هایی که در مورد کیف پول داریم، بزرگ‌ترین مشکل ما بحث تعامل‌پذیری است.

حکیمی تصریح کرد: «اگر بتوانیم مشکل تعامل‌پذیری را در جلسات فنی حل کنیم، مانع دیگری برای تحقق این دستورالعمل وجود ندارد اما باز هم ما تلاشمان را می‌کنیم این موضوع هم تا قبل از همایش بانکداری الکترونیک نهایی شود.»

هفتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با موضوع «نوآوری، بازیگران جدید و کارآیی در کسب‌وکار مالی» دوم و سوم بهمن‌ماه سال جاری توسط پژوهشکده پولی و بانکی در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد برگزار می‌شود.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */