راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

انجمن فین‌تک روسیه دست مسترکارت و ویزا را از شبکه پرداخت این کشور کوتاه می‌کند

انجمن فین‌تک روسیه اعلام کرد: «برای حفظ مسائل امنیتی، سیستم‌های پرداخت ویزا و مستر کارت، اجازه دسترسی به شبکه پرداخت روسیه را ندارند.»

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، انجمن فین‌تک روسیه که تحت نظر بانک مرکزی این کشور برای توسعه فناوری‌های مالی عمل می‌کند، اعلام کرد که دو سیستم پرداخت ویزا و مستر کارت، از قرار گرفتن در انجمن فین‌تک روسیه ممنوع شده است.

در همین حال سخنگوی انجمن فین‌تک روسیه گفت: «روسیه قصد ندارد به شرکت‌های خارجی مانند ویزا و مستر کارت، اجازه دسترسی به آخرین فناوری مالی خود را در این کشور دهد و این اقدام، مرتبط با مسائل امنیتی است.»

انجمن فین‌تک روسیه در دسامبر سال ۲۰۱۶ میلادی، توسط بانک مرکزی، اسبربانک، وی تی بی، گازپروم بانک، آلفا بانک و دیگر بانک‌ها و مؤسسات مالی مهم روسیه تأسیس شد. هدف اصلی این مرکز، توسعه و اعمال راه‌حل‌های جدید فناوری و دیجیتال کردن اقتصاد روسیه است.

همچنین این انجمن بر روی روش‌های توسعه تشخیص از راه دور که شامل فناوری تشخص بیومتریک و نیز اعمال پروژه‌های بلاک‌چین آزمایشی و ساخت فضای واحد برای پرداخت‌های خرده‌فروشی، در روسیه کار می‌کند.

ولما اوبایف، رئیس شورای پرداخت ملی روسیه گفت: «شاید این تصمیم فین‌تک در ارتباط با حفاظت رمزنگاری و دیگر مسائل امنیتی است. در حال حاضر، روسیه سیستم پرداخت خود با نام «میر» را ارتقاء داده و تمامی کارمندان دولتی و مستمری‌بگیران روسی موظف به تعویض ویزا کارت، مستر کارت و کارت‌های بدهی خود به میر کارت‌ها هستند.»

در ماه می فقط ۳ درصد از روس‌ها میرکارت‌های بدهی داشتند و بر اساس یک نظرسنجی، ۷۰ درصد مردم روس اعلام کرده بودند که ضرورتی برای تعویض کارت‌های خود با میرکارت نمی‌بینند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.