راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بیت‌کوین در ایران ۵۴ میلیون تومانی شد

قیمت بیت‌کوین بعد از افزایش قیمت بسیار زیاد و نوسان‌های متعدد به بیش از ۱۱ هزار دلار رسیده است که این افزایش موجب شد بهای بیت‌کوین در ایران به ۵۴ میلیون تومان برسد.

به گزارش ایلنا، ارز دیجیتال بیت‌کوین که مطرح‌ترین پول مجازی در دنیا به شمار می‌رود با چند جهش در هفته‌های گذشته مواجه بود.

در حال حاضر با افزایش قیمت دلار در بازار و ادامه روند صعود قیمت بیت‌کوین تنها پس از یک روز، قیمت این پول مجازی به ۱۱ هزار و ۴۳۰ دلار در بازار جهانی و در بازار ایران به ۵۴ میلیون و ۳۱۰ هزار تومان رسیده است. به نظر می‌رسد تقاضای بالا برای خرید بیت‌کوین باعث ادامه روند صعود قیمت بیت‌کوین در بازار جهانی و به‌خصوص بازار ایران شده است.

یک کارشناس پول‌های دیجیتال به ایلنا گفت: «با توجه به نمودار قیمت بیت‌کوین در یک هفته اخیر می‌توان انتظار داشت که این پول دیجیتال در روزهای آینده با سرعت کمتری رشد قیمت داشته باشد اما همچنان تا زمانی که عرضه و تقاضا یکسان و قیمت دلار به ثبات برسد، باید شاهد افزایش قیمت بیت‌کوین در بازارهای جهانی و به‌خصوص افزایش قیمت این ارز دیجیتال در بازار ایران باشیم.»

او افزود: «هم‌اکنون تعداد کمی فروشنده و ماینر، بیت‌کوین را به صرافی‌های بیت‌کوین می‌فروشند و بالاتر بودن تقاضا برای بیت‌کوین نسبت به عرضه باعث افزایش قیمت غیرمنطقی این ارز نسبت به قیمت سایر ارزهای مطرح دنیا شده است. همچنین در ایران، خریدوفروش بیت‌کوین نسبت به گذشته سخت‌تر شده است که در کنار مسئله عرضه پایین، بازار را به فرصتی ویژه برای سودآوری بیشتر توسط فعالان و دلالان تبدیل کرده است.»

1 نظر
  1. ورامینی می‌گوید

    ۱۱۴۳۰ دلار ۴۲۰۰ میشه ۴۸,۰۰۰,۰۰۰ حالا دلالای بازار چقدر روش میکشن اون نمیتونه متن خبر شما باشه
    جهت دار خبررسانی نکنید
    شان تون نزول میکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.