ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

در حالی‌که همه نگاه‌ها به بیت کوین است، فرصت طلایی در بین سایر ارزهاست

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

این روزهای به دلیل رشد قابل توجه و ارزش بالای بیت کوین، اکثر نگاه‌ها به سمت این ارز دیجیتال معطوف شده است. در روز تهیه این مقاله (۲۵ نوامبر ۲۰۱۷) ارزش این ارز دیجیتال بالغ‌بر ۸۴۰۰ دلار بود و از سال ۲۰۰۹ تا اکنون مسیر طولانی و پرفرازونشیبی را طی کرده است. در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حدود ۲۵۶ میلیارد دلار بوده و سهم ۵۵ درصدی بیت کوین از آن معادل ۱۴۱ میلیارد دلار است؛ اما همه نگاه‌ها به بیت کوین و چند ارز خاص دیگر از بین ۹۱۷ ارز دیجیتال (www.coinmarketcap.com) جلب شده است.

قابل‌ذکر است تقریباً هرروز شاهد معرفی ارزهای جدیدتری هستیم (www.icoalert.com) که شرح فعالیت آن ها و برنامه توسعه ای آنها در قسمت white paper مربوطه تشریح شده است. ارزهایی که در مدت کوتاهی رشدهای چند صددرصدی داشتند و سرمایه‌گذاران خود را حیرت‌زده کردند.

طبق بررسی آماری، ۱۸ ارز قیمتی بالاتر و مساوی ۱۰۰ دلار، ۱۰۸ ارز دیگر بین یک دلار تا صد دلار و ۷۹۱ ارز کمتر از یک دلار ارزش دارند. بدین معنی که بیش ۹۰۰ ارز دیگر می‌توانند رؤیایی مثل بیت کوین را در سر داشته باشند و اکثر توجهات به بیت کوین و تعدادی ارز خاص ختم شده است. برای شناسایی ارزهای با پتانسیل رشد بالا روش‌های تحلیل مختلفی وجود دارد که در سایر بازارها نیز متداول است؛ اما برای پیش‌بینی ظرفیت رشد آن‌ها باید برنامه آن‌ها یا همان With paper ارائه شده را دقیق مطالعه کرد و از خدمات مؤسساتی که به‌صورت حرفه‌ایICO ها و روند تغییرات را بررسی می‌کنند، استفاده کرد. بدیهی است دسته‌بندی نوع فعالیت ارزهای موفقی که هم‌اکنون قیمتی بالای صد دلار دارند می‌تواند در انتخاب ICO مناسب تا حدودی کمک بکند.

اما چیزی که در این بازار مشخص است، رویکرد بلندمدت به ارزهای دیجیتال و آینده متصور برای آن‌ها می‌تواند روش بهتری برای سرمایه‌گذاری باشد. نوسانات این ارزها در روز بسیار بالا بوده و دامنه نوسان به‌عنوان ابزار کنترل بازار نیز بر آن حاکم نیست.

ذکر این نکته الزامی است که خرید یک ارز گمنام از بین ارزهای فعال در بازار و نیز انتخاب یک Exchanger مناسب خود نیاز به جستجوی بیشتری دارد.

منبع: کانال تلگرامی ثروت‌یار

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */