راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

امکان خرید بیت‌کوین از طریق دستگاه‌های خودپرداز شرکت هیوسانگ

خرید بیت‌کوین همینجور راحت و راحت‌تر می‌شود و فروشندگان بسیاری هم هستند که از رزهای رمزنگاری‌شده پشتیبانی می‌کنند. همین چند روز پیش بود که اسکوئر اعلام کرد امکان خرید بیت‌کوین را در اپلیکیشنش قرار داده است و حالا شرکت کره‌ای هیوسانگ (Hyosung) هم وارد عمل شده و پشتیبانی از بیت‌کوین در دستگاه‌های خودپردازش را راه‌اندازی کرده است.

به‌زودی مشتریان دستگاه‌های خودپرداز این شرکت می‌توانند تنها با فشار یک دکمه به‌راحتی بیت‌کوین بخرند. این شرکت همچنین اعلام کرد که با همکاری شرکت Just Cash، امکان انجام تراکنش‌های بیت‌کوینی را نیز به دستگاه‌هایش اضافه خواهد کرد.

هنگامی که چنین قابلیتی اضافه شود، سرویس دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین هم مشابه تراکنش‌های رایج خواهد بود؛ فقط به جای برداشت پول رایج، ارز دیجیتالی با استفاده از اسکن کد QR به کیف پول فرد گیرنده ارسال می‌شود.

در حال حاضر، بیت‌کوین اولین ارز رمزنگاری‌شده‌ای است که اضافه می‌شود ولی صحبت‌هایی مبنی بر اضافه کردن دیگر ارزها نیز وجود دارد.

هیوسانگ یکی از شرکت‌های صنعتی کره جنوبی است که بیش از ۲۵ هزار کارمند دارد و در سال ۲۰۱۵ درآمد ۱۷ میلیارد دلاری داشته است و تولید دستگاه‌های خودپرداز تنها بخش کوچکی از فعالیت‌های این شرکت است.

اما فعالیت‌های این شرکت فقط محدود به کره نیست و حضور جهانی دارد و تعداد زیادی از دستگاه‌های خودپرداز این شرکت در ایالات متحده وجود دارد.

با اعلام خبر ادغام دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین، هیوسانگ به تعدادی از مزایایی که انتظار فروشندگان را می‌کشد اشاره کرد. این مزایا شامل اجرای آسان، عدم نیاز به سخت‌افزار، جریان درآمدی جدید و قابلیت جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان سابق است.

البته هنوز هیچ خبری راجع به کمیسیون و نرخ ارز هنگام خرید بیت‌کوین ازطریق دستگاه‌های خودپرداز هیوسانگ وجود ندارد اما خرید بیت‌کوین از طریق دستگاه‌های خودپرداز به مراتب گران‌تر از جاهای دیگری مانند صرافی‌ها است.

منبع: Bitcoin.com

1 نظر
  1. غلامرضاسلیمی می‌گوید

    سلام
    اطلاعات در مورد دستگاههای بنت کویین میخواستم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.