خبر

بیل گیتس برای ساخت شهر هوشمند ۸۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

بیل گیتس مؤسس مایکروسافت ۸۰ میلیون دلار سرمایه برای ایجاد شهری هوشمند در ایالت آریزونای آمریکا اختصاص می‌دهد. این شهر از زیرساخت‌هایی نوین برای برقراری ارتباطات پرسرعت، پایگاه‌های داده نوین، خودروهای خودران و غیره برخوردار خواهد بود.

شهر یادشده در محلی به مساحت ۱۰۰ کیلومتر مربع احداث می‌شود که در غرب فونیکس واقع است. این شهر هوشمند که احتمالاً بلمونت نام می‌گیرد محلی مناسب برای فعالیت و سرمایه‌گذاری شرکت‌های جدید است که دوست دارند از مزایای دنیای فناوری بهره‌مند شوند.

قرار است حدود ۲ کیلومتر مربع از این شهر به ایجاد مدارس عمومی و ۱۵ کیلومتر مربع از آن به ایجاد ساختمان‌های اداری و تجاری اختصاص یابد. همچنین قرار است ۸۰ هزار نفر در شهر مذکور اسکان داده شوند. شهر یادشده بر سر راه بزرگراهی قرار خواهد گرفت که لاس وگاس را به مکزیک متصل می‌کند.

منابع: خبرگزاری فارس / engadget

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */