ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

با ۱۳ خرده‌فروش برتر که بیت‌کوین پذیرش می‌کنند آشنا شوید

نوشته شده توسط افسانه آتش‌افروز

پروفسور میلتون فریدمن (Milton Friedman)، اقتصاددان آمریکایی در یک بررسی در سال ۱۹۹۹ گفت که اینترنت یکی از نیروهای اصلی برای کاهش نقش دولت است.

فریدمن که جایزه یادبود نوبل در علوم اقتصادی را برای تحقیقات خود درزمینه تجزیه‌وتحلیل مصرف، تاریخچه و نظریه پولی و پیچیدگی سیاست ثبات، در سال ۱۹۷۶ دریافت کرد، گفت یکی از چیزهایی که فراموش شده بود اما به‌زودی توسعه پیدا کرد، پول الکترونیکی قابل‌اعتماد بود.

 

با افزایش قیمت بیت‌کوین و توجه بیشتر رسانه‌ها به آن، مردم بیشتر از کاربردهای آن به‌عنوان سرمایه‌گذاری و روش مناسب برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات آگاه می‌شوند. سهولت پرداخت در چند ثانیه، با حداقل هزینه تراکنش، مزایای قابل‌توجهی را برای کسب‌وکار فراهم می‌آورد. خرده‌فروشان بیشتری، چه فیزیکی و چه آنلاین، بیت‌کوین را به‌عنوان یک شیوه جدید پرداختی می‌پذیرند.

درواقع تعداد شرکت‌های دوستدار بیت‌کوین روزبه‌روز افزایش پیدا می‌کند و برای اینکه با این خرده‌فروشان بیشتر آشنا شوید، در ادامه فهرستی از اسامی آنها را تهیه کرده‌ایم:

ویرجین گالاکتیک (Virgin Galactic)

از سال ۲۰۱۳، ویرجین گالاکتیک فضای تجاری سرمایه‌گذاری پرواز متعلق به کارآفرین سر ریچارد برانسون (Sir Richard Branson) که شامل شرکت‌هایی مانند Virgin Mobile و Virgin Airline است، بیت‌کوین پذیرش می‌کند.

طی سه سال گذشته، برانسون، مدافع قدیمی بیت‌کوین، میزبان «نشست زنجیره بلوک» در جزیره شخصی خود بوده است.

Overstock.com

Overstock، یک خرده‌فروش آنلاین که اقلام بزرگ را با قیمت‌های پایین‌تر ارائه می‌کند، اولین خرده‌فروش آنلاین در پذیرش بیت‌کوین در ژانویه سال ۲۰۱۴ بود. Overstock با همکاری کوین‌بیس به مشتریان امکان خرید تمام اقلام خود از تلویزیون و لپ‌تاپ تا بالش را با بیت‌کوین فراهم کرده است. این وب‌سایت در قسمت تکمیل خریدها گزینه «پرداخت با بیت‌کوین» را دارد.

در سال ۲۰۱۶، Overstock تجارت سهام خود را در زنجیره بلوک خصوصی خود، tZERO شروع کرد.

در سپتامبر سال ۲۰۱۷ شرکت tZERO، شرکت تابعه Overstock، اعلام کرد که سرمایه‌گذاری مشترک با شرکت‌های Argon Group و RenGen LLC برای اولین مبادله ICO مطابق با مقررات SEC و FINRA آغاز می‌کند.

TigerDirect

TigerDirect، یک خرده‌فروش الکترونیک آنلاین است و پس از Overstock دومین خرده‌فروشی آنلاین شد که بیش از یک میلیون فروش محصول از طریق بیت‌کوین را در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد. TigerDirect در ماه ژانویه ۲۰۱۴ با استفاده از BitPay به‌عنوان ارائه‌دهنده پرداخت خود، پرداخت با بیت‌کوین را پذیرفت.

شبکه دیش (Dish Network)

شبکه دیش، تلویزیون برجسته ماهواره‌ای، پس‌ازآنکه برخی از کارکنانش سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین را شروع کردند، پرداخت با بیت‌کوین را پذیرفت. شبکه دیش از Coinbase API برای پردازش پرداخت بیت‌کوین استفاده کرد.

Expedia.com

مدت کوتاهی پس از شبکه دیش، Expedia با کوین‌بیس در اجرای بزرگ‌ترین سازمان رزرواسیون آنلاین در جهان، همکاری کرد و مانند شبکه دیش، بخشی از تصمیم Expedia برای پذیرفتن بیت‌کوین، به دلیل درخواست‌های مشتریان بود.

Expedia اولین وب‌سایت مسافرتی نبود که بیت‌کوین را پذیرفت. CheapAir.cm هم در سال ۲۰۱۳ به کاربران این امکان را می‌داد تا با استفاده از بیت‌کوین هتل رزرو کنند.

از اواسط سال ۲۰۱۴، کاربران توانسته‌اند هزینه رزرو هتل را با استفاده از گزینه پرداخت بیت‌کوین Expedia بپردازند. این شرکت در حال حاضر بیت‌کوین را تنها برای رزرو هتل می‌پذیرد، اما انتظار می‌رود که در آینده برای رزرو پرواز و فعالیت‌های دیگر نیز پذیرش داشته باشد.

Newegg.com

Newegg، دیگر خرده‌فروشی آنلاینی است که در سال ۲۰۱۴ پذیرش بیت‌کوین را آغاز کرد. Newegg همانند رقیبش TigerDirect از پردازنده پرداخت BitPay استفاده می‌کند.

Newegg ده درصد تخفیف برای کاربران پرداخت بیت‌کوین، برای یک هفته در ماه جولای ۲۰۱۴ ارائه کرد. این شرکت همچنین «جمعه حراج بزرگ بیت‌کوین» (Bitcoin Black Friday) را جشن گرفت و تنها تراکنش‌های بیت‌کوین را برای برجسته کردن بیت‌کوین به‌عنوان یک محیط مبادله پذیرفت.

مایکروسافت

مایکروسافت به کمک BitPay قابلیت استفاده از بیت‌کوین برای شارژ حساب مایکروسافت را در دسامبر ۲۰۱۴، اضافه کرد.

کاربران مایکروسافت می‌توانند از بیت‌کوین برای خرید بازی‌ها، فیلم‌ها و برنامه‌ها در فروشگاه‌های ویندوز و ایکس باکس و همچنین فروشگاه‌های آنلاین مایکروسافت استفاده کنند.

eGifter

eGifter، اپلیکیشن موبایلی کارت هدیه است که کاربران را قادر می‌سازد تا کارت‌های هدیه را از جاهای مختلف مانند آمازون، Sephora، Home Depot و Kohls خریداری کنند. eGifter با کوین‌بیس همکاری می‌کند تا بیت‌کوین برای خرید کارت‌های هدیه در جاهایی که مستقیماً بیت‌کوین را قبول نمی‌کنند پذیرش شود.

 

گیفت (Gyft)

گیفت، فروشنده کارت هدیه آنلاین، به مشتریان اجازه می‌دهد تا بیت‌کوین‌های خود را با استفاده از کارت هدیه خودشان در بسیاری از خرده‌فروشی‌های عمده ازجمله iTunes برای موسیقی، استارباکس برای قهوه، تارگت برای مواد غذایی یا آمازون برای محصولات متفرقه صرف کنند.

این پلتفرم همچنین اجازه می‌دهد تا مشتریان کارت‌های هدیه خود را بر روی تلفن خود ذخیره کنند. هنگامی‌که کاربران بیت‌کوین کارت‌های هدیه را از طریق گیفت خریداری می‌کنند، سه درصد امتیاز در حساب خود دریافت می‌کنند که می‌تواند به‌عنوان پاداش‌ از آن استفاده شود.

زینگا (Zynga)

زینگا، یکی از پیشگامان کسب درآمد از بازی‌های الکترونیکی، با برخی از بازی‌های خود در سال ۲۰۱۴، تست بیت‌کوین را شروع کرد. با استفاده از بیت‌کوین، یک سری میکرو تراکنش‌های بدون اصطکاک برای چنین مدل‌های کسب‌وکاری فراهم می‌شود.

زینگا برای گیمرهای آنلاین، با BitPay برای پرداخت بیت‌کوین همکاری می‌کند. بازیکنان می‌توانند از بیت‌کوین برای خریدهای درون برنامه‌ای استفاده کنند.

استارباکس (Starbucks)

با اینکه صندوقداران استارباکس بیت‌کوین را قبول نمی‌کنند، اما چند راه برای پرداخت هزینه‌های خرید با بیت‌کوین وجود دارد.

از سال ۲۰۱۵، Foldapp اجازه می‌دهد مشتریان از بیت‌کوین برای دریافت تخفیف ۲۰ درصدی استفاده از اپلیکیشن برای پرداخت هزینه‌های خرید در بسیاری از فروشگاه‌های استارباکس استفاده کنند.

در سال ۲۰۱۶، کیف پول بیت‌کوینی iPayYou راه‌اندازی Bitcoin Direct را اعلام کرد و یک راه جدید و آسان برای پرداخت با بیت‌کوین پیش روی طرفداران قهوه گذاشت. کاربران iPayYou به‌سادگی بیت‌کوین را از کیف پول خود به اپلیکیشن موبایلی استارباکس انتقال می‌دهند.

ساب‌وی

فرانشیزهای ساب‌وی در بوینس‌آیرس اخیراً بیت‌کوین را برای پرداخت در رستوران‌ها برای محصولات «تازه بخور (Eat Fresh)» خود قبول می‌کنند.

پذیرش بیت‌کوین

AutoPartsWay

AutoPartsWay، یک خرده‌فروش تجارت الکترونیک مستقر در نیویورک است. اولین خرده‌فروشی عمده فروشندگان خودرو در سال ۲۰۱۶ بود که پرداخت با بیت‌کوین را در سال ۲۰۱۶ پذیرفت. این شرکت، سرویس‌های گسترده‌ای از خودرو، قطعات داخلی، موتور، AC، ترمز و قطعات دیگر وسایل نقلیه ارائه می‌کند.

استفاده از بیت‌کوین به دلیل مزایای متعدد مانند امنیت، سرعت، هزینه پایین تراکنش، سهولت ذخیره‌سازی و به‌عنوان یک وسیله پرداخت قابل‌قبول در سطح جهانی، در حال افزایش است.

منبع: cryptocoinsnews.com

درباره نویسنده

افسانه آتش‌افروز

فوق لیسانس مهندسی نفت، علاقه مند به ادبیات فارسی

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */