راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

با یک اشتباه برنامه‌نویسی ۲۸۰ میلیون دلار اتریوم از دسترس خارج شد

اشتباه یک برنامه‌نویس باعث شد دسترسی مالکان پول دیجیتال اتریوم به سپرده‌های خود به ارزش نزدیک به ۲۸۰ میلیون دلار برای مدتی ناممکن شود. به گزارش خبرگزاری فارس، شرکت Parity که خدمات کیف پول دیجیتال به کاربران خود ارائه می‌دهد اعلام کرد مقدار زیادی از منابع مالی مشتریانش بعد از اشتباه یک برنامه‌نویس همکار این سایت و پاک شدن برخی کدهای مربوط به شیوه دسترسی به ارز یادشده قفل شده است.

این برنامه‌نویس داوطلب با اسم مستعار devops199 مدعی است این کار را به طور تصادفی انجام داده و قصد و غرضی نداشته است. مشکل یادشده برای کاربرانی رخ داده که از بیش از یک کیف پول دیجیتال استفاده می‌کردند.

برآوردها حاکی است مشکل یادشده بیش از یک‌میلیون نفر کاربر خدمات شرکت مذکور را دچار مشکل کرده و ارزش پول قفل شده از این طریق به حدود ۲۸۰ میلیون دلار می‌رسد.

کارشناسان می‌گویند وقوع این مشکل نشان‌دهنده یکی از جنبه‌های خطرناک استفاده از پول‌های دیجیتال است که تنها در قالب کدهای مجازی و در فضای سایبری در دسترس هستند و برای استفاده از آنها همیشه به نرم‌افزار و روش‌های غیرسنتی نیاز است و در صورت عدم رعایت نکات امنیتی احتمال از دست رفتن این پول‌ها وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.