ارزهای رمزنگاری شده (Cryptocurrency)

نفوذ بیت‌کوین در بازارهای جهانی غیر غربی

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

پول دیجیتال بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ به موفقیت‌های خود ادامه می‌دهد و ارزش هر بیت کوین به رکورد بی‌سابقه ۷۵۵۵ دلار رسیده است. به گزارش خبرگزاری فارس، ارزش هر بیت کوین در برابر دلار آمریکا در اواخر اکتبر حدود ۶۰۰۰ دلار بود و با گذشت کمتر از یک ماه شاهد افزایش ۱۵۰۰ دلاری این ارزش هستیم.

ارزش کل بازار پول دیجیتال بیت کوین در هفته‌های اخیر به حدود ۱۲۵ میلیارد دلار رسیده که بسیار بیشتر از دیگر ارزهای دیجیتال رقیب است. به‌عنوان مثال ارزش کل بازار پول دیجیتال Ethereum از ۲۸ میلیارد دلار فراتر نمی‌رود.

تحلیل گران می‌گویند علیرغم برخی اظهارنظرهای منفی و بدبینانه در مورد شرایط پول‌های دیجیتال، به نظر می‌رسد بیت کوین و اتریوم جای پای خود را محکم کرده‌اند و به‌تدریج در حال نفوذ به دیگر بازارهای جهانی غیر غربی هستند و احتمالاً در آینده شاهد حضور این نوع پول‌ها در بازارهای بزرگ مالی خواهیم بود.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */