راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

نسخه الکترونیکی کتاب گسست بانک‌ها در طاقچه منتشر شد

نسخه الکترونیکی یا ePUB کتاب گسست بانک‌ها در طاقچه قرار گرفت. «گسست بانک‌ها: نوآورها، ساختارشکن‌ها و استراتژیست‌ها بانکداری را از نو می‌سازند» کتابی به قلم برت کینگ است. او نویسندهٔ کتاب‌های پرفروش در وب‌سایت آمازون، تحلیلگر مشهور فین‌تک، سخنران، مجری برنامهٔ رادیویی گسست بانک‌ها در صدای امریکا (یک شبکهٔ گفت‌وگوی رادیویی آنلاین با بیش از ۹ میلیون شنونده در ماه) و بنیان‌گذار خدمات بانکداری متهورانه مبتنی بر تلفن همراه با عنوان «موون» است. آمریکن بنکر در سال ۲۰۱۲ او را به‌عنوان نوآور سال برگزید؛ و «بنک اینوویشن» نیز وی را به‌عنوان یکی از ۱۰ «برند جذاب در صنعت بانکداری» انتخاب کرده است.

رضا قربانی مدیرعامل شبکه راه پرداخت در این زمینه گفت: «با توجه به اتمام نسخه چاپی کتاب و درخواست‌هایی که مدیران و کارشناسان علاقه‌مند به یادگیری داشتند این کتاب را به‌صورت الکترونیکی عرضه کردیم. امیدواریم بتوانیم کتاب‌های دیگری که منتشر کرده‌ایم را هم هرچه سریع‌تر از طریق طاقچه منتشر کنیم. انشاالله در کتاب‌های جدیدتر هم‌زمان با انتشار نسخه چاپی نسخه الکترونیکی آن را هم عرضه خواهیم کرد» نسخه الکترونیکی ماهنامه عصر تراکنش نیزاز طریق طاقچه در دسترس مخاطبان و علاقه‌مندان به یادگیری درزمینهٔ فین‌تک قرار دارد.

 

درباره کتاب گسست بانک‌ها

در مقدمه کتاب گسست بانک‌ها می‌خوانیم: «بن‌مایهٔ کلی کتاب‌های کینگ تغییر در فضای بانکداری است. او بر آن است که بانک‌ها دیگر نمی‌توانند مانند گذشته به حیات خود ادامه دهند و از مفهومی به نام «نئوبانک» صحبت می‌کند که در بانکداری سنتی تردید به وجود می‌آورد. هرچند تأکید دارد قرار نیست نئوبانک‌ها بانک‌ها را از بین ببرند، ولی معتقد است بازی درحال تغییر است. در این کتاب نیز از بازتعریف مفهوم وام و اعتبار شروع می‌کند و تصور سنتی ما را از این مفهوم با تردید مواجه می‌کند. در ادامه، به تأثیر فنّاوری در سریع‌تر و هوشمندتر شدن پرداخت می‌پردازد و به تجربهٔ بانک‌هایی نظر می‌اندازد که بدون تمرکز بر شعبه، از نظر کسب‌وکاری موفق شده‌اند. کینگ سردمدار کسانی است که مخالف سرسخت شعبه‌های بانکی‌اند و در مقابل شیفتهٔ تلفن همراه و توانایی‌های آن شده‌اند. او در ادامهٔ سفرش به شبکه‌های اجتماعی و قدرت نهفته در آن می‌پردازد و می‌کوشد عادت‌های ما را در استفاده از بانک نقد کند. او در این راه به بیت‌کوین هم می‌پردازد که این روزها از آن هیجانات گذشته دور شده و البته جدی‌تر گرفته‌شده است. کینگ مانند بسیاری از کسانی که در سال‌های گذشته بر تجربهٔ انسانی در تعامل با فنّاوری تأکید کرده‌اند، نگاهی انسان‌محور دارد.»

کتاب گسست بانک‌ها ۳۰۴ صفحه است و قیمت نسخه چاپی آن ۴۲ هزار تومان بود که در طاقچه با قیمت ۱۵ هزار تومان عرضه شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.