راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

مسترکارت تا سال ۲۰۱۸ تأیید خرید با استفاده از امضا را حذف خواهد کرد

0

کاربران و مشتریانی که برای خریدهای خود تاکنون از مستر کارت استفاده می‌کردند، موظف بودند پس‌ازآنکه چیزی را با مسترکارت خود خریداری کردند، رسید خرید را به‌منظور احراز هویت و شناسایی خریدار، به امضا می‌رساندند؛ اما هم‌اکنون شرکت مسترکارت اعلام کرده است که دیگر لازم نیست مشتریان ما در کشورهای ایالات‌متحده آمریکا و کانادا رسیدهای خرید خود از کارت‌های اعتباری و نقدی را امضا کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از وب‌سایت mashable، لیندا کرک معاون مدیر اجرایی شرکت مسترکارت دراین‌باره عنوان کرد: «ما هم‌اکنون با به‌کارگیری فناوری‌های جدیدتری در پرداخت همانند چیپ‌ها، بیومتریک‌ها و همچنین درگاه‌های پرداخت دیجیتال از روش‌های نوین و با ضریب امنیت بالاتری می‌خواهیم امنیت و سهولت در خرید را برای مشتریان و کاربران خود به ارمغان بیاوریم.»

مزیت و برتری این روش نوین بر امضا کردن رسید خرید آن است که امضاها قابل جعل بوده و بسیاری از حسابداران نیز به خود زحمت چک کردن و بررسی دقیق امضاها را نمی‌دهند. با استفاده از این روش، مشتریان تنها با واردکردن یک کد قادر خواهند بود پرداخت‌های خود را انجام داده و از فروشگاه‌های بسیاری به‌راحتی و سهولت خرید کنند.

طبق آمار و گزارش‌های منتشر شده، در حال حاضر ۸۰ درصد خریدها و پرداخت‌ها توسط مسترکارت صورت می‌پذیرد. مسترکارت (MasterCard) شرکت خدمات مالی آمریکایی و چندملیتی است که مقر اصلی آن در شهر نیویورک ایالات‌متحده آمریکا قرار دارد.

شیوه کسب درآمد مسترکارت در سراسر جهان به این صورت است که از طریق پردازش پرداخت‌های بین‌بانکی تاجران و همچنین از راه صدور کارت‌های اعتباری به بانک‌های اتحادیه‌های اعتباری که از خریداران یا استفاده‌کنندگان از نام تجاری «مسترکارت» برای خرید انواع کالا یا خدمات؛ به‌صورت دبیت کارت یا کردیت کارت استفاده می‌کنند، درآمد کسب می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.