ارزهای رمزنگاری شده خبر

کره جنوبی هم بیت کوین را ممنوع می‌کند

نوشته شده توسط اتاق خبر راه پرداخت

بعد از اعمال ممنوعیت استفاده از بیت کوین در چین، این بار رگولاتور کره جنوبی تجارت تمامی ارزهای مجازی را در این کشور قدغن اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا و به نقل از راشاتودی، رگولاتور مالی کره جنوبی اعلام کرد، هرگونه افزایش سرمایه را در قالب تمامی ارزهای دیجیتالی ممنوع خواهد کرد؛ این در حالی است که اوایل ماه جاری میلادی چین تجارت و استفاده از تمامی ارزهای رمزنگار ازجمله بیت کوین را ممنوع اعلام کرد.

در همین حال کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی اعلام کرد، تمامی ارزهای رمزنگار در این کشور ممنوع خواهد شد و دادوستد با ارزهای مجازی نیازمند کنترل و نظارت شدید دارد.

همچنین این نهاد کره جنوبی اعلام کرد، مجازات‌های سنگینی برای مؤسسات مالی و دیگر نهادهایی که درگیر ارزهای رمزنگار شوند، در نظر گرفته خواهد شد.

رگولاتور کره جنوبی اعلام کرد، دولت تجارت ارزهای مجازی را به‌عنوان بخشی از سیستم مالی خود قبول نمی‌کند و رصد بازار را با شدت و حدت بیشتری ادامه خواهد داد و اگر لازم باشد، مقررات اضافی وضع خواهد کرد.

بر همین اساس، «سئول» به‌تازگی به دلیل نگرانی بر سر استفاده از ارزهای رمزنگار به‌عنوان ابزاری غیرمجاز برای افزایش سرمایه و کلاه‌برداری‌های مالی، مقررات و کنترل بر روی این نوع ارزها را تشدید کرده است.

پیش‌ازاین آمریکا، کانادا و سنگاپور هم نسبت به استفاده از ارزهای دیجیتالی هشدار داده بودند؛ ضمن اینکه چین هم از اوایل ماه جاری میلادی استفاده از این ارز رمزنگار را در این کشور ممنوع کرد.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین از رکورد ۵ هزار دلار به ۴ هزار و یک‌صد و ۸۵ دلار و ۵۷ سنت کاهش پیدا کرده است.

درباره نویسنده

اتاق خبر راه پرداخت

در اتاق خبر راه پرداخت ما همه خبر‌های قابل انتشار مربوط به صنعت بانکداری و پرداخت الکترونیک ایران را در راه پرداخت منتشر می‌کنیم. ما در راه پرداخت تلاش می‌کنیم بیش و پیش از خبررسانی، تحلیل ارائه کنیم. اما مخاطبان ما می‌توانند از طریق اتاق خبر در جریان مهم‌ترین رویدادها و روندها هم قرار بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */