راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

بزرگ‌ترین بانک آمریکا ۴ میلیارد دلار جریمه شد

بزرگ‌ترین بانک آمریکا به دلیل کلاه‌برداری در بررسی سود اموال یکی از متوفیان خود به پرداخت بیش از ۴ میلیارد دلار جریمه محکوم شد.

به نقل از بلومبرگ انگلیسی، «جی پی مورگان چیس» بزرگ‌ترین بانک آمریکا بر پایه میزان دارایی، پس از ۴ روز دادرسی به دلیل سوء مدیریت و کلاه‌برداری در مدیریت اداره املاک مدیر خطوط هوایی، «مکس هاپر»، آمریکا گناهکار و به پرداخت بیش از ۴ میلیارد دلار جریمه محکوم شد.

در همین حال در سال ۲۰۱۰ میلادی همسر «جو هاپر» مدیر خطوط هوایی «مکس هاپر» و دو نافرزندی او بعد از مرگ ناگهانی «جوهاپر» به دلیل سکته مغزی این بانک آمریکایی را برای اداره املاک و دارایی رئیس خطوط هوایی «مکس هاپر» به استخدام خود درآوردند.

او در طول ۲۸ سال زندگی خود با همسرش ثروت هنگفتی را جمع‌آوری کرد؛ اما در هنگام مرگ وصیتی نداشت.

این در حالی است که «جی پی مورگان چیس» برای محاسبه سود دارایی «جوهاپر» به یک نوع کلاه‌برداری از سوی مقامات قضایی آمریکا محکوم شده است و این بانک بزرگ آمریکایی در ارائه میزان دقیق دارایی‌های وی به همسر و فرزندانش گزارش درستی را ارائه نکرده است.

«جی پی مورگان چیس» درمجموع به پرداخت حداقل ۴ میلیارد دلار جرائم کیفری، تقریباً ۴.۷ میلیون دلار پرداخت خسارت و ۵ میلیون دلار هم به‌عنوان حق‌الوکاله به وکیل همسر «جوهاپر» محکوم شده است.

منبع: خبرگزاری ایلنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.