بانک‌ها

پولدار‌ترین بانک‌های ایرانی در جهان کدام بانک‌ها است؟

نوشته شده توسط رسول قربانی

از کل بانک‌های ایرانی فقط ۱۰ بانک توانسته‌اند خود را در لیست هزار بانک بر‌تر جهان جای دهند.

به گزارش راه پرداخت به نقل از هفت صبح، از کل بانک‌های ایرانی فقط ۱۰ بانک توانسته‌اند خود را در لیست هزار بانک بر‌تر جهان جای دهند. بانک صادرات با کسب رتبه ۲۵۹ در میان هزار بانک بر‌تر جهان با احتساب سرمایه لایه اول به میزان ۲۹۷۶ میلیون دلار بالا‌تر از سایر بانک‌های ایرانی در رتبه بندی نشریه بنکر برای سال ۲۰۱۱ میلادی قرار گرفته است. همچنین بانک صادرات ایران انز نظر مجموع دارایی‌ها با ۴۸۰۴۳ میلیون دلار در رتبه ۲۵۱ جهان و بالا‌تر از سایر بانک‌های ایران در این رتبه بندی قرار دارد.

 

پس از آن بانک ملت و بانک تجارت به ترتیب با ۴۳۱۰۹ میلیون دلار و ۳۸۰۶۲ میلیون دلار دارایی در رتبه دوم و سوم قرار دارند. همچنین بانک پارسیان به عنوان یکی از بانک‌های موفق خصوصی در این شاخص مقام چهارم را در بین بانک‌های داخلی داراست و به عنوان سودآور‌ترین بانک ایرانی شناخته شده ضمن آنکه در بین بانک‌های جهان در رتبه ۴۱۵ دنیا قرار گرفته است. بانک توسعه صادرات با نسبت سرمایه به دارایی ۴۲/۵۴ درصدی در سال اخیر از نظر استحکام مالی در رتبه اول بین ۱۰ بانک ایرانی قرار گرفته است. بانک‌های کارآفرین و پاسارگاد با نسبت‌های ۱۱/۲۹ درصد و ۱۰/۳۲ درصد به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم، میان بانک‌های ایرانی قرار گرفته‌اند. بانک کشاورزی با نسبت ۲/۴۷ از نظر استحکام مالی در بین ضعیف‌ترین بانک‌های این رتبه بندی قرار دارد. بانک پارسیان در این شاخص با ۷/۰۶ درصد در رتبه چهارم کشور و رتبه ۵۲۰ دنیا قرار گرفته است.

منبع: هفت صبح

میزان کل سرمایه

نام بانک

رتبه داخلی

۴۸۰۴۳  میلیون دلار

صادرات

۱

۴۳۱۰۹  میلیون دلار

ملت

۲

۳۸۰۶۲  میلیون دلار

تجارت

۳

رده بندی سه بانک برتر ایرانی براساس میزان کل دارایی

درباره نویسنده

رسول قربانی

سردبیر سایت راه پرداخت؛
رسول قربانی دانش آموخته زبان و ادبیات انگلیسی است. اوفعالیت رسانه‌ای خود را به طور متمرکز در حوزه فناوری اطلاعات بانکی و پرداخت در سال 89 آغاز کرد و تاکنون در این حوزه متمرکز فعالیت کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

/* ]]> */