پی‌تک (PayTech)

چگونگی دریافت کارت متروی دانش‌آموزی و دانشجویی / آموزش گام به گام

ثبت‌نام و پرداخت بهای کارت‌های دانش‌آموزی و دانشجویی انحصاراً و تماماً از طریق پورتال شهرداری تهران به نشانی اینترنتی eticket.tehran.ir صورت می‌پذیرد. در این مطلب سعی داریم تا چگونگی دریافت کارت متروی دانش‌آموزی و دانشجویی را به شما نشان دهیم.

 

برای دریافت کارت متروی دانش‌آموزی و دانشجویی مراحل زیر را طی کنید:

۱. ابتدا به سایت «بلیت الکترونیک» به نشانی www.register.eticket.tehran.ir مراجعه کنید و روی یکی از کارت‌های «ویژه دانشجویان» یا «ویژه دانش آموزان» کلیک کنید. به‌عنوان‌مثال در این مطلب روی گزینه «ویژه دانشجویان» کلیک کرده‌ایم که می‌توانید در ادامه نحوه دریافت کارت متروی دانشجویی را ببینید.

چگونگی دریافت کارت متروی دانش‌آموزی و دانشجویی / آموزش گام به گام

چگونگی دریافت کارت متروی دانش‌آموزی و دانشجویی / آموزش گام به گام

۲. بعد از کلیک روی «کارت بلیت ویژه دانشجویان»، صفحه‌ای مانند صفحه زیر که برایتان باز می‌شود که اگر قبلا در این سایت ثبت‌نام نکرده‌اید، باید در قسمت «ثبت‌نام» «کد ملی»، «رمز ورود»، «تکرار رمز ورود» و «متن داخل عکس» را وارد کنید و در آخر روی گزینه «ثبت کد ملی و ورود» کلیک کنید.

۳. سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود، روی گزینه «درخواست کارت بلیت» کلیک کنید.

۴. در این صفحه می‌توانید نوع کارت بلیتی که می‌خواهید را انتخاب کنید؛ که برای دریافت کارت بلیت دانش‌آموزی یا دانشجویی باید روی گزینه «ثبت سفارش» کلیک کنید.

۵. سپس باید روش موردنظر خود را برای دریافت کارت بلیت انتخاب کنید که هم می‌توانید انتخاب کنید به‌صورت حضوری در یکی از ایستگاه‌های مترو صادقیه یا ایستگاه مترو گلبرگ، کارت را دریافت کنید یا از طریق پست پیشتاز با پرداخت مبلغی کارت را برایتان ارسال کنند.

۶. بعد از انتخاب روش موردنظرتان برای دریافت کارت بلیت، صفحه زیر برایتان باز می‌شود که باید شرایط ذکرشده را مطالعه کنید و در صورت موافق بودن با شرایط روی گزینه «شرایط فوق را مطالعه کرده و قبول دارم» کلیک کنید.

۷. سپس در صورت موافق بودن با شرایطی که دوباره برایتان نمایش داده می‌شود، روی گزینه «مرحله بعد» کلیک کنید.

۸. سپس در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود مشخصاتتان را وارد کنید. این اطلاعات شامل «کد ملی»، «نام و نام خانوادگی»، «نام پدر»، «تاریخ تولد»، «تحصیلات»، «تلفن ثابت»، «موبایل»، «ایمیل»، «شهر»، «آدرس» و «کد پستی» است. پس از واردکردن مشخصاتتان، روی گزینه «ثبت و ادامه» کلیک کنید.

۹. بعد از طی کردن این مراحل دوباره صفحه‌ای برایتان باز می‌شود که جهت دریافت کارت بلیت لازم است اطلاعاتی را پر کنید. این اطلاعات شامل «کد ملی»، «مقطع تحصیلی»، «سال ورود به دانشگاه»، «رشته تحصیلی»، «گرایش تحصیلی»، «دانشگاه محل تحصیل»، «دانشکده» و «شماره دانشجویی» است.

در پایین همین صفحه اطلاعاتی را نیز جهت تشکیل حساب بانکی در بانک شهر باید پر کنید که این اطلاعات شامل «محل صدور»، «نام به انگلیسی»، «نام خانوادگی به انگلیسی»، «نام پدر به انگلیسی» و «شعبه بانکی موردنظر» است. در قسمت آخر باید نزدیک‌ترین شعبه بانک شهر به محل زندگی‌تان را انتخاب کنید. بعد از پر کردن اطلاعات، گزینه «ثبت و ادامه» را انتخاب کنید.

۱۰. سپس در این مرحله و در صفحهٔ زیر باید مدارکتان که شامل «عکس پرسنلی»، «کارت دانشجویی» و «کارت ملی» است را اسکن کنید و در این صفحه بارگذاری کنید. بعد از ارسال مدارک اسکن شده روی گزینه «ثبت و ادامه» کلیک کنید.

۱۱. در صفحهٔ زیر اطلاعات شما و جزئیات سفارشتان نمایش داده می‌شود. درواقع سفارش شما ثبت شده است ولی برای تکمیل سفارشتان باید پرداخت را نیز انجام دهید. برای اینکه به‌صورت آنلاین پرداختتان را انجام دهید، باید روی لوگوی بانک سامان کلیک کنید.

۱۲. سپس صفحه درگاه پرداخت اینترنتی برایتان باز می‌شود که در این صفحه باید اطلاعات کارتتان که شامل «شماره کارت»، «رمز دوم»، «CVV2»، «تاریخ انقضا»، «آدرس ایمیل» را وارد کنید و در آخر روی گزینه «پرداخت» کلیک کنید.

۱۳. پرداخت با موفقیت انجام شد.

  • برای اطلاع از وضعیت سفارش خود می‌توانید کد ملی خود را به شماره ۱۰۰۰۴۲۵۸ ارسال کنید.
  • این کارت به صورت شخصی‌سازی‌شده با درج عکس و مشخصات صاحب کارت صادر می‌شود و پس از صدور، پیامکی مبنی بر آماده شدن کارت به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.
  • این نوع از کارت‌ بلیت‌ها به‌صورت کارت ترکیبی و حمل‌ونقل صادر می‌شود و با مراجعه به یکی از شعب بانک شهر و اخذ رمز، فعال خواهد شد.
  • در پی ابلاغ کمیته هماهنگی نظارت کارت بلیت الکترونیک، صدور کارت المثنی برای کارت بلیت‌های تخفیف‌دار مجاز نیست.

درباره نویسنده

مینا حاجی

مینا حاجی فارغ‌التحصیل کارشناسی رشته زبان و ادبیات اسپانیایی در دانشگاه علامه طباطبایی است و همچنین به زبان انگلیسی مسلط است. او در حال حاضر به عنوان نویسنده در راه پرداخت فعالیت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

۶۳ دیدگاه