راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

میزان به سامان می‌رسد

۸۵۰ هزار کارت اعتباری میزان صادر شد؛ ۱۲ هزار نوع کالا با برندهای معتبر که دارای ایران کد باشند از طریق کارت اعتباری میزان قابل خرید است.

وحید یزدانی، قائم مقام طرح کارت خرید اعتباری (میزان) با بیان اینکه تاکنون ۵/۱ میلیون نفر در طرح خرید اعتباری میزان ثبت‌نام کرده‌اند‌، گفت‌: دارندگان این کارت می‌توانند ۱۳ قلم کالای سبد خانوار را از فروشگاه‌ها و مراکزی که در قالب این طرح با آن‌ها توافق شده، با نرخ مصوب خریداری کنند.

قائم مقام طرح خرید اعتباری میزان افزود: کالاهای مورد توافق متناسب با نیاز خریداران قابل افزایش است منوط به آنکه این کالا‌ها تولید داخل باشد.

یزدانی گفت: به دلیل اینکه بخشی از سود اقساط کارت اعتباری توسط تولیدکنندگان به بانک‌ها پرداخت می‌شود، نقد کردن این کارت‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی اضافه کرد: تاکنون ۱۰ بانک عامل دولتی و خصوصی برای اجرای طرح کارت خرید اعتباری با وزارت صنعت، معدن و تجارت قرارداد منعقد کرده‌اند و ۱۶ بانک عامل نیز از طریق دستگاه‌های ای‌تی‌ام فعال در فروشگاه‌ها، خدمات پرداخت را انجام می‌دهند.

یزدانی اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی انجام شده در مرحله نخست، کارمندان دولت از خدمات این کارت بهره‌مند می‌شوند و پس از آن کارگران و سایر اقشار جامعه و در ‌‌نهایت تمام ایرانیان دارای کارت خرید اعتباری ۱۵ میلیون ریالی خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.