راه پرداخت
رسانه فناوری‌های مالی ایران

رشد فروش جهانی ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمانی در فصل دوم 2011

همكاران سيستم- يک بررسي جديد نشان مي‌دهد در بخش ابزارها و محصولات IT براي شرکت‌ها و سازمان‌ها 1/9 درصد بيش از فصل دوم سال قبل سرمايه‌گذاري شده است که اين سرمايه‌گذاري 6 درصد کل درآمد کسب شده در دنياي فناوري اطلاعات را شامل مي‌شود.

در اين مطالعه که توسط مرکز Maven Wave Partners انجام شده است، پيش از اين ميزان سرمايه‌گذاري شرکت‌ها و سازمان‌ها در فصل دوم امسال براي خريد ابزارهاي جديد فناوري 3 درصد پيش‌بيني شده بود. زيرا کارشناسان اين مرکز اعتقاد داشتند با توجه به اينکه شرکت‌ها و سازمان‌ها به سرمايه‌گذاري‌هاي خود براي خريد ابزارهاي جديد IT در فصل نخست سال جاري ميلادي 14 درصد افزودند، تمايل دارند براي کاهش هزينه‌هاي خود از ابزارهاي موجود استفاده کنند و به همين خاطر پيش‌بيني براي فصل دوم امسال در سطح محدودتري صورت گرفته بود.

بررسي اين مركز در زمينه ميزان پرداخت پول توسط کاربران شخصي در حوزه فناوري ارتباطات و اطلاعات نيز نشان داده است که در فصل دوم سال جاري ميلادي رقم محاسبه شده در اين زمينه نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد رشد داشته است. اين در حالي است که کارشناسان قبلا براي اين دوره زماني سقوط 3 درصدي را پيش‌بيني کرده بودند.

در فصل دوم سال جاري ميلادي سخت‌افزار از جمله بخش‌هايي بود که به صورت پيش‌بيني نشده رشد قابل ملاحظه‌اي در فروش آن صورت گرفت. اين بخش با رشد 3/5 درصدي فروش محصولات مواجه شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.