راه پرداخت
راه پرداخت؛ رسانه فناوری‌های مالی ایران

من کارآفرینم فیلتر نکنید: هشتگ داغ ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی

بعد از فیلتر شدن استارت‌آپ‌های فین‌تکی زرین‌پال، باهمتا، پی‌پینگ و آی‌دی‌پی در روز جمعه ۱۶ تیرماه ۹۶، کاربران شبکه‌های اجتماعی برای حمایت از جوانان ایرانی و جلوگیری از فیلترینگ استارت‌آپ‌های ایرانی با انتشار هشتگ کارآفرینم فیلتر نکنید (#کارآفرینم_فیلتر_نکنید) شروع به حمایت از این جوانان کردند؛ که در روز ۱۷ تیرماه این هشتگ جز هشتگ‌های داغ ایرانیان در شبکه‌های اجتماعی بوده است.

در ادامه برخی از نظرات افراد دربارهٔ این موج جدید از فیلترینگ را بخوانید:

Mehdi Ebadi‌: فیلتر کردن استارت‌آپ‌های فین‌تکی، باعث شده که ۲۰۰٬۰۰۰ کسب‌وکار خرد و خانگی از کار بیفتند.

Alireza: اقتصاد مملکت جز به دست همین استارت‌آپ‌ها و انرژی جوون‌ها به دور از بروکراسی جون نخواهد گرفت. اجازه بدید نفس بکشیم.

Hadi Farnoud‌: چطور باید با این شرایط کارآفرینی کرد و شغل ساخت؟ از اقتصاد مقاومتی فقط مقاومت در برابر پیشرفت برداشت شده!

Ali Farmad‏: فکر کنم دارن غیر مستقیم میگن شما تعطیل کنین تا پی پال و اوبر و آمازون بیان و همه با خوبی و خوشی مصرف کنیم.

milad jahandar‏: ما بانک مرکزی و دادستانی نیستیم که بودجه برسه. هر ساعتی که قطع باشیم و نونمون اجر بشه اخر ماه شرمنده یه عده دیگه‌ایم.

Mohi Sanisel‏: شنیدم استارت‌آپ‌ها می‌خوان الکامپ رو تحریم کنن بخاطر فیلترینگ. این جذاب‌ترین و خواستنی‌ترین شایعه سال هست.

Hossein Saleminejad: مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان.

Reza Ghorbani‏: کسانی که می‌گویند من کارآفرینم فیلتر نکنید خواسته زیادی ندارند. می‌گویند قوانین را روشن به ما بگویید و اجازه دهید در چارچوب قانون کار کنیم.

mehrak mahmoodi‏: این حرف رئیس سازمان مالیاتی یعنی اینکه اگر زورمون نرسید فیلترتون کنیم ازتون مالیات می‌گیریم 🙂

امید: فیلتر کردن یک سایت مثل پلمب کردن دفتر یک شرکته. ساده باهاش برخورد نکنین.

Katayoun Sepehri‌: استارت‌آپ‌ها با کلی سختی کسب‌وکار راه میندازن و اشتغال نوآور ایجاد می‌کنن. چرا به جای ارائه راهکار فیلتر می‌کنین!

Amir Sedighi: مأیوس‌کننده است.

Reza Tavakoli‏: هنوز با کارآفرینی فاصله دارم ولی بسته شدن زرین‌پال فروش اپلیکیشن ما رو هم در سایت با مشکل روبرو کرد.

همون میم: فیلترینگ سلیقه‌ای و بدون هیچ منطقی ممکنه چندین هزار کسب‌وکار رو با مشکل مواجه کنه. هوای کارآفرینامون رو داشته باشیم.

Alireza Jahandideh‏: چقدر ناراحت کنندس این بچه‌ها زحمت میکشن و نتیجش میشه تعطیلی. بماند کسایی که خرج زن و بچه میدن.

Banafsheh Moini‏: من کارآفرین نیستم ولى هر روز با کارآفرین ها سر و کار دارم. به خدا این بچه‌ها زحمت مى‌کشن. به جاى حمایت ازشون فیلتر نکین.

Ramin: ریسک راه‌اندازی استارت‌آپ ۹۰ درصده به این عدد ریسک فیلترینگ هم اضافه کنید!

ahmad mahmoudi‏: توی ایران از هر ده تا استارت‌آپ ۹ تاش شکست میخوره بعد توی اون‌هایی که موفق میشن از هر ده‌تاش ۹ تاش فیلتر میشه!!

Sajad Behjati: ناامیدی از آنچه فکر می‌کنید به شما نزدیک‌تر است…

amin ghazi‏: یک کارآفرین می‌خواد زندگی رو برای بقیه ساده کنه.

گشتاسب‏: ما کارآفرینیم نه مجرم ما را فیلتر نکنید.

4 نظرات
 1. حسن رضوی می‌گوید

  خانه را که دو کدبانو است، خاک تا زانو است!
  این حکایت متولیان امر فیلترینگ در ایران است. هر یک با ادعای همه چیز فهمی ساز خود را می زند و تنها چیزی که به شکلی مستمر در این میان آسیب می بیند، اعتماد و اعتبار مردم نسبت به یکدیگر است! در میان انسانم آرزوست!

 2. دکتر وب می‌گوید

  جالبه سال ۹۴ که یهو ۲۰ تا وب سایت فین تک فیلتر شدن صداتون درنیومد، الان یه زرین پال فیلتر شده این همه سروصدا میکنید و هشتگ میزنید

 3. arian می‌گوید

  من خودم سایت دارم الان درگاه پرداخت داشتم درامدم هم خوب بوده و الان به لطف فیلترینگ باید بشنم سماق لیس بزنم به خاطر این کارشون من ضرر های ملیونی زیادی کردم خدا از سرشون نگذره حالا وب سایت های زشت و…رو فیلتر کنن خبری نیست الان بانک ها دیگه چه گناهی دارن الان هم مجبورم صبر کنم تا درست بشه و روزیم رو از سود بانکی بگیرم انشا الله زود تر مشکلات رفع میشه.

 4. احمد می‌گوید

  من یک مدیر سایتی هستم که ۵ نفر کارمند داره و دوساله از زرین پال استفاده میکنیم و تمام حقوق و درآمد مون از این درگاه تامین میشه آخر برج چطور باید حقوق بدم؟!!! تاکی میخواید تیشه به ریشه کارآفرین ها بزنید؟!!! کمک و حمایت مالی بخوره … فقط با ما کاری نداشته باشین راضییم! فیلترینگ ….
  من #کارآفرینم_فیلتر_نکنید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.