راه پرداخت؛ پرمخاطب‌ترین رسانه فین‌تک ایران

برنامه‌ریزی بانک ملی برای پذیره‌نویسی‌ الکترونیکی صندوق سرمایه‌گذاری

0

مدیرعامل کارگزاری بانک ملی ایران با تأکید بر این‌که پذیره‌نویسی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در شعب بانک‌ها بسیار وقت‌گیر است، از آغاز اقداماتی برای پیاده‌سازی این روند به‌صورت الکترونیکی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، محمدحسن ابراهیمی با اشاره به اینکه هم‌اکنون صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد در ۱۰۱ شعبه بانک ملی ایران در حال پذیره‌نویسی است، گفت: این روند بخش قابل‌توجهی از همکاران ما را درگیر کرده است.

او ادامه داد: «افرادی که در بازار سرمایه فعال‌اند، هم با صندوق و هم با معاملات الکترونیکی آشنایی کافی دارند و واقعاً نیاز نیست که برای چنین معاملاتی به شعبه بانک مراجعه کنند.»

ابراهیمی با تأکید بر اینکه روند مشابه خریدوفروش‌های آنلاین در بازار سهام باید در پذیره‌نویسی صندوق‌های سرمایه‌گذاری نیز ایجاد شود، گفت: «در کل نظام بانکی، تنها یک بانک سیستم پذیره‌نویسی الکترونیکی صندوق‌های سرمایه‌گذاری را پیاده کرده است، درحالی‌که بانک ملی ایران بسترهای بسیار خوبی برای این کار دارد.»

سامانه «بام» امکانات فراوانی دارد که می‌توان پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد را نیز به آن اضافه کرد.

شنبه ۲۷ خردادماه صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران با حضور اعضای هیئت‌مدیره و جمعی از مدیران کارگزاری بانک ملی ایران افتتاح شد. پذیره‌نویسی این صندوق به مدت شش روز و به‌صورت هم‌زمان در ۱۰۱ شعبه منتخب بانک ملی ایران آغاز شد. این پذیره‌نویسی در مرحله اول به میزان ۱۰۰۰ میلیارد ریال بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.